Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinie na temat wzmacniaczy marki Technics.

bchlosta 18 Lut 2005 13:28 269707 397
    romek864
    Poziom 10  
    cjjack sony sie mocno popsuło np jak odsłuchiwalem ostanio jedna z nowych miniwiez sony (nie pamietam symbolu) to było bardzo malo sopranu tylko sam bass byl mocny ale nie za czysty bo głosniki mialy bardzo duze wychylenia membrany ... Osobiscie odradzam zakup nowej serii miniwiez sony bo to po prostu shit .A jak widze konstrukcje kolum w ktorej glosnik wysokotonowy jest umieszczony prawie ze na niskotonowym to plakac mi sie chce ...
  • PCBway
    cjjack
    Poziom 15  
    No to fakt. Tera myśle do mojego zestawu kupić oryginalne kolumny Technics'a z nowej serii. Bo moje 4 wysłuzone Altus'y 140 nie co zaczynaja pierdzieć....
    reksiomaly
    Poziom 19  
    Ja bym Ci stanowczo odradził kupować kolumn technicsa wzmacanicze może mają fajne ale kolumny to total shit.na dwie kupione kolumny zawsze któryś głośnik ma feler.Kiedyś kupiłem suba technicsa 500 i jeden głośnik zaczoł charczeć po skończonej gwarancji.Znajomy kupił kolumny bass mu padł tesz charczeć zaczoł u kolegi to samo także kup może lepiej coś innego infinity albo celestion,JBL, albo poprosto wyremontuj altusy, 140 ładnie nawet grają ale to przestarzała technologia i za duże zniekształecenia.To są świetne klumny do unitry.Potem sa takie sytuacje że ludzie twierdzą że technics ma cieńkie wzmaki a sprawdzali je na kolumnach które mają paramerty 0
    szakal114
    Poziom 11  
    dla starego technicsa nic nie można zazucić to był i jest nadal dobry sprzęt
    który cieszy ucho ja sam jestem posiadaczem bardzo leciwego SU-Z2 ta konstrukcja była budowana na schemacie z konca lat siedemdziesiątych a powiem że nie odstaje niczym od wzmacniaczy dzisiejszych, polecam każdemu kto będzie miał okazję taki wzmacniacz kupić nadaje się on swietnie to wypełnienia muzyką dużegooooo mieszkanka :)
    wilga05
    Poziom 16  
    To i ja jako posiadacz sprzętu Technicsa z 92roku dołacze sie ze swoimi spostrzeżeniami.Miałem cd slp370 laser zdechł po 1,5 roku , magnetofon SRB 760 3głowicowy działa do tej pory , ze wzmacniacza SU-V670 niebyłem zbyt zadowolony alo po tuningu dostał dużej przestrzenności dzięk i potężnego twardego basu do tego stopnia że w dvd powyłanczałem wszystkie korekcje bo od basu (infradzwięki ?)potrafiło mdlić (kolumny polaris 300).Podczas tuningu okazało sie że elektrolity pomimo 12 lat dalej trzymią tolerancje 2% żecz niespotykaną gdzie indziej (przeważnie 20%) .Pozatym potęzny transformator 690W jak na moc 2X90W
  • PCBway
    djlj24
    Spec od car audio
    Cóż może technics nie podoba się każdemu ale jeżeli chodzi o trwałość to naprawdę się sprawdza. I wcale nie tak źle gra. Jedyne zastrzeżenia do przedwzmacniacza mam (testowałem SU-A700MK2 niemieckie z preeampem innym i zagrało świetnie). CD Technica sobie też bardzo cenię. I szczerze powiedziawszy zachowałem sobie jeden zestaw Technica i używam go czasami. Nie trawię natomiast chińszczyzny w postaci NAD.
    klan
    Poziom 15  
    Technics ma swoje brzmienie i to jest to co go cechuje wsród sprzętu audio
    raczej bardziej nadaje się do muzyki klasycznej niż rozrywkowej,niektórzy producenci dbaja o bezpieczeństwo naszych uszu, i za to ich pochwalam,,,,,

pozrawiam wszystkich technixsowców,,,,,,
    djlj24
    Spec od car audio
    Jeszcze tylko moje 3 grosze Technics kontra polskie "hifi". Dawnej jeszcze przed zakupem klocków technicsa (za ciężko odłożone pieniądze) miałem do swojej dyspozycji amplituner radmor (taki wielki srebrny z linijką diodową). To był dopiero koszmar. Wokal jakby ktoś mielił w buzi kluski ślaskie i próbował mówić, regulacje były beznadziejne (cóż ważne aby łupało a nie grało), po zmianie na technica okazało się, że bas basowi nie równy inaczej jest uderzenie w kocioł od basu w discopolo (w ramorze brzmiało jednakowo), góra stała się klarowna (cóż człowiek co handluje od lat kolumnami Tonsila powiedział kiedyś w sklepie "głośnik wysokotonowy jest po to aby syczał" - i to doskonale definiuje sprzęt polskiego prl). Cóż może technics to nie jest high end w brytyjskim wydaniu ale właśnie taki ma być. Lepiej być melomanem i kochać muzykę niż audio(sy)filem i tylko wybrzydzać. A co do mocy, wielkości kondesatorów, wielkości trafa - to nie ważne kto jakie ma możliwości a co potrafi. U mnie obecnie z stosunkowo tanim DVD grając na płasko z kolumnami TDL pokazuje pazurki kolegom co wydali dużo więcej na sprzęt.
    panicz9
    Poziom 15  
    Ja mam wmacniacz technicsa model su-vx920 i jestem z niego zadowolony:)mega muci
    ALTON
    Poziom 38  
    SU-VX920?.Wysoki model jedna 100 razy bardziej wole PIONEER A717.Tańszy i wali na łeb tego technicsa... Tak czy siak potężna maszyna.
    wojtek57
    Poziom 15  
    witam,a co sadzicie o su-vx800?
    ALTON
    Poziom 38  
    Bardzo dobry wzmacnaicz.Dość mocny.Realnie ma prawdziwe 60-70W na 8R.Robiony na tranzystorach.Dobre chłodzenie i bardzo fajny wygląd :).2x 15 000uF w zasilaniu itd itd
    wojtek57
    Poziom 15  
    witam.cieszy mnie pozytywna opinia bo mam taki ale uszkodzony i nie moge dojsc z nim do ladu,ale moze wkrotce?pozdrawiam
    yiabol
    Poziom 20  
    Witam! Jesli jestesmy juz przy starych sprzetach to moze i ja dodam Cos od siebie. Od niedawna stalem sie posiadaczem starego (bardzo starego) wzmacniacza KENWOODA KA-8100. Gdy go zobaczylem po raz pierwszy odrazu sie zakochalem... a jak uslyszalem brzmienie tego "piecyka" to mozna powiedziec ze moja milosc do niego ulegla zpotegowaniu :)
    Nie zamienilbym go na nic innego! Z tego co wiem to ta konstrukcja pochodzi z polowy lat 70 ale nadal gra wysmienicie!!! Sprzet nie jest najmocniejszy bo podobno ma tylko 90W / ohm ale dwa potezne trafo maja 600W Ponizej zamieszczam zdjecie dla zainteresowanych :)
    jersey69
    Poziom 34  
    Witam !

Koledzy Alton i Wojtek57 :

Czy Wy aby rozmawiacie o tym samym wzmacniaczu ? Spotkałem się tylko z jednym VX800 i na pewno miał pod maską "trochę" więcej , niż wspomniane "realnie-prawdziwe 60-70W" . Nie , żebym się czepiał , ale oświećcie mnie - skąd macie takie dane ?

pozdrawiam
    ALTON
    Poziom 38  
    Mówiąc 60-70W mam na myśli moc <1%THD.To że pisza w notach takie rzeczy nie znaczy że tak jest :).WIdze fajny napis 180W dla 1%THD .... nie obraźsie sie ale dlamnie bzdury !.

Miałem SU610 żarł 300W z sieci a na wyjściu miał 2x30W 8R więc coś tu niegra..... .Trafo wielkości 4 paczek zapałek...

SU8055 prawdziwa stara konstrukcja je 500W z sieci a w katalogu podają 100W dla 0,3% THD...
    W środeczku znajdziemy radiatorek wielkości jak w polskim WS442 a na nim 2xSTK0050.... .

Technics oszukuje i niestety taka jest prawda.SU-VX800 niema tej mocy jaką podają a pobór 800W to fikcja.
    wojtek57
    Poziom 15  
    witam ponownie.w serwisowce podaja pobor mocy 870W,a moc to przy thd 1% tj 2*130W 8ohm,lub 2*180W 4ohm,a czy to prawda to nie wiadomo.
    jersey69
    Poziom 34  
    Skoro rozmawiamy o mocy , to nie mówmy o tym , co liniowe , tylko co fabryka dała . Nie widzę nic nadzwyczajnego w THD1% dla 180W/4Ω - zwróć uwagę , że sygnał testowy to 1kHz . Nawet polska norma nie dopuszcza więcej dla sprzętu hi-fi . Gdyby to była fikcja , to nikt nie wciskałby tam dwóch par 100-watowych tranzystorów na kanał , z zasilaniem +/-60V , 20-amperowego mostka , dwóch traf i co tam jeszcze . 610 czy 8055 to piszczałki , więc nie bardzo jest co porównywać.
    ALTON
    Poziom 38  
    jersey69 nie będe się sprzeczał być moze ty masz racje.Ja natomiast ne spotkałem takiej maszyny jak ty opisujesz... .

610 i 8055 to piszczałki owszem chodziło mi o porównanie jak technics robi.... :)
    jersey69
    Poziom 34  
    Witam !

Myślę , że każdy sprzęt zasługuje na obiektywną ocenę . Jakieś 15 lat temu miałem okazję używać tych klocków i jeśli nawet w parametrach dotyczących mocy jest jakaś przesada , to naprawdę niewielka . Technisc`a nie da się ująć jednym słowem - miewał zarówno kiepskie , jak i znakomite konstrukcje .

pozdrawiam
    ALTON
    Poziom 38  
    To co pokazujesz to SU-V900 a zdjęcia sa z allegro.900 to zupełnie inna konstrukcja niż 800.Za cenę SU-VX900 (2000pln) wole pioneer A717 jak pisałem wcześniej...
    jersey69
    Poziom 34  
    I tutaj byś się pomylił , gdyż jest to ta sama konstrukcja - tyle , że w V900 rodzielona na dwa mono-bloki z napięciem 52V , co dawało moc mniejszą o 20W w porównaniu z VX800 . Zdjęcia wstawiłem , żebyś nie mówił o trafie wielkości 4 pudełek zapałek . Fakt , że ktoś sobie życzy 2000 za taki wzmacniacz jeszcze o niczym nie świadczy . Bez problemu można go kupić za 1000 zł .
    ALTON
    Poziom 38  
    Niestety nie przemówisz mi z tym technicsem.Nawet 1000zł to za dużo.PS.Su-VX800 jest mniejszy od technicsa SU-VX900.Ma pojedyncze trafo o jakich wymiarach?.

Może powiem coś takiego.Ja posiadam wzmacnaicz jak gdzieś pisałem w poście który jest zasilany przez 2 trafa o wymiarach 10x10x15cm(jedno trafo na kanał)

Jest stanowczo tańszy niż technics a jakościowo mu bez problemu dorównuje.Mowa tu o firmie SHARP.....

Jest pare ludzi którzy poznali tą firme i wiedzą o czym mówie :)....

Proszę wypowiedzcie się ;).
    jersey69
    Poziom 34  
    Jeszcze raz : na zdjęciach jest V900 , a nie VX900 . O ile się orientuję to nawet nie było VX900 , tylko VX920 , ale głowy nie dam . VX800 ma identyczne 2 trafa , jak V900 (może kolega Wojtek57 coś podesle ?) . Wcale nie liczę na to , że zmienisz zdanie i szybciutko sprzedasz Sharpa . Każdy ma swoje oczko w głowie i ja tego nie neguję .

pozdrawiam
    yiabol
    Poziom 20  
    :arrow: jersey69
    Musze przyznac ze zainponowales mi tym "bydlakiem" (nie obraz sie)
    Powiedz WATT ile ciagnie ten V900? Musi byc zaje%^* mocny.
    Ile ma na kanal przy 8 ohm? aha... no i jaki rocznik ;)

:arrow: ALTON
    Czy moglbys tu wrzucic zdjecia tego Twojego Sharpa?
    Najlepiej zdjecia od srodka... chcialbym zobaczyc jak skonstruowany jest
    ten wzmacniacz.
    ALTON
    Poziom 38  
    VX lub V niewiem ciągnie chyba 900W z sieci.
    Zdjęcia zapodam ale nie dziś bo niemam aktualnych zdjęć i będę musiał rozebrać wzmacniacz żeby zrobić fotki.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto  
    panicz9
    Poziom 15  
    Do czego słuzy POWER AMP DIRECT w wzmacniaczu
    Technics SU-VX920???
    yiabol
    Poziom 20  
    To chyba odlaczanie przedwzmacniacza.
    Jesli sie myle niech ktos mnie pooprawi.
    Misio89
    Poziom 20  
    to ja sie spytam do czego sluzy przycisk we wzmacniaczu technics su-vz220 SOURCE DIRECT?