Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ZWARCIE ?? :/

gReaT 08 Jul 2004 13:23 1616 15
    gReaT
    Level 17  
    Mam problem z telewizorem a nawet z Anteną :/
    Jak włącze telewizor to obraz jest ładny a za 5 minut zaczyna sie zmieniać kolory robi sie negatyw tak jakby i biało czarny i zlewaja sie kolory co to moze być bo na Antenie Satalitarnej mi nic sie takiego nie dzieje a na zwyklej sie rabie obraz co to moze być jakieś zwarcie czy coś ???
    lll
    Level 15  
    może antena jest za lekko zamontowana i lata na wietrze, może jest przy komini i się przygrzewa, wypadało by też sprawdzić przewód i wtyki
    mateo19851
    Level 16  
    Napisz ile lat ma telewizor. Bo obraz robi się negatywem przy końcu żywota kineskopu.
    gReaT
    Level 17  
    no to jest Telewizor stary ELEMIS Ale mam podpietą SAT pod wyjscie Euro i dziala obra jest ładny a na podpietej zwyklej antenie pod wejscie antenowe obra raz sie zlewa robi sie taki rostojony jak by kolory takie wyblakle a negatyw to sie raz pojawił tylko ale takto są takie problemy jak kolory a nawet mozna by powiedzieć ze widac jak przez mgłe :?:
    MICHAŁ
    Level 18  
    Z tego co piszesz przyczyną ustreki może byc głowica lub p.cz.
    Dwa pytania czy sygnał ze zwyłej anteny idzie jeszcze przez magnetowid,i czy używasz wzmacniacza antenowego?
    gReaT
    Level 17  
    Sygnał idzie bezpośredio do TV ale mialem rozdzielacz Sygnału i myslałem ze to od tego ale podpiolem bezposredio kabel to anteny i nic to samo :/
    MICHAŁ
    Level 18  
    Wychodzi na to,że przyczną jest głowica lub tor p.cz. w odbiorniku.
    Lub napięcie warikapowe nie jest stabilne.Jaki to jest dokładnie typ odbiornika?
    gReaT
    Level 17  
    Na talewizorze styłu pisze Elemis i jeszcze tak Monitor WESTA TC 403
    To co mam z nim zrobić ??
    Opłąca sie go naprawiać ile to moze kosztowac ??
    MICHAŁ
    Level 18  
    Trudno mi jest powiedzieć ile to może kosztowć taka naprawa,zależy jeszcze dokładnie co jest uszkodzone.Schemat telewizora jest na elektrodzie w dziale baza schematów RTV.
    Pieron
    Level 31  
    hi,

ja sugeruje modul RGB lub modul obrobki koloru
    dlatego ze sygnal z sat przez Euro wpiety jest na koncowke wizji. moze trymerek ceramiczny (zaznachyc terazniejsza pozycje np.flamastrem pokrecic w prawo, w lewo i ustawic w pozycji wyjsciowej)

jezeli kolor ginie z powodu odstrajania to sugestja michala bedzie poprawna

czesc.
    gReaT
    Level 17  
    A moze to byc spowodowane zwarciem na płytce gdzie przychodzi kabel antenowy i kabel od zasialcza ??? I to powodóje zamazanie obrazu ??
    MICHAŁ
    Level 18  
    Może.Ale wszesniej Pisałeś,że antena jest w porządku.
    gReaT
    Level 17  
    bawilem sie tym i raz było dobrze raz nie a teraz jak podlaczylem tak jak było to mam takie coś : kolory takie wyblakniete troszke snieży a np. TVP3 to sie tak jak by rozstraja sygnał ucieka i snieźy
    ale przewaznie jest tak ze obraz sie robi biało czarny taki blady i jasny ??
    Juz niewiem co to moze być czy TV czy ten zasilacz i ta płytka co tam jest kabel od Anteny i Zasilacza :?: :roll:

jeszcze jedno głowica to jest to co sie podpina wtyczke od anteny ??
    czy coś innego , i jak to rozpoznać ??

a po drugie to bylem na dachu dziś i dotkłem sie anteny i mnie popiesciło 12 V - czy niema jakiegoś przebicia , bo jak sie kiedys dotykałem to mnie nie kopała antena ??? (dziwne)
    MICHAŁ
    Level 18  
    Na pierwsze pytanie odpowiedż brzmi : tak głowica jest to część odbiornika,do której sygnał "idzie" bezpośrednio z anteny. Głowica jest zaekranowana.Natomiast jeśli chodzi o "kopanie" anteny jest na to jedna rada każda instalacja antenowa powinna być uziemiona.
    gReaT
    Level 17  
    Ale kiedyś mnie nie kopało
    I niemialem uziemienia a teraz jest tam pra czy to nie jest jakieś przebicie
    Po drugie to jak antene uziemić ??? 8)
    pasorzytek
    Level 16  
    gReaT wrote:
    Ale kiedyś mnie nie kopało
    I niemialem uziemienia a teraz jest tam pra czy to nie jest jakieś przebicie
    Po drugie to jak antene uziemić ??? 8)
    przyczep kabel i do ziemi albo do pierunohrona ;p