Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pompa paliwa astra g 1.6 8v

16 Gru 2009 18:34 6090 4
  • Poziom 1  
    witam
    po pierwsz szukalem i nie znalazlem podobnego tematu
    problem mam taki ze jakis miesiac temu okazalo sie ze spalila sie pompa paliwa
    mechanik zalozyl mi jakas uzywke ktora miala troche pochodzic
    jednak dzis rano Astra x16rsz 1.6 8v nie chciala odpalic
    dobralem sie do niej, z wezyka nie leciala benzynka, w kostce prad byl (sprawdzone dzieki 2 srubokretom i zarowce)
    widzialem na allegro jakies pompy po 80 zl - czy warto je kupic?
    pompa firmy jc auto kosztuje 150 - czy ktos ma taka?
    jednak w intercarsie powiedziano mi ze moge byc pewny pompy paliwa ktora kosztuje 270 zl jakiejs renomowanej firmy
    ktora opcje wy polecacie?
    moze ktos z was kupowal ostatnio pompe i moze mi polecic dana firme?
    pozdro i licze na odpowiedz :)
  • Poziom 12  
    1.W jakiej kostce? Masz na myśli przekaźnik? Różne wersje Astry różnie podają zasilanie na pompę. Z tego co pamiętam - włączenie zapłonu uruchamia pompę na kilka sek w celu pod pompowania paliwa a potem pompa staje, ruszy dopiero jeżeli będziesz kręcił rozrusznikiem. Zdaje się że zależne jest to od sterownika wtrysku. W starszych wersjach Astr i Omeg spotkałem przypadki że tylko i wyłącznie rozruch uruchamiał pompę (bez wstępnego podciągania paliwa)

2.Czy sprawdzałeś czy jest napięcie na wtyczce przy samej pompie?

3.Czy próbowałeś podpiąć zasilanie jak najbliżej pompy i sprawdzić czy działa?

Do swojej asterki kupiłem tani chiński zamiennik za ...46zł - przy tej cenie wożę zapasową w bagażniku, a wymianę mam opanowaną - wybór należy do Ciebie. Marka kosztuje i daje gwarancję przebiegu. Płacisz sporo i zapominasz o tej części na 100-150kkm
  • Poziom 10  
    Kolego na allegro nie polecam ni wiadomo na co trafisz (kolega kupił działała 2 tygodnie) w sklepie od 110 zł ale nowa.Ja kupiłem za 210 zł 2 lata temu i działa do dziś ( przykro mi ale firmy nie pamiętam )
  • Poziom 12  
    Ja też już przerabiałem pompy z allegro za 65 zł ale po 15 tyś km zaczynały się wieszać i musiałem je czyścić i płukać. w końcu znalazłem na allegro nową boscha taką jak miałem oryginalnie i po problemie już przejechałem 28 tyś km i wszystko ok - kosztowała mnie 210 zł jak ta mi padnie to prędzej kupię oryginał używany niż tą tandetę z allegro bez firmy.
  • Poziom 1  
    Siema mam pytanie mam Astra 1.6 8v benzyna+ gaz jechałem na gazie auto mi zaczeło mi gasnac po wcisnieciu sprzegła odpalałem je po czym dojechałem do krzyzówki zgasło odpaliłem przejchałem raptem 50 metrów auto zgasło i juz nie chciało odpalic moze któs wie co jest nie tak auto odpalam na benzynie pozniej przłaczam na gaz na gazie gasnie na benzynie nie chce odpalic. Kable wyskoiego napiecia wymieniłem z tydzien temu. Z Góry Dziekuje Za Odpowiedz