Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Małe kolumny pod wzmacniacz+komputer

15 Gru 2009 18:31 2484 5
 • Poziom 2  
  Cześć.
  Panowie (i Panie), proszę o Waszą pomoc. Ostatnio udźwiękowiłem sobie komputer dość starym wzmacniaczem RFT i zalegającymi kolumnami z wieży Sony, zestaw mocno przypadkowy i eksperymentalny. Jednak okazało się, że miecie spokojnie plastikowe zestawy 2.1 w niższym przedziale cenowym. I teraz wiem, że tą drogą chcę podążać. Wzmacniacz nie jest docelowy i w przyszłości mogę go wymienić, ale teraz chciałbym się skupić na kolumnach. Takie są uwarunkowania:
  - pokój z komputerem mały, mocy nie potrzebuję wiele,
  - miejsce do rozmieszczenia kolumn też ograniczone, więc chciałbym jakieś mniejsze monitory 30-40cm wysokości, około 20cm szerokości, coś w tych granicach
  - czasem gram, ale niewiele i to kwesta trzeciorzędna, głównie więc i z największym naciskiem będą grały muzykę (rock, muzyka gitarowa, pop, nie zamykam się na inne gatunki), od czasu do czasu udźwiękowiały filmy,
  - jakość w muzyce na pierwszym miejscu, cena w okolicach 400zł za dwie, najlepiej oczywiście mniej,

  Ciężko mi było coś wysupłać z internetu, przewinęły mi się tylko Tannoye M1, jako faworyt, ale jestem cieniutko w temacie obeznany, a Wy z pewnością słyszeliście inne kolumny i będziecie mogli coś zaproponować, może ciut gorszego, a przy okazji tańszego. Każda opinia będzie dla mnie cenna, no laik jestem, ale chciałbym to zmienić.
 • Poziom 30  
  Proponuję Magnat Monitor Supreme 200, HECO Concertino 250 (jeśli uda Ci się dostać w takiej niskiej cenie), Mission M30i, JAMO S602 lub B&W 601 S1 (również musisz dobrze poszukać).
 • Poziom 2  
  Wielkie dzięki Dani66, to już jest konkretna liczba opcji. Przyjrzę się wszystkim, które wymieniłeś, stanowczo ciekawiej, niż jeden strzał w Tannoy.
 • Poziom 29  
  Tak ale tannoyami m1, m2 nadal możesz się interesować tw świetne monitorki ja bym na nie stawiał a co do opinii wystarczy poczytać. No i tannoye m1 mogą się poszczycić nagrodą Eisy także możesz być pewny, że się nie zawiedziesz.
 • Poziom 2  
  Dzięki Globus, Tannoye nadal mam na celowniku. Mam też taką alternatywę: monitory DIY. Ale jest parę "ale":
  - kolumny komercyjne mają ustaloną jakość dźwięku - robione przeze mnie to mogłaby być niewiadoma.
  - zrobienie obudowy to w moim przypadku nie problem, lubię takie prace, mam zaplecze, mam płyty wiórowe ze starych szaf i narzędzia, ale elektronika, cewki, rezystory... niestety dla mnie black magic
  - koszt przyzwoitych głośników nie jest aż tak mały (sztuka GDN 15/40/5 zarówno allegro jak u tonsila 129zł), doliczając wysokotonowce, zwrotnice itd, to nie wiem, czy jest sens ekonomiczny: nowe DIY vs używane Tannoye lub coś podobnej klasy. Chodzi o to, aby nie było wyłącznie najtaniej, ale przyzwoicie muzycznie. Miałbym obawy, czy zdołam przeskoczyć jakością uznane marki wydając na komponenty mniej więcej tyle samo.