Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana kanału, czestotliwości itp. w kamerach wireless

freebird 16 Gru 2009 14:45 1164 5
  • #1 16 Gru 2009 14:45
    freebird
    Poziom 8  

Witam

Mam następujący problem z kamerami wireless.

Miałem 2 kamery zamontowane w sklepie, ale okazało się, że potrzebuję kolejnych, więc kupiłem 4 kolejne w zestawie z 4 kanałowych odbiornikiem.

No i w sumie, wszystko byłoby ok, ale ... te kamery pokrywają się częstotliwościami.

Teraz moje pytanie jest następujące, czy jest możliwość jakoś to zmienić, czy jest jakaś rada na to.

Jeżeli mój problem jest słabo opisany, to mogę opisać go dokładniej, ale ktoś musi napisać co chce wiedzieć, czego potrzebuje.

Ps. Mam nadzieję, że wybrałem dobre forum i dział. Jeżeli nie to proszę "szefostwo" o przesunięcie tematu.

0 5
  • #2 16 Gru 2009 15:02
    SP5IT
    VIP Zasłużony dla elektroda

A coś bliżej na temat tych kamer i odbiornika?
    W instrukcji nie ma nic na ten temat?
    Michał

0
  • #3 16 Gru 2009 15:26
    freebird
    Poziom 8  

Cóż. Bliżej to powiem tak.

Pierwszy zestaw 2 kamer:

Każda kamera ma 4 kanały na, których może nadawać, a odbiornik to mały rodzaj telewizora.
    Wybór kanału polega na ustawieniu suwaka w odpowiednim miejscu na kamerze. Na odbiorniku jest przycisk do wybrania odbioru z danego kanału.

Drugi zestaw 4 kamer:

Odbiornik z 4 antenkami z gniazdami OUT. Każda kamera ma przypisany kanał i nie można tego zmienić tak jak w zestawie tych dwóch kamer.
    Na odbiorniku znajdują się przyciski, które mają przypisany konkretny kanał.

Instrukcja jest typu:

"Podłącz i ma działać."

Kamery z zestawu "2 kamery" są silniejsze, bo to ich sygnał jest odbierany przez obydwa odbiorniki.

Identyczny zestaw: http://www.ezonlineshop.com/photos/Ebay/globalmobileshop/cctv/camera%20kit/rc530/rc530-ez.jpg

Tego drugiego nie mogę znaleźć w necie.

Jeżeli coś potrzeba więcej to ... proszę pisać.

0
  • #4 20 Gru 2009 14:46
    freebird
    Poziom 8  

Przepraszam, że się przypominam, ale chciałbym tylko wiedzieć, czy jest taka możliwość, albo gdzie ewentualnie mogę szukać pomocy.

0
  • #5 20 Gru 2009 15:27
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Wszystko wynika z faktu, iż w paśmie 2,4GHz (dokładnie 2,400-2,4835 GHz) ze względu na małą szerokość pasma dopuszczoną przez UKE maksymalna ilość kanałów jest ograniczona do czterech.
    Pisząc "kanałów" mam na myśli ilość kamer pracujących jako nadajniki. I żeby można było stosować zamiennie różne kamery (także różnych producentów), ich częstotliwości ustalone są "na sztywno".

0
  • #6 20 Gru 2009 15:45
    freebird
    Poziom 8  

Czyli wynika z tego, że ... nic się nie da zrobić ???:

0