Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralka samsung f1043 skacze

wnuczeksz 15 Dec 2009 15:24 10634 10
 • #1
  wnuczeksz
  Level 1  
  witam wszystkich którzy mieli to nieszczęście nabyć w/w pralkę.proszę pomóżcie bo nie wiem już co robić.Strasznie skacze,niezależnie od tego czy jest pełny wsad czy 1/2 to podczas wirowania ktoś musi ją trzymać.Nie po to kupiliśmy z możliwością wirowania 1000 obr.min żeby wirować 600 obr.min.Nie pomogła wymiana nóżek przez serwisanta,oraz niezliczone ilości prób poziomowania.Dodam że pralka ma 2 lata i nie jest specjalnie forsowana w trzy osobowej rodzinie.
 • #2
  Mirek321
  Level 23  
  Witam pralka ma zestaw naprawczy (nóżki oraz maty) mata jest przyklejana do podłogi a wygląda jak papier ścierny proponuje mate antypoślizgową tak jak jest dostępna w marketach pod nazwom dywanik do łazienki antypoślizgowy (castorama) lub inne dostępne na metry
 • #3
  Forbs74
  Level 11  
  Witam sprawdź amortyzatory są dwa od dołu jest to częsta przypadłość tych pralek
 • #4
  samsu100
  Level 23  
  Dodatkowo należy koniecznie sprawdzić pompę wylewającą pod kątem sprawności silnika (silnik głośny w czasie wylewania trzeba wymienić) oraz po sztywnym ustawieniu pralki (należy wyregulować nóżkami ustawienie) koniecznie trzeba nóżki skontrować nakrętkami aby nie miały możliwości się wkręcać lub wykręcać.
  Każda nóżka ma kontrę, zaś każda pralka ma na wyposażeniu specjalny klucz do regulacji i kontrowania tych nakrętek przy nóżkach.
  Nie bez znaczenia ma też stan podłogi na której stoi pralka. Przy dużych nierównościach (np niedbale ułożona terakota) niespokojna praca na wirowaniu może się zdarzać dosyć często.
 • #5
  madeingozdzin
  Level 2  
  Wymien amortyzatory, pomoże:P
 • #6
  arttoo
  Car audio specialist
  Witam

  Odgrzeje trochę stary temat ale mam pytanie odnośnie "skakania" tej pralki,mianowicie podczas rozmowy z konsultantem samsung polska dostałem info że pralkę trzeba oddać na serwis celem zmodernizowania mocowania sprężyn zawieszenia i tu moje pytanie czy może się wypowiedzieć jakiś serwisant ile jest w tym prawdy (czy jestem w stanie sam to zrobić) bo spacerowanie pralki po całej łazience powoli robi się upierdliwe a wszystkie metody w sensie umycie podłogi ,poziomowanie ,czyszczenie nóżek z kurzu ,podkładanie mat nie zdają na dłuższą metę rezultatu.Ręce mi już opadają i nie chcę już wzywać serwisu bo to jest nieporozumienie nic nie robią "oprócz łaski że musiał przyjść".
 • #7
  piobil
  Level 1  
  czy komus udało się naprawic samemu pralke,
  oddanie do serwisu pralki celem zmodernizowania mocowania sprężyn zawieszenia pomogło?
 • #8
  Gobro
  Level 31  
  Trzeba sprawdzić przeciwwagi ,takie betonowe ciężarki jeden na górze drugi na dole bo lubią się w nich odkręcić śruby. Wystarczy je dokręcić i po bólu.
 • #9
  Wilku
  Level 17  
  Witam. Mam tą pralkę od 4 lat. Na początku było w miarę OK. Wymienili mi pompę i jakoś chodziła, czasem tylko przeszła się po łazience. Ale to co wyczynia ostatnio to już przesada. Zasuwa po całej łazience, wibruje, jakby miała za chwilę się rozpaść. Wymieniłem amory, podłożyłem gumę pod nóżki, przeciwwagi przykręcone, woda z bębna usuwana, silnik rozpędzany stopniowo. Nie mam już do niej siły... Czy ktoś w ogóle opanował tą pralkę? Jak tak dalej pójdzie, będę miał tą pralkę na części, bo do normalnego użytku to to się nie nadaje. Pozdrawiam. Piotrek.
 • #10
  antekch
  Level 21  
  Trzeba posmarować płynem do naczyń -gęstym,tłoki amortyzatorów, bo są za sztywne.Na pewno pomoże.
 • #11
  Wilku
  Level 17  
  To ja wymieniłem bo myślałem że za miękkie się zrobiły a tu taka niespodzianka...
  Te przeciwwagi to można jakoś 'wycentrować' żeby lepiej wyważały? Czy może mają jedno domyślne położenie?