Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Organiczne pamięci flash - prototyp.

tpokala 15 Gru 2009 10:59 1898 7
  • Organiczne pamięci flash - prototyp.

Na Uniwersytecie w Tokio stworzono prototyp pierwszej organicznej pamięci flash - pamięci nieulotnej, które oferuje podobne struktury pamięci jak standardowe pamięci flash, ale wykonana jest z materiałów organicznych.

Napięcie kasowania i odczytu tych pamięci wynosi odpowiednio 6V i 1V. Poza tym, dane mogą być zapisywane i usuwane z pamięci bez żadnych problemów ponad tysiąc razy.

Taki poziom elastyczności pozwala zastosować pamięci flash na dużą skalę np w elektronicznym papierze i innych wielkopowierzchniowych urządzeniach, przy założeniu, że czasu retencji pamięci może zostać wydłużony. Ponadto jest to rozwiązanie ekologiczne.

Źródło:
    http://www.ubergizmo.com/15/archives/2009/12/organic_flash_memory.html

• #2 15 Gru 2009 13:46
    Takaszi
    Poziom 14  

"ekologiczne" - kolejne słowo wytrych :D.
    Co to znaczy ekologiczne? rosną jak drożdże? :?:
    A może są biodegradowalne? A może proces produkcji jest ekologiczny? a sama pamięć niekoniecznie (choćby ze względu nośnika typu folia). :shocked!:
    Rany jakie to słówko modne, tylko że nadużywane, jak słowo kocham w kiepskich filmach. :evil:

• #3 15 Gru 2009 14:03
    Urgon
    Poziom 36  

AVE...

Za dziesięć lat problemem numer jeden we wszelkich urządzeniach przechowujących dane będą różne żyjątka zżerające pamięci organiczne. Na elektrodzie pojawią się tematy w rodzaju "Ratunku! Dysk mi pleśnieje!" czy "Mój pendrive ma raka. Co robić?"....

• #4 15 Gru 2009 14:22
    mipix
    Poziom 29  

... i powstanie nowa gałąź przemysłu zajmująca się "uzdrawianiem" chorego sprzętu, (pugułki, maści itp.) Później bioinformatyka, ba! EKO-informatyka.

• #5 15 Gru 2009 14:40
    Rych U
    Poziom 10  

Czy taką pamięć będzie można bezpiecznie położyć w pobliżu pożywienia? Nie zje mi kanapek w pracy? ;)

• #6 15 Gru 2009 15:33
    nielu
    Poziom 12  

A słowo wirus (komputerowy) wraca do właściwego znaczenia :D

• #7 15 Gru 2009 15:55
    jamajkaPL
    Poziom 17  

Jest to o tyle mniej nieekologiczne od starych technologii, że nie domieszkuje się tego np. metalami ciężkimi, bo sama struktura związku organicznego dostarcza pożądanych właściwości (chyba że w ich strukturę również podstawia się jakieś 'ulepszacze'). Tak mi się wydaje.

• #8 15 Gru 2009 17:08
    MasterMatan
    Poziom 21  

Moim zdaniem dobry pomysł.
    Mając e-papierową gazetę (moduł wyświetlacza z zasilaniem) doklejamy sobie najnowsze wydanie gazety a po przeczytaniu możemy załadować inne czasopismo :D

W przyszłości może się nawet sprawdzić "psze pani pies mi zjadł pracę domową" lub "psze pani pleśń zjadła moją pracę domową" ;P

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME