Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Głośnik od wieży - wgniecienie kopułki

matti616 16 Gru 2009 17:22 3262 4
  • #1 16 Gru 2009 17:22
    matti616
    Poziom 9  

Witam.
    Proszę o pomoc. Mam problem z moim głośnikiem od wieży Aiwa NSX-999MkII. Młodsza siostra jak zwykle ciekawa świata uszkodziła głośnik ze skutkiem pokazanym na zdjęciu.
    Głośnik od wieży - wgniecienie kopułki

Teraz przy głośności 1/4 regulatora zamiast basu słuchać okropne "warczenie?" .
    Czy jest możliwość naprawy tego w domu?

Pozdrawiam.

0 4
  • Pomocny post
    #2 16 Gru 2009 17:29
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Kopułkę można wyciągnąć odkurzaczem. Sprawdź, czy ci przy okazji klej nie puścił na niej, bo to brzęczenie, to pewnie jakiś luz na jej obwodzie. Dobry ELASTYCZNY klej załatwi sprawę. Tylko nie żadna kropelka! Ja ostatnio używałem czarnego kleju montażowego dla motoryzacji. Wprawdzie schnie dość długo, ale strasznie mocny, a po zaschnięciu daje bardzo elastyczne łączenie.

1
  • Pomocny post
    #3 17 Gru 2009 22:31
    klos181
    Poziom 11  

W sklepach elektronicznych gdzie są głośniki są też części do ich regeneracji. Kopułka kosztuje w granicach złotówki lub mniej. Ja bym najpierw dobrał pod kolor, wgniecioną wyciął a nową przykleił wikolem ( po posmarowaniu kopułki przykładałem do membrany palcem owiniętym taśmą klejącą ;)
    Zdjęcie kopułki pozwoli sprawdzić stan cewki przy okazji.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Gru 2009 10:07
    damianel86
    Poziom 12  

Witam

W najgorszym wypadku kopułkę możesz wyjąć igłą:) zostanie mały otworek ale kopułka i tak do wymiany choćby o sam wygląd po wyciągnięciu. Jak wspomnieli koledzy wyżej wciśnięta kopułka nie powinna przyczyną ,,warczenia'' co najwyżej zmienił by się delikatnie dźwięk choć w kolumnie przy głośniku basowym nie powinno być to szczególnie słyszalne.

Jak odkleisz kopułkę sprawdź czy siostra (w jakiś sposób) w przypływie energii nie nagięła delikatnie cewki w miejscu gdzie łączy się z membraną lub po prostu nie odkleiła się
    Pozdrawiam:)

0
  • Pomocny post
    #5 18 Gru 2009 16:17
    t56
    Poziom 11  

Witam,

Ja odciągałem kiedyś, jak mi dzieci powgniatały, zwykłą taśmą klejącą, jak przykleisz i pociągniesz to kopułka wróci do pierwotnego kształtu.

Pozdrawiam

0