Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel zafira 2.0DTH czujnik temperatury

15 Gru 2009 20:51 15739 10
  • Użytkownik obserwowany
    proszę o pomoc gdzie znajduje się czujnik temperatury silnika .problem polega na tym iż nie pokazuje temp.na wskaźniku, ogrzewanie jest czyli temp.silnika chyba jest dobra. Z góry dzięki za pomoc
    [3.12.2020, webinar] Zagadnienia pomiarowe w nowoczesnej inżynierii materiałowej. Zarejestruj się
  • Poziom 17  
    DTH opla ma 2 czujniki temperatury na termostacie. Jednoprzewodowy jest do wskaźnika na tablicy rozdzielczej pojazdu, natomiast dwuprzewodowy podaje odczyt temperatury do ECU silnika.
    Zajrzyj na obudowę termostatu znajdującą się koło filtra powietrza i popatrz czy nie spadł Ci kabelek z czujnika.
  • Użytkownik obserwowany
    Tak miałem w Vectra B dth tak jak piszesz czujniki były niedaleko siebie a to jest zafira 2002r dth angol po przekładce i znalazłem tylko jeden czujnik dwu pinowy tj. płynu chłodzącego chyb zęby był gdzieś od dołu co mi się wydaje dziwne no bo motory to już są chyba jednakowe

• Poziom 27  
    No to własnie ten dwupinowy
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    Tak czy inaczej czujnik jakąś informacje temp przekazuje bo z ecu odczytałem ze jest 57 st. co mi się wydaje za mało po przejechaniu około 20 km a powinno być 85 do90st. i ogrzewanie wydaje się być nie zadowalające tym zajmę się na końcu jednak wskaźnik temp martwy jeszcze jedno możne ktoś wie z którego pinu z ecu jest pobierany sygnał do zegarów
  • Poziom 12  
    jeżeli ogrzewanie nie zadowalające to najpierw sprawdził bym termostat a później martwił się czujnikami.
    pozdro Tomek
  • Poziom 23  
    Witam też stawiam na termostat a wskaźnik startuje od 70 st. Pozdrawiam
  • Użytkownik obserwowany
    Jeżeli wskaźnik startuje od około 70 st. to problem wydaje się być jaśniejszy zajmę się układem chłodzenia i zobaczymy na razie wszystkim dziękuję
  • Pomocny post
    Poziom 12  
    Jeżeli jest termostat cały czas otwarty to możesz to szybko sprawdzić. Odpal rano auto i jak silnik się nie zdąży nagrzać a chłodnica robi się ciepła to już wiesz co masz do wymiany.
    Pozdro
  • Użytkownik obserwowany
    Zaciął się termostat dzięki wszystkim