Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F3Tc - czerwone cienie czarnych linii na białym tle

15 Gru 2009 18:42 2642 5
  • Poziom 9  
    Witam. Jak ktoś może mi podpowiedzieć będę wdzięczny za pomoc. W laptopie jak wyżej na monitorku często wyskakują na białym tle obok pionowych czarnych linii ( znaków np. liter , cyfr) czerwone "duszki" czyli linie pionowe lub jedynie niewielkie punkty ( postrzępione linie skaładające się jakby z wielu punkcików). Objawy występują nieregularnie i czasami zanikają a czasami są dłużej.Opukiwanie lapka oraz "wahlowanie" matrycy nic nie daje.Ciekawe jest też to iż duszki występują jedynie przy czarnych liniach i na białym tle co łatwo zaobserwować np. w Wordzie przy kursorze lub występują przy dłuższych liniach a przy krótkich (np. literach) nie.
    Matryca LCD była wymieniana rok temu.Może ma ktoś jakiś pomysł co to może być i jak sie pozbyć tego drażniącego problemu?
  • Poziom 9  
    Dzisiaj pojawiły się inne objawy a mianowicie różowe obszary (plamy) w oknach windowsa. Na wyświetlanych obrazach z programu Nokia Monitor test LCD nie zauważyłem niczego niewłaściwego tak samo w Philips monitor test LCD. Po najechaniu kursorem strzałką na obsar różowy pojawia się cień biały ok 2mm wokół kursora.Tak se myśle że to może problem softwerowy?
    Asus F3Tc - czerwone cienie czarnych linii na białym tle

Dodano po 14 [minuty]:

Jeszcze dodam że na zewnętrznym monitorze wszystko jest ok.
  • Poziom 16  
    Sprawdz czy za matrycą nie znajduje się jakiś silny magnes. np słabo ekranowany duży głośnik.Czesto powodem wyświetlania się dziwnych artefaktów, jest użytkowanie laptopa w pobliżu silnych pól magnetycznych.
    Innym powodem ( czarny scenariusz ) jest stopniowe "wysiadanie" układu bga, tzn, twojej karty graficznej która jest na stałe"przeważnie i niestety"wlutowana na płytę laptopa.
    Wykluczyć trzeba najpierw to pierwsze, Następnie warto sprawdzić, nawet organoleptycznie-przez zwykły dotyk, czy laptop w miejscu montażu bga nie grzeje się zbytnio. często układy graficzne mają radiatory, a one potrafią się odkleić. Przegrzany układ też będzie wyświetlał "duchy".
    Powodzenia.
  • Poziom 17  
    Jaki niby wplyw ma pole magnetyczne na dzialanie matrycy? Na inverter i owszem ale to inna bajka.
    W tym wypadku jest to uszkodzenie grafiki.
  • Poziom 9  
    Dzisiaj w programie graficznym stwierdziłem że źle wyświetla kolory podstawowe tzn są zakłócone jakąś gęstą kratką i mają nieco zmieniony odcień.Grzanie sie układów raczej nie wchodzi w grę ponieważ zjawisko występuje już na chłodnym laptopie zaraz po załączeniu.
    Czy karta graficzna GF 7300 jest wymienialna?

Dodano po 9 [minuty]:

Zakładając uszkodzenie karty graficznej ( to chyba taka : http://pccentre.pl/article/show/Ranking_mobilnych_kart_graficznych/id=13453;page=10 ) to czy można zamiast oryginalnej zamontować inną? Jeśli tak to jaką?
  • Poziom 9  
    Dzięki wszystkim za podpowiedzi.Poradziłem sobie z tym problemem.Powód był banalny choć dokuczliwy - zły styk na łączeniu taśmy z kartą graficzną i LCD.