Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Formatyzerka holz herr 1255 - buczy silnik.

16 Gru 2009 12:13 1298 1
 • Poziom 11  
  Witam forumowiczów.Mam dtrke do tej maszyny z tym że jej zarys ogranicza się głównie do obsługi i konstrukcji mechanicznej a producent dodał tylko schematy i to niekompletne,a dodatkową trudnością język niemiecki.
  Problem jest taki że po wyłączeniu przyciskiem stop który jest mechanicznie połączony ze stycznikiem silnik buczy przez kilka sekund..Z załączonego schematu domyślam się że cewka stycznika dostaje przez ten czas napięcie .Jeżeli przez ten czas kilku sekund będę przyciskał przycisk stop cewka stycznika przyciągnie ją z powrotem , a jeśli przycisnę na więcej niż dziesięć sekund cewka traci podtrzymanie.Nie wiem jakie zadanie ma ta płytka - może hamulec i wszystko jest w porządku.
  Formatyzerka holz herr 1255 - buczy silnik.
 • Pomocny post
  Spec od Falowników
  Bremsgerat to hamulec i na pewno działa tak, że po komendzie STOP zasila przez chwilę uzwojenie silnika prądem stałym (wyprostowanym z sieci, napięcie rzędu 20V) celem szybkiego zatrzymania. Przy zaniku zasilania sieciowego (brak hamowania) piła powinna kręcić się wyraźnie dłużej. Czasem stosowany jest osobny zasilacz DC.