Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Olympus E 510 podgląd czarno biały

Krolik 16 Dec 2009 20:01 2027 6
 • #1
  Krolik
  Level 10  
  Witam
  Mam problem z aparatem oliympus E 510, usterka dokładnie polega na tym, że gdy przesuwam aparat na przyciemnione miejsce na monitorze obraz pojawia się czarno-biały, lecz zdjęcia wychodzą w takich kolorach jak powinny. Czy jest to poważna usterka ?
 • #2
  ion-tichy
  Level 31  
  A kiedyś były w kolorach? Niektóre aparaty tak właśnie mają, bodajże hybrydy minolty, że w mroku odbiór na LCD jest cz.b. Możliwe, że tu też tak ma być.
 • #3
  Krolik
  Level 10  
  Kiedyś był w kolorach.Czarno-biały ekran robi się tylko wtedy gdy najadę na jakieś ciemniejsze miejsce, a gdy znów na jaśniejsze ekran jest normalny
 • #4
  ion-tichy
  Level 31  
  Może to kwestia ustawień aparatu, ale najlepiej jeśli wypowie się jakiś inny użytkownik tego cuda.
  Minolta Z3 zachowywała się właśnie w taki sposób w ciemniejszych pomieszczeniach - ale miało to tą zaletę że obraz był wyraźny i dawało się łatwo ustawić ostrość. Zdjęcie wychodziło w kolorach.
 • #5
  lacrimosus
  Level 17  
  Tak się składa, że również mam ten model i zachowuje się on w identyczny sposób. Zauważ, że jeśli zrobisz szybkie przejście nawet w jasnym pomieszczeniu aparat na chwilę wyświetli obraz w cz-b. Sądzę, ze jest to kwestia niezbyt szybkiego procesora. W ciemniejszych pomieszczeniach aparat nie widzi dobrze kolorów więc wyswietla w cz-b, dzięki temu jest wyraźniej.
  A na marginesie, to w 99% przypadków nie korzystam z lifeview. Ten aparat ma wadę w postaci braku możliwości ustawienia AF w tym trybie auto i trzeba machać pierścieniem do upadłego, a i tak jest to mało precyzyjne.

  Pozdrawiam
 • #6
  Krolik
  Level 10  
  Czyli nie jest to usterka aparatu?