Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słuchawki Sennheiser HD - 205

16 Gru 2009 19:15 3278 4
  • Poziom 8  
    Witam. Mam problem z działaniem moich słuchawek Sennheiser HD-205. Problem polega na tym, że po wpięciu ich do komputera, jak i odtwarzacza MP3, odtwarzana piosenka zostaje obcięta o niektóre pasma (chodzi o to, że np. w piosence słychać sam wokal, podczas gdy reszta piosenki jest stłumiona). Słuchawki mam od niedawna. Dodam, że wcześniej nie miałem takiego problemu. Czy istnieje jakieś wyjaśnienie tego problemu? I czy jest jakiś sposób naprawy tych słuchawek.

Dane techniczne:
    producent Sennheiser
    komunikacja z komputerem przewodowa
    złącze 3,5 / 6,3 mm jack
    pasmo przenoszenia 14 - 20 000 Hz
    dynamika głośników 112 dB
    impedancja głośników 32 Ohm

zdjęcie :
    Słuchawki Sennheiser HD - 205
  • Poziom 21  
    A nie masz gwarancji?
  • Poziom 10  
    Zwykle ten problem pojawia się np. gdy kabel jest złamany,wyrobiony,przetarty chodzi pewnie o to że stykają się kabelki L i P z masą najprościej jest wymienić kabel ewentualnie końcówkę tzn. Jacka. Sprawdź kabel tzn. podłącz i wyginaj delikatnie jak pojawi się normalny dźwięk tzn. że w kablu jest zwarcie. (Gorzej jak będzie gdzieś w słuchawkach)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    Możesz wpiać generator tonów do słuchawek. Dodatkowo sprawdzić rezystancje cewek czy coś miedzy masa a kanałami jest czy jest przerwa. Jesli masz powiedzmy słuchawki 32 Omy to powinieneś mieć tam około 24-26omów rezystancji cewek.

Sądze, że gdzieś przy wtyczce się odczepiła masa; ale tak, że sygnał może płynać międzykanałowo odejmując stronami kanały: i dzięki temu zachodzi to o czym mówi p. Sroka. Tak to juz jest ten sprzęt jest robiony obecnie w Chinach i nie zawsze wszystko idzie sprawdzić prywożąc ten towar do Polski. I często siadaja wtyczki urywaja się druty przy uszach. Po za tym druty sa robione cieńkim nawojem i ciężko je polutować czy spiąć mocno.

Można to oddać na gwarancji lub poddać rękojmi. powinni naprawić, wymienić na nowe lub dostać pieniadze z powrotem.