Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eurobird 1 i Astra 1 na jednej antenie

arekielar 16 Gru 2009 20:12 2466 5
  • #1 16 Gru 2009 20:12
    arekielar
    Poziom 8  

Witam,
    Proszę o poradę jaka jest najprostsza i najtańsza możliwość odbierania na jednej antenie sygnału z satelity Eurobird 1 (28,5 E) oraz Astra 1 (19,2 E).
    Czy istnieje konwerter typu monoblock przystosowany do odbioru takich sygnałów (przesunięcie ponad 12 stopni).
    Czy jedynym rozwiązaniem są 2 niezależne konwertery? A w takim przypadku czy istnieje dedykowany uchwyt na 2 konwertery, który od razu zapewnia odpowiednie ich ustawienie dla Eurobird 1 i Astry 1 (takie rozwiązania są np. dla Astry 1 i Hotbirda)?
    Dodam, że przy okazji chciałbym też odbierać programy z Astry 2, ale rozumiem, że ustawienie na Eurobird 1 mi to zapewni. Pewnie tylko wymagana będzie odpowiednio większa antena.

0 5
  • #2 16 Gru 2009 20:44
    scal12
    Poziom 19  

Zerknij tu:http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/4lnb.htm
    Najtaniej będzie chyba zastosowanie oddzielnego konwertera + uchwyt + przełącznik diseqc

0
  • #3 17 Gru 2009 08:13
    arekielar
    Poziom 8  

Dzięki za link. Pocieszający jest cytat na dole strony :-) Zdjęcia dobrze obrazują co trzeba zrobić.
    Szkoda, że nie ma (przynajmniej ja nie znalazłem) takich specyficznych monoblocków na Eurobirda 1 i Astrę 1, bo wtedy obyłoby się bez dodatkowych uchwytów i zewnętrznego przełącznika DiseqC (wewnętrzny nie wchodzi w grę ze względu na trudności z prowadzeniem dodatkowego kabla).
    Ale jakoś będę musiał to rozwiązać żeby znowu móc oglądać Travel Channel, który mi zakodowali z Astry 1 :-(

0
  • #4 17 Gru 2009 08:18
    dzac4
    Warunkowo odblokowany

arekielar napisał:
    Dzięki za link. Pocieszający jest cytat na dole strony :-) Zdjęcia dobrze obrazują co trzeba zrobić.
    Szkoda, że nie ma (przynajmniej ja nie znalazłem) takich specyficznych monoblocków na Eurobirda 1 i Astrę 1, bo wtedy obyłoby się bez dodatkowych uchwytów i zewnętrznego przełącznika DiseqC (wewnętrzny nie wchodzi w grę ze względu na trudności z prowadzeniem dodatkowego kabla).
    Ale jakoś będę musiał to rozwiązać żeby znowu móc oglądać Travel Channel, który mi zakodowali z Astry 1 :-(

Kolego możesz opatentować takiego monoblokai wiele innych.
    A jak chcesz mieć trawel to każda platworma cyfrowa go ma.
    Tam gdzie szukasz też zniknie i po co tyle nakładu.:D

0
  • #5 17 Gru 2009 08:25
    arekielar
    Poziom 8  

Cytat:
    Tam gdzie szukasz też zniknie i po co tyle nakładu.

No to mi dałeś do myślenia... Masz jakieś przecieki? ;-)
    Wiem, że platformy mają ten kanał i wiele innych ciekawych ale na razie nie chcę się wiązać (choć kuszą mocno przed świętami)

0
  • #6 26 Gru 2009 18:35
    arekielar
    Poziom 8  

Założyłem dwa konwertery (jeden z wbudowanym przełącznikiem Diseqc) + prosty uchwyt multifeed na kształtownik. Nastawiłem antenę na Eurobird 1 jako głównego satelitę a zezem na Astrę 1. Do wyliczenia zeza skorzystałem z dostępnego w sieci kalkulatora. Wszystko odbiera bardzo ładnie na antenie 60 cm.
    Dziękuję za pomoc i temat uważam za zamknięty.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo