Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

keybord Bontempi PM 68 .Rodzaj organów elektronicznych

lesfro 15 Gru 2009 21:32 1611 0
    lesfro
    Poziom 9  
    Próbuję się dobrać do niedziałającego j/w.Włącza się (świeci kontrolka i panel cyfrowy ,który rozświetla same ósemki).W głośnikach słychać po włączeniu uderzenie wzmacniacza.Nie reaguje na klawisze ani na żaden przycisk dźwiękowy.Jednym słowem świecący trup.Moja prośba polega na tym żebyście mi Panowie zasugerowali jakiś rozsądny sposób oceny sytuacji i rozwiązania problemu przy jak najmniejszym nakładzie finansowym .Krótko mówiąc od czego zacząć ,co pomierzyć (dysponuję tylko miernikiem uniwersalnym).Acha ,pomiar napięcia na zasilaniu wyk 15,8 V (typowy zasilacz),przy włączonym keyb.Z inform.na urządzeniu wynika że powinien być zasilany nap.12 v.Proszę o jakąś radę.Odczytałem najważniejsze części-Scalak mikropr (R1J1131,00211 55892A,COMUS 27434550);scalak (1R6700A1,G021551);Regulator nap.L4931C33, liniowy stabilizator nap.+5V KA7805,tranzystory-C32,C547,C557,wyświetlacz LTC 5836E,scalak 9480 F,scalak BU 2090.Jest jeszcze w zasilaczu jedna dioda (dobra) no i wiele malutkich czerwonych diodek przy wyjściu klawiat.Kilka kondens różnych,wiele ceweczek.Nikt w urządzeniu nie grzebał,nikt go nie rozkręcał.Jestem średnio zaawansowanym elektronicznie i technicznie facetem.Pomógł by na pewno jakiś schemat ale nie znalazłem nic.Myślę że na podstawie moich wiadomości o częściach coś wymyślicie.Pzdr,L4931C33

Proszę poprawić temat i treść postu. Zastosowanie spacji w odpowiednich miejscach, zdecydowanie ułatwi lekturę.
    GM