Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis NOVA 914 sam się włącza i przełącza kanały

16 Gru 2009 20:27 1861 8
  • Poziom 10  
    Jak w temacie. Po podłączeniu TV do sieci musi minąć pewien czas i się sam włączy na jakiś tam program i przeskakuje co jakiś czas na następny kanał. Co to może być?
  • Moderator TV
    Prawdopodobnie klawiatura. Spróbuj ją odłączyć. Jeśli "leci" do przodu, wymień switch P+, jeśli do tyłu P-. Możesz profilaktycznie oba wymienić.
  • Poziom 10  
    Ale czy to będzie adekwatne? jak już mówiłem TV nie uruchamia się od razu. Po kilku/kilkunastu minutach nawet. Programy nie skaczą od razu jeden za drugim tylko też z przerwami. Znajomy mi wspominał coś o kości pamięci ale nie jestem tego pewien...
  • Moderator TV
    Odłącz klawiaturę i sprawdź, jak reaguje na pilota. To jest najbardziej prawdopodobna przyczyna i od tego należy zacząć. Jeśli nie pomoże, będziemy myśleć dalej. W niektórych TV owszem, zdarzało się coś podobnego, (Sony, Grundigi), ale te skoki były chaotyczne, nie po kolei.
  • Poziom 10  
    Czyli wylutować switch-e od programów z płyty TV
  • Moderator
    payen napisał:
    czyli wylutować switch-e od programów z płyty TV

Np., albo odpiąć całą klawiaturę na próbę.
  • Poziom 10  
    Switch-e wylutowane:) TV sprawny:) teraz powstaje pytanie czy kupić nowe switch-e i wlutować je w płytę TV. Czy po wlutowaniu nowych nie będzie działo się to samo?
  • Poziom 23  
    Switche nie kosztują majątku, jak nie wymienisz to się nie przekonasz. W każdym razie wiesz gdzie leży problem - w klawiaturze.
  • Moderator TV
    Sprawny switch jest jak przerwa, nic nie może robić, dopóki go nie naciśniesz. Ale pod wpływem szczególnie wilgoci, dostają upływności i wtedy pojawiają się problemy. Jeśli zamontujesz nowe, parę lat powinien być spokój. Jeśli Ci nie są potrzebne, możesz się bez nich obyć.
    Pozdrawiam