Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Megane - stukanie w prawym kole

szakaal 16 Dec 2009 12:05 6308 3
    szakaal
    Level 12  
    witam, mam Renault Megane 1,6 benzyna rocznik 1996 i przy skręcaniu w prawo słychać pukanie jakby w prawym kole, prawdopodobnie nie jest to przegub ale nie bardzo wiadomo co? jakieś sugestie?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    tomrom1985
    Level 30  
    Jeśli słychać przy skręcaniu to obstawiam właśnie przegub. Sprawdziłeś czy coś nie ociera o koło jak jest skręcone?
    szakaal
    Level 12  
    ale ktoś mi mówił że na pełnym skręcie ruszając do tyłu by coś trzaskało, zgrzytało gdyby był to przegub, a tu tylko jak się jedzie i skreca w prawo
    on117
    Level 27  
    szakaal wrote:
    witam, mam Renault Megane 1,6 benzyna rocznik 1996 i przy skręcaniu w prawo słychać pukanie jakby w prawym kole, prawdopodobnie nie jest to przegub

szakaal wrote:
    ale ktoś mi mówił że na pełnym skręcie ruszając do tyłu by coś trzaskało, zgrzytało gdyby był to przegub, a tu tylko jak się jedzie i skreca w prawo

Jeżeli chodzi o ten przegub to w pierwszej kolejności sprawdź gumę na przegubie czy nie jest uszkodzona. Jak nie zobaczysz od spodu/ przy skręconym kole. To odkręć koło o zobacz wizualnie.

Może być uszkodzone łożysko w kole. Jakie to pukanie jest?

Jak podniesiesz prawą stronę to sprawdź czy nie ma jakiś luzów, przy zablokowanej kierownicy ruszaj kołem. Możesz porównać z lewą.