Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fritz!box VOIP nie działają rozmowy przychodzące! TTL OK

16 Gru 2009 02:31 5845 12
  • Poziom 21  
    Cześć: Mam router Fritz!box Fon z softem 06.04.24 ang (annexA) podłączony do LAN, mam skonfigurowanego operatora VOIP betamax. Jestem za NATem, po 14 minutach nie można się do mnie dodzwonić (działają idealnie rozmowy wychodzące). Więc wiadomo że trzeba zmienić "registry empires" na minutę lub mniej. Zmieniłem najpierw na minutę a potem na 30 sekund - niestety to nie działa, nadal nie można dodzwonić się po kilkunastu minutach. Więc dodatkowo wpisałem poprawny serwer stun.voipdiscount.com nic nie dało. Wpisałem proxy sip.voipdiscount.com też nic nie dało. Wpisałem stun i proxy, czas na pół minuty i nadal nic, nie da się dodzwonić po 14 minutach. Moje ustawienia - zrzut ekranu:

http://www.mylivegallery.com/10990-2194888833-38.html

Proszę o jakieś sugestie, operatora betamax używam także do dzwonienia "po loginach" więc dzwonią do mnie różne osoby i muszę mieć działające rozmowy przychodzące. O co chodzi?

Chciałem dodać że w mojej bramce Fritz!box fon oprócz betamaxa jest
    ustawione konto actio.pl. Actio działa znakomicie na rozmowy
    przychodzące, cały czas można się do mnie dodzwonić, a mam jedynie
    wpisane: sip.actio.pl w opcji: "Registar". Natomiast betamax nie
    działa na rozmowy przychodzące po 13 minutach mimo tylko samego
    wpisania Registar: sip.voipdiscount.com.
    Próbowałem też dołożyć stun.voipdiscount.com - nic z tego.
    Dołożyłem dodatkowo proxy: sip.voipdiscount.com - nic z tego
    Zamiast stun.voipdiscount.com wpisałem stun.actio.pl - wogóle nie
    mogłem dzwonić a nie dało się do mnie zadzwonić po loginie. Oczywiście mam: "Keep port forwarding enabled for all" -> 30 sekund

Moje połączenie internetowe po kolei:
    a) Operator internetowy Router kablowy z wifi -))))) (((((--> b) Router wifi (tryb client) Ovislink -----> c) Router (Linksys - soft Tomato) -----> d) mój fritz!box fon
    gdzie "------->" kabel
    gdzie "))) ((((" wifi

O co chodzi? Jak ustawić Fritz!boxa aby można dodzwonić się do mnie po loginie na betamaxa?
  • Poziom 22  
    Ja nie mam tego ustawione i mi działa.

ALE - operatora rozmów przychodzących mam TLENOFON. Pewnie to wina Betamax... z nimi często są jakieś jaja.
  • Poziom 21  
    1. masz publiczne ip?
    2. masz betamaxa?
    3. masz ten sam model fritza i soft?
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    3xtak.
    Spróbuj założyć sobie konto na Tlenofonie i napisz jaki rezultat.
    Jak ędzie 2:1 to znaczy, że z Betamaxem coś nie tak na przychodzących.
  • Poziom 21  
    Masz publiczne IP więc nie masz problemu :)
    Wpisałem parametry swojego drugiego konta actio.pl i okazuje się że actio działała!!!! na rozmowy przychodzące. Przy actio mam wpisane tylko: login, hasło, sip i nic więcej. Takie same ustawienia wpisałem do betamaxa i niestety to samo, po 13 minutach betamax staje się głuchy. Jest to wina raczej fritza, ponieważ mialem przedtem w tym mieszkaniu inną bramkę Zyxela P2002 z swoim kontem betamax która przez pierwszy dzień zachowywała się tak samo jak tutaj Fritz a potem zmieniłem opcję na registyempires na 30 sekund i jakąś drugą opcję która podtrzymuje połączenie (nie pamiętam jaką miałem nazwę) i sprawa rozwiązała się. Betamax działał cały czas na rozmowy przychodzące. Ale Zyxela musiałem oddać.

We fritzu jest tylko jedna opcja podobna do registy - keep NAT coś tam..., zmieniłem to na 30 sekund i nic nie daje. Pomyślałem aby spróbować zmienić konfigurację routera do którego podłączony jest fritz, to linksys z linuksem Tomato 1.27, ekran konfiguracyjny:

Fritz!box VOIP nie działają rozmowy przychodzące! TTL OK
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Ale ja mam od niedawana publiczny IP, przedtek korzystałem z jednego IP swpółdzielonego na sieć osiedlową i też było ok.

Ps - gdzie jest to "registry empires", bo nie mogę znaleźć ?
  • Poziom 21  
    Problem z kontem betamax i NATem został rozwiązany. Dokonalem upgrade do softu 06.04.49 bez żadnych problemów a wcześniej wpisałem na sztywno adres IP. Podobno jeśli nie ustawi się adresu sieciowego bramki na sztywno tylko DHCP - fritz wariuje na nowym sofcie - nie potrafi sobie pobrać IP. Podobno downgrade spowrotem jest problematyczny ponieważ nowy soft ma nowe jądro linuksa, ale ponoć i na to jest sposób.

Pojawiła się opcja nowa "Provider is NAT-aware" którą zaznaczyłem i własnie tego brakowało oprócz opcji "Keep port forwarding enabled for all - 30 sekund". Teraz mam wpisany tylko sip.voipdiscount.com bez żadnego stun czy proxy, działają rozmowy przychodzące na betamax dzwoniąc z loginu na login. Oprócz tego doszło kilka nowych rzeczy w menu i jestem zdziwiony że changelog nowego softu tego nie zawiera. Polecam wgrywanie najnowszego softu na sztywnym IP, bramka działa stabilnie.

Opcja "Registry em..." występuje zazwyczaj w każdej bramce VOIP i podobnie się nazywa, a we fritzu nazywa się "Keep port forwarding enabled for all" i trzeba zmienić wartość na minutę lub 30 sekund. Ogólnie chodzi o to, ile czasu bramka ma podtrzymywać za NATem ramkę połączenia zanim wygaśnie połączenie z serwerem SIP. I to się przydaje jak ktoś jest głęboko za kiloma routerami w sieci.

Dziękuję za rady, klikam pomógł
  • Poziom 22  
    No rzeczywiście Fritz u mnie stoi na stałym IP.

Warto upgradeować do nowszego softu?
  • Poziom 21  
    Mnie uratował nowy soft, gdyby nie to musiałbym sprzedać bramkę (he do czego to doszło). Jest kilka nowych rzeczy, widać że jest bardziej dopracowany. Ustaw na sztywno IP i rób upgrade jeśli chcesz się przekonać, ja osobiście uważam, że warto. Wybór należy do Ciebie
  • Poziom 11  
    Witam,
    Ja ma podobny problem z Fritzem w łódźkiej sieci Toya za natem. Po kilkunastu minutach nie mozna się do mnie dodzwonić z tym że na wszystkie 3 konta które posiadam, voipdiscount, actio, halonet.
    Niebawem spróbuje twoich porad i dam znać czy to pomaga wszystkim Fritzom czy tylko twojemu ;)
    Pozdrawiam.
  • Poziom 15  
    A ja mam takie pytanie :czy betamax ma opcje rozmów przychodzących?Ja mam smsdiscount ale jakoś nie mogę pobrać numeru do rozmów przychodzących-not avaible.Fakt,ja jestem zarejestrowany w USA.Może na Polskę są dostępne numery.
  • Poziom 11  
    Witam,
    U mnie jednak pomogło co innego. Przekierowanie na bramkę więcej portów UDP (kolejnych) na ruterze, być może chodzi o to że bramka odświerzając połaczenie nat potrzebuje zestawić połączenie na kolejnym porcie a stary musi wygasnąć... ?

W Betamax na Polske nie ma od dawna dostępnych numerów.
    Mój kolega z Warszawy wiele lat temu jak Betamax był jeszcze mało popularny otrzymał od nich numer warszawski, chyba w klonie voipstunt albo voipcheap, ma go do dziś.
    Na Betamax można wdzwonić się jedynie po loginie.
    Jak cię urządza dodatowy operator, który da ci numer to polecam Actio.pl
  • Poziom 21  
    Na allegro możńa już kupić numer polski stacjonarny na betamaxa przychodzące, szukajcie na aukcjach. Kosztuje to 4 PLn/miesiąc