Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Antena satelitarna

07 Lip 2004 22:15 3781 7
  • Poziom 16  
    Mam antene satelitarną z konwenterem i donośnie niej mam pytanie. Jest na razie nie używana (Jestem z krakowa) Czy jest jakaś możliwość jej wykorzystania ?? Słyszałem że istnieje jakaś możliwość odbioru cyfrowych porogramów (polskich) bez abonamentu. Czy jest coś takiego , żebym nie musiał miec cyfry albo wizji a też odbierał niektóre programy ??

Przeniesiony z działu "Radiotechnika".
    ankuch.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    witam!
    ja polecam zakup karty z cyfrowym tunerem do kompa, latwo mozna zdekodowac polsat, nie wspominajac o tym, ze bedziesz mial dostep do wszystkich niekodowanych programow i innych serwisow, koszt chyba ok. 300.
    pozdrawiam
    M. K.
  • Specjalista elektryk
    Witam
    napisz jaka to satelita - bo niektóre odbierają 30 programów inne 300 :)
    analogowa czy cyfrowa??
    odczytaj firmę i model i uzyj przycisku "szukaj" w dziale SAT
  • Poziom 38  
    Dla mnie słowo "antena satelitarna" oznacza czaszę. Natomiast tuner może być cyfrowy i analogowy. Na analogowym można z HB odebrać (jeszcze) ok. 14 programów w tym w języku polskim TV Polonię, TVN i TV4. Na cyfrowym (FTA) niekodowanych programów ok. 300 w tym ok. 10 w języku polskim. Niektóre tunery cyfrowe dają się "patschować" (to znaczy wpisywać w nie nielegalne programy) i pozwalają (w zależności od modelu i programu) na odbiór ok. 40 polskojęzycznych programów i ok.1000 innych, oczywiście tylko z "Hot Birda". O karcie już wyżej pisał ZaklinaczWRC.
  • Poziom 16  
    Jest to antena satelitarna i konwenter cyfry. Podpisałem umowe i po roku zrezygnowałem z cyfry a antena mi została (Więc chyba cyfrowa antena) Abonament był bardzo wysoki . Dlatego chcę teraz coś bez abonamentu.
    Jeśli by się dało odbierać cokolwiek na tym , to jakie to mniej więcej by były stacje polskie. Czy byłyby dobrej jakości ??
  • Poziom 10  
    jak antena moze byc cyfrowa? nawet konwertery sa takie same w analogu i cyfrze, z tym ze w drugim jest juz wymog aby byl to fullband, skoro masz to z cyfry to wlasnie taki konwerter posiadasz. tak jak pisalem wczesniej, ja polecam karte do kompa, chociaz mozesz kupic "normalny" tuner. jakosc taka jak na cyfrze czyli bardzo dobra.
    tym razem tyle
    pozdrawiam
    M. K.
  • Specjalista elektryk
    ZaklinaczWRC napisał:
    jak antena moze byc cyfrowa?......

Witajcie

a jak za pomocą anteny i konwertera bez tunera odebrać jakiekolwiek programy?? :)
    po prostu źle zrozumiałem zadającego pytanie - myśle, ze wielu z tych osób, ktore przegladaly ten post - takze myslalo, ze koledze chodzi o zestaw satelitarny.

co do wykorzystania tego talerza i konwertera - nie ma problemu - zarówno będą działać programy analogowe, jak i cyfrowe.
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    mateo19851 napisał:
    Jest to antena satelitarna i konwenter cyfry. Podpisałem umowe i po roku zrezygnowałem z cyfry a antena mi została (Więc chyba cyfrowa antena) Abonament był bardzo wysoki . Dlatego chcę teraz coś bez abonamentu.
    Jeśli by się dało odbierać cokolwiek na tym , to jakie to mniej więcej by były stacje polskie. Czy byłyby dobrej jakości ??

Masz tu LINK znajdziesz tam to czego szukasz - liste programów w jezyku polskim .....jak już pare osób wspominało np na karcie SKY STAR 1(droższa) lub 2(tańsza) bez problemu da się oglądac cała platforme polshit za free .....oczywiście trzeba uprzednio co nieco powgrywać :D