Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia n95 Nie działa aparat foto

16 Gru 2009 21:04 8755 37
  • Poziom 12  
    Miałem taki problem ze swoją nokią n95, a mianowicie włączała mi się ona aż do pojawienia się głównego menu i się resetowała do napisu nokia i tak w kółko nic nie mogłem nawet zrobić. Zrobiłem hard rest przy użyciu *3zielonej słuchawki i włącznika i na razie się nie resetuje, ale nie działa mi aparat. Jak odsłonie przysłonę i włączę aparat to zaraz wraca mi do menu. nie mogę go włączyć. Nie mogę też wyszukać żadnej sieci wlan, chociaż na innej noki wyszukuje. Co może być powodem.
  • Poziom 37  
    Problem może leżeć w oprogramowaniu telefonu więc na początek do wymiany.
    Telefon po upadku, zawilgoceniu?
  • Poziom 12  
    Nic mi nie wiadomo żeby upadł lub był zalany. W środku nie widać śladów zalanie, a aparat wydaje się być dobry. Czyli mam wgrać innego softa?
  • Poziom 20  
    Czasami moze nam sie tylko wydawać ze jest sprawne, od softu należało by zacząć
  • Poziom 12  
    To jaki powinienem wgrać softa? Starszy?
  • Poziom 20  
    Nie próbuj zaniżać bo może to sie dla telefonu źle skończyć jak zrobisz to nieumiejętnie. Daj mu najwyższy jaki jest
  • Poziom 12  
    Ja mam soft V31.0.0.017 wydaje mi się, że to jest najwyższy i najnowszy soft. Czy się mylę?
  • Poziom 38  
    Czasem pomaga wgranie konfiguracji kamery np. Phoeniksem.
  • Poziom 31  
    zenobeusz napisał:
    Czasem pomaga wgranie konfiguracji kamery np. Phoeniksem.

Nie w tym modelu akurat. Zacznij od podstawienia sprawnej taśmy.
  • Poziom 12  
    Sprawdziłem na innej taśmie lcd też to samo, włożyłem inny aparat foto z inną taśmą i też to samo. Wydaje mi się że to problem oprogramowania. Nie mam chwilowo kabla usb więc nie mogę nic zrobić. Spróbuje później zmienić soft na wersję 30. Może te resety były spowodowane brakiem kondensatorów 3,3 i soft 31 to naprawił, ale przez to nie działa aparat??
  • Poziom 12  
    A czy to może być spowodowane HW?? Mój nr HW to 5900 więc mam tą wadliwą serię. Podobno ten nowy soft naprawia te resety, ale może nie do końca i wynikiem tego jest nie działający aparat.
  • Poziom 12  
    Wlutowałem kondensatory 3,3pF i dalej to samo. Zauważyłem że jak przełączę w ustawienia na automatyczne obracanie ekranu te telefon się resetuje i uruchamia się od nowa do momentu pokazania się pulpitu i znowu się resetuje. Gdy zrobię dard reset za pomocą *,3, zielonej słuchawki to znowu działa ok oprócz aparatu. Mam najnowszą wersję softu 35, na sofcie 31,30,21 było to samo. Czy to może być uszkodzony akcelerometr? Co może to powodować. Aparat jest sprawny, sprawdzałem na innej noki.
  • Poziom 20  
    Witam mam problem otóż jak ustawię automatyczne obracanie to się telefon resetuje i tak w kółko, aparat nie działa gdyż próbuje się załączyc ale wraca do menu, mam najnowszego softa v35, HW ID to 5900 czyli wadliwy, na sofcie v20 aparat działał czy to może byc winna tych kondensatorów ?
  • Poziom 14  
    Aparat powinien wrocic po wgraniu niższego softa mialem juz takie przypadki,jednak nie zawsze jest łatwo zaniżyć soft w n95.

• Warunkowo odblokowany
    Bez problemu można zaniżyć soft 10-pinowym fbusem za pomocą Mt-boxa

Pozdrawiam
    Marcin
  • Poziom 20  
    czy jeżeli był soft v20 i wgrałem v35 i przestał działac aparat, przy właczeniu obracania obraz telefon resetuje się i pisze że karta pamięci uszkodzona to winna softa czy taśmy a może wadliwej płyty bo HW ID to 5900 ?
  • Poziom 31  
    Albo wina wyświetlacza albo taśmy. W przypadku uszkodzenia jednego z tych dwóch obraz nie może się przekręcić > reset. Za niedziałającą tylną kamerę też odpowiada w pierwszej kolejności taśma. Soft V35.XX z tego co podaje producent miał dopasować taktowanie zegarów procesora i pamięci i nie widzę żadnego związku wgrania wyższej wersji softu z niedziałaniem kamery.
  • Poziom 20  
    Czy jeżeli nie działa aparat, pisze że karta uszkodzona, telefon się restartuje po właczeniu rotacji lcd, i nie działa wifi to czy wlutowanie tego kondensatora pomoże ?
  • Poziom 31  
    Darek14Baran napisał:
    Czy jeżeli nie działa aparat, pisze że karta uszkodzona, telefon się restartuje po właczeniu rotacji lcd, i nie działa wifi to czy wlutowanie tego kondensatora pomoże ?

Nie pomoże. Napisałem wyżej, co należy sprawdzić.
  • Poziom 20  
    Lcd podmieniłem i nadal to samo czyli zostaje tylko taśma ?
  • Poziom 12  
    Z tym raczej nic nie zrobisz. Ja miałem to samo i sprzedałem w końcu telefon. Kupiłem wyświetlacz i taśmę i nic nie pomogło. Przekładałem też cały slaider od innej noki n95 sprawnej i też nic nie dało. Zmieniałem softy na różne i też nic. Nikt nie zna na to lekarstwa!
  • Poziom 20  
    Musi byc takie coś do zrobienia, nie ma rzeczy nie naprawialnych
  • Poziom 20  
    Taśma zmieniona i nadal nic. Koniec pomysłów ?
  • Poziom 38  
    A płyta główna jest całkiem prosta? Wczoraj wpadła mi w ręce N95 z niedziałającym GPS i kamerą. Niestety płyta jest paskudnie wygięta i przez to nie działa.
  • Poziom 20  
    Jest prościutka, wygrzewałem dookoła aparatu i nic

Dodano po 38 [sekundy]:

wlutował bym jeszcze te dwa kondensatorki ale nie wiem czy są na płycie od noki 3110c bo mam ta wadliwa serie

Dodano po 2 [godziny] 11 [minuty]:

Wlutowałem te kondensatorki i nadal nic. Jakieś pomysły jeszcze ?
  • Poziom 20  
    Nie wiem jak właczyc przednią ale przez program camerafx obydwie działają
  • Poziom 40  
    Ja bym przelutował gorącym powietrzem z fluxem układ OMAP.