Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Małe kolumny pod wzmacniacz+komputer

Pietrek78 15 Gru 2009 18:31 2451 5
  • #1 15 Gru 2009 18:31
    Pietrek78
    Poziom 2  

Cześć.
    Panowie (i Panie), proszę o Waszą pomoc. Ostatnio udźwiękowiłem sobie komputer dość starym wzmacniaczem RFT i zalegającymi kolumnami z wieży Sony, zestaw mocno przypadkowy i eksperymentalny. Jednak okazało się, że miecie spokojnie plastikowe zestawy 2.1 w niższym przedziale cenowym. I teraz wiem, że tą drogą chcę podążać. Wzmacniacz nie jest docelowy i w przyszłości mogę go wymienić, ale teraz chciałbym się skupić na kolumnach. Takie są uwarunkowania:
    - pokój z komputerem mały, mocy nie potrzebuję wiele,
    - miejsce do rozmieszczenia kolumn też ograniczone, więc chciałbym jakieś mniejsze monitory 30-40cm wysokości, około 20cm szerokości, coś w tych granicach
    - czasem gram, ale niewiele i to kwesta trzeciorzędna, głównie więc i z największym naciskiem będą grały muzykę (rock, muzyka gitarowa, pop, nie zamykam się na inne gatunki), od czasu do czasu udźwiękowiały filmy,
    - jakość w muzyce na pierwszym miejscu, cena w okolicach 400zł za dwie, najlepiej oczywiście mniej,

Ciężko mi było coś wysupłać z internetu, przewinęły mi się tylko Tannoye M1, jako faworyt, ale jestem cieniutko w temacie obeznany, a Wy z pewnością słyszeliście inne kolumny i będziecie mogli coś zaproponować, może ciut gorszego, a przy okazji tańszego. Każda opinia będzie dla mnie cenna, no laik jestem, ale chciałbym to zmienić.

0 5
  • #2 15 Gru 2009 22:06
    Dani66
    Poziom 30  

Proponuję Magnat Monitor Supreme 200, HECO Concertino 250 (jeśli uda Ci się dostać w takiej niskiej cenie), Mission M30i, JAMO S602 lub B&W 601 S1 (również musisz dobrze poszukać).

0
  • #3 16 Gru 2009 00:54
    Pietrek78
    Poziom 2  

Wielkie dzięki Dani66, to już jest konkretna liczba opcji. Przyjrzę się wszystkim, które wymieniłeś, stanowczo ciekawiej, niż jeden strzał w Tannoy.

0
  • #4 16 Gru 2009 10:27
    globus1987
    Poziom 29  

Tak ale tannoyami m1, m2 nadal możesz się interesować tw świetne monitorki ja bym na nie stawiał a co do opinii wystarczy poczytać. No i tannoye m1 mogą się poszczycić nagrodą Eisy także możesz być pewny, że się nie zawiedziesz.

0
  • #5 16 Gru 2009 11:45
    Pietrek78
    Poziom 2  

Dzięki Globus, Tannoye nadal mam na celowniku. Mam też taką alternatywę: monitory DIY. Ale jest parę "ale":
    - kolumny komercyjne mają ustaloną jakość dźwięku - robione przeze mnie to mogłaby być niewiadoma.
    - zrobienie obudowy to w moim przypadku nie problem, lubię takie prace, mam zaplecze, mam płyty wiórowe ze starych szaf i narzędzia, ale elektronika, cewki, rezystory... niestety dla mnie black magic
    - koszt przyzwoitych głośników nie jest aż tak mały (sztuka GDN 15/40/5 zarówno allegro jak u tonsila 129zł), doliczając wysokotonowce, zwrotnice itd, to nie wiem, czy jest sens ekonomiczny: nowe DIY vs używane Tannoye lub coś podobnej klasy. Chodzi o to, aby nie było wyłącznie najtaniej, ale przyzwoicie muzycznie. Miałbym obawy, czy zdołam przeskoczyć jakością uznane marki wydając na komponenty mniej więcej tyle samo.

0