Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra 2 + Astra 1 + Hotbird antena 95cm - woj. podlaskie

jarroQ 15 Gru 2009 11:38 7847 12
  • #1 15 Gru 2009 11:38
    jarroQ
    Poziom 26  

Witam. Planuję ściągnąć sygnał przy pomocy mojej starej anteny 95cm:
    Astra 2 + Astra 1 + Hotbird antena 95cm - woj. podlaskie

Mieszkam na wschodzie i słyszałem że czym bardziej na wschód tym trudniej złapać sygnał z Astry 2. Nie chcę przestawiać anteny więc główny kierunek ma być hotbird a zezy na dwie astry. Nie za duży kont jak na tą antenkę? Ma ktoś w Podlaskim sygnał z Astry 2 na nie za dużej antenie?

0 12
  • #2 15 Gru 2009 12:10
    burli
    Poziom 16  

Na 3 satelity raczej zapomnij. Zbyt wąską wiązkę masz. Do tego odległości sięgające 15,2 stopnia. Pomijam fakt, że Astry 2D nie odbierzesz.

0
  • #4 21 Gru 2009 14:57
    jarroQ
    Poziom 26  

Przepraszam za "nieobecność". Wiem że ustawiając na Astrę miałbym lepiej z Astrą 2 bo mniejszy kont wtedy by powstał.

Zapytam jeszcze o jedno:
    Czy zwykła 60 tka po C+ skierowana centralnie na Astrę2 / Eurobird wystarczy do odbioru? Zapewni dobry sygnał? Obecnego talerza bym nie ruszał tylko kupiłbym za grosze używaną antenkę, do tego przełącznik...

0
  • #5 21 Gru 2009 15:11
    lukashb
    Poziom 39  

Kilka kanałów z wiązki Astry 28,2 stopnia odbierzesz, ale tej kierunkowej wiązki to nie, tam trzeba >= 2 metry anten, moim zdaniem nie warto się pchać w tamten kierunek, lepiej Amos, albo Thor, aktualnie leci Sportklub+ bez kodowania i jest co oglądać. Pozdrawiam

0
  • #6 21 Gru 2009 15:54
    jarroQ
    Poziom 26  

lukashb napisał:
    Kilka kanałów z wiązki Astry 28,2 stopnia odbierzesz, ale tej kierunkowej wiązki to nie, tam trzeba >= 2 metry anten...

Szkoda bo zależy mi na kanałach anglojęzycznych a na 28,2 stopnia jest ich masa.

lukashb napisał:
    ...moim zdaniem nie warto się pchać w tamten kierunek, lepiej Amos, albo Thor, aktualnie leci Sportklub+ bez kodowania i jest co oglądać. Pozdrawiam

Ok więc możecie mi powiedzieć co na satelitach Amos i Thor jest ciekawego po angielsku? Poproszę o link do jakiejś dobrej stronki z danymi o programach sat. Z polskich to ten SportKlub+ tylko jest? Na Thor i Amos zeza z Hotbirda nie zrobię, bo to także troszkę "daleko" prawda? W grę wchodzi zakup 60cm lub większego talerza.

0
  • #7 21 Gru 2009 21:27
    forestx
    VIP Zasłużony dla elektroda

lukashb napisał:
    Kilka kanałów z wiązki Astry 28,2 stopnia odbierzesz, ale tej kierunkowej wiązki to nie, tam trzeba >= 2 metry anten
    - tak z życia wzięte.
    Stara parabolka 1,5m na astrze 19.2°E - z musu zrobiłem tam zeza (przydatny był między innymi stojak mikrofonowy :D) na Intelsat'a 12 - 45°. Celem tego zeza był odbiór Discovery. Pozwolę sobie zauważyć te drobne 25° od wiązki głównej- i zadziałało :twisted:
    Panowie - wszystko metodą prób i błędów. O ile ma się czas i siły.

0
  • #8 21 Gru 2009 22:12
    lukashb
    Poziom 39  

forestx napisał:
    Celem tego zeza był odbiór Discovery.
    To polskie Discovery nadaje także na takich odległych pozycjach? myśłałem, że tylko na HB 13.0, i Sirius 5.0. No cóż, widać mało sprawdziłem, bo moja pozycja pozwala na szaleństwo od 13.0 doo 50.0 stopni, a z tym HB to też jazda, bo jak patrzyłem kiedy był sun outage to tarcza słońca była na równo z krawędzią bloku na przeciwko więc zabrałko dosłownie kilku cm i brak odbioru :). A tak właściwie to kolega jak chce odbiór angielskich programów, to niesz ustawi się na tę pozycje 28.2 stopnia, coś tam złapie z wiązki ogólnokierunkowej, jakieś programy są napewno. Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #9 13 Sty 2010 06:36
    thomas707
    Poziom 12  

jarroQ napisał:
    Przepraszam za "nieobecność". Wiem że ustawiając na Astrę miałbym lepiej z Astrą 2 bo mniejszy kont wtedy by powstał.

Zapytam jeszcze o jedno:
    Czy zwykła 60 tka po C+ skierowana centralnie na Astrę2 / Eurobird wystarczy do odbioru? Zapewni dobry sygnał? Obecnego talerza bym nie ruszał tylko kupiłbym za grosze używaną antenkę, do tego przełącznik...

Eurobird powinieneś odebrać a Astre 2d nie da rady. mimo że sa to podobne pozycje bo Eurobird 28,5E a Astra2D 28,2E to pokrycie obu satelit dla Polski różni się znaczaca i w przypadku Astry jest niestety znikome. Do prawidłowgo dbioru Astry2D na południowyn-zachodzie Polski powinna wystarczyć antenka 120cm w innych rejonach potrzebny jest zakup 150cm i większej. Oczywiście dużą antenka skierowana bezposrednio na Astrę2D, bo nawet przy tej wielkości anteny ZEZ nic nie pomoże.

0
  • Pomocny post
    #10 13 Sty 2010 07:41
    Marek-B
    Poziom 24  

Zobacz tu http://pl.kingofsat.net/tv-28.5E.php
    Te kanały obejrzysz nawet na 60 cm ustawionej centralnie na tego satelitę . Na zezie , na 95 cm ...też pójdą . O Astrze 2D ...zapomnij . Chyba ,że antena taka jak moja....180 cm :)

0
  • #11 13 Sty 2010 10:38
    jarroQ
    Poziom 26  

To o Astrze 2D zapomnę bo zakup dużego talerza nie kalkuluje mi się.
    Przyznam że sporo kanałów FTA jest na Eurobird 1 28.5'E! To by mi wystarczyło nawet:D. Na zezie z HB odbiorę Eurobird 1?

1
  • Pomocny post
    #12 13 Sty 2010 17:58
    Marek-B
    Poziom 24  

Odbierzesz . Ale ustaw centralny konwerter na Astrę 19,2 E, Z lewej i prawej , konwertery na Eurobirda i Hotbirda.

0
  • #13 13 Sty 2010 19:32
    jarroQ
    Poziom 26  

Ok dzięki za wszelkie info. Na razie nie zamykam, może ktoś będzie chciał coś dopisać...

0