Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak rozebrać kamerę Sony DCR-HC39E

Darek11111 15 Dec 2009 16:04 5984 10
    Darek11111
    Level 11  
    Witam
    Czy ktoś wie jak rozebrać kamerę Sony DCR-HC39E . Muszę wymienić taśmę łączącą kamerę z wyświetlaczem LCD, bo mi gaśnie wyświetlacz podczas ruszania klapką. Trochę się obawiam, żebym nie ułamał jakiegoś zatrzasku.
    Dzięki za podpowiedź
    dorotata
    Level 16  
    Wrzuć fotkę tej kamery, być może będę Ci mógł pomóc. Mam SM do n.p. hc40, hc18 i wiele, wiele innych.
    doro
    dorotata
    Level 16  
    Chyba HC40 najbardziej podobna. Podaj mail na PW to wyślę 40-tkę
    doro
    Darek11111
    Level 11  
    Dorotata czy możesz podesłać ten SM na 40-skę . Pilne !! Dzięki
    Darek11111
    Level 11  
    To poniżej, to jest opis naprawy mojej kamery Sony DCR-HC39E, więc będzie się róznił od Twojej. Najważniejsze to : uważaj na dwa mikrowłączniki bo bardzo łatwo je uszkodzić a każdy kosztuje 130 zł. Jeden jest w klapce przy zawiasie a drugi we wnętrzu kamery również przy zawiasie. OSTROŻNIE!!
    .....................................................
    Fleks łączący monitor Lcd z kamerą:
    Symbol 1-864-761-11 FP 185 --- cena około 90 zł
    Bardzo ostrożnie rozbierać klapkę ponieważ można uszkodzić mikro włącznik w klapce.
    Instrukcja rozbierania:
    -odkręcić dwie czarne śrubki w klapce i dwie białe. Zdjąć obudowę klapki i odłączyć fleksy od monitora i od mikro włącznika. (zatrzask fleksa - brązowe delikatnie unieść do góry od strony fleksa po środku)
    -odkręcić jeszcze jedną białą śrubkę i zdjąć całą klapkę. (uważać na mikro włącznik)
    -zgodnie z instrukcją serwisową odkręcić wszystkie śrubki i zdjąć lewą ściankę.(podwadzić i lekko odgiąć od spodu z przodu -uwaga zatrzaski są na górze, nie ułamać)
    -odkręcić dwie śrubki z prawej strony obiektywu i zdemontować cały przód kamery(od spodu odgiąć)
    -fleks w kamerze jest włożony tylko na wcisk
    -oba fleksy do zawiasu są przyklejone czarną taśmą.
    -nie rozłączać niepotrzebnie innych kabli.
    -odkręcić dwie śrubki od zawiasu i zdjąć szary plastik (uwaga na kolejny mikro wyłącznik)
    -odkręcić jeszcze jedną śrubkę od zawiasu i można go wyjąć.
    -uszkodzony fleks wymienić dopiero gdy masz nowy fleks, aby pamiętać jak nowy włożyć na miejsce.

Inne uszkodzenie :
    Jeśli wyświetlacz przestanie działać po obróceniu go do góry nogami i zamknięciu a jednocześnie zapali się wizjer, to oznacza uszkodzenie mikro włącznika w klapce.
    Do naprawy tego uszkodzenia potrzebny jest flex z mikroprzełącznikiem .
    Flex ma symbol FP-186 Firma aswo.pl ma tę taśmę po 136 zł

Podaj mi swój adres e-mail to wyślę Ci tę instrukcję serwisową. Próbowałem wysłać na PW ale nie poszło.
    Pozdrawiam Darek
    pazdziochowski
    Level 15  
    witam kolegę u mnie na chomiku wrzuciłem ci książkę serwisową na pewno pomoże powinna, ja poszukuję książki serwisowej sony DCR TRV 145e, 345e, 245e, jeśli ktoś ma ;)

http://chomikuj.pl/pazdziochowski

Tu są 3 pliki:
    DCR-HC39EHC41HC42HC42EHC43HC43E.pdf
    DCR-HC39EHC41HC42HC42EHC43HC43E (4).pdf
    DCR-HC39EHC41HC42HC42EHC43HC43E (3).pdf
    rafal2_3
    Level 12  
    Ja bardzo dziękuje otrzymałem prawidłowo na priv . Rozebrałem i okazało się ze w mojej DCR-hc35 spadł pasek . Założyłem go ale wygląda na to że jest zużyty i może w każdej chwili spaść znowu ( ząbki na pasku i na kole nie pasują do siebie) . Jak myślicie czy to koło do wymiany czy pasek i czy można takie coś dostać?
    Darek11111
    Level 11  
    Myślę, że temat można zamknąć