Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak podzielić kartę tnk? GLOBO 7300 PVR

martinus83 16 Dec 2009 21:53 5776 20
    martinus83
    Level 11  
    Witam.
    W tym temacie jestem laikiem, ale może mi pomożecie. Chce odbierać telewizje TNK w 2 pokojach ale płacić tylko za jedną kartę. W jednym pokoju chciałem zastosować taki tuner GLOBO 7300 PVR aby nagrywać. Jaki drugi tuner by miał być bez możliwości nagrywania i co by mi było jeszcze potrzebne.
    biber40
    Level 21  
    Temat jest poruszany na forum,użyj funkcji szukaj
    foster51
    Level 11  
    potrzebujesz spliter conax no i instalacja antenowa musi być na 2 odbiorniki.

Pozdrawiam
    ANUBIS
    Level 32  
    Witam

Dokupić druga kartę i zamontować konwerter Twin i wszystko działa , splitter obsługujący conax wyjdzie drożej w zakupie niż w/w zestw karta+konwerter .
    biber40
    Level 21  
    Do tego sprzętu co wymienił autor tematu wystarczy dokupic tuner Globo FTA, konwerter twin,w tunerach zmienic oprogramowanie na alternatywne i spiąć kabelkiem telefonicznym przez rs232 i cieszyć się jednym abonamentem na kilku tunerach.Opticum 7300 ma dwa czytniki z mozliwosciami rozdzielenia C+ i TNK jednoczesnie
    foster51
    Level 11  
    Biber40 ma racje przy dwuch Globo nie potrzeba splitera. Zmyliło mnie to co napisał autor.

martinus83 wrote:
    Jaki drugi tuner by miał być bez możliwości nagrywania i co by mi było jeszcze potrzebne.

Nie było jednoznacznie napisane że drugi tuner to też globo.

Pozdrawiam
    martinus83
    Level 11  
    biber40 jaki tuner globo fta proponujesz?
    Na elaktrodzie wyczytałem że 2 takie same tunery globo 7300 pvr nie będą dobrze działały gdzy będzie dysk zewnętrzny podłączony (pendrive). Jeśli połączenie tunerów będzie przewodem przez rs232 i mówisz że to działa to wystarczy tylko jedna TNK.

Aukcję usunąłem.
    Regulamin p.10.11 - GKVIDEO
    biber40
    Level 21  
    Opticum 4000A lub inny na procesorze ALi B1,Opticum 4000C lub inny na procesorze ALi E1.
    Dwa Opticumy 7300 PVR połaczone w Home Sharingu działaja poprawnie
    biber40
    Level 21  
    Będzie działać prawidłowo jak na każdym Globo-Opticum,tylko server( tuner z kartami) musi być cały czas włączony.
    Takie połączenie musisz zrobić
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2bee97830ff440bc.html
    max 8 tunerów klientów możesz tak podłączyć,pamiętaj o diodach,są niezbędne przy większej ilości podłączonych tunerów-klientów
    robin_s
    Level 16  
    Witam, podłączam się pod temat, dwa tunery Ferguson FX 7600, jeden na parterze drugi na piętrze, zamontowany konwerter Twin, karta TNK, na tunerach softy fabryczne, co potrzeba zrobić aby odbierać niezależnie z jednej karty?
    robin_s
    Level 16  
    telesat1 wrote:
    Spliter.

Myślałem że będzie jakaś możliwość kabelkiem po złączach rs 232 bo to najtańsze rozwiązanie, spliter + karty abonenckie to koszt ok. 130 - 150 zł, dodatkowo przewód łączący każdą kartę w tunerze ze spliterem no i otwarta przykrywka czytnika karty.
    Można to jeszcze rozwiązać spliterem bezprzewodowym ale to już zupełnie inne koszty, około 500 - 700 złotych.
    Najtańszym i chyba najpewniejszym sposobem będzie wykupienie drugiej karty TNK.
    Chyba że jest inny sposób? Czekam na propozycję i pozdrawiam.
    biber40
    Level 21  
    robin_s wrote:
    telesat1 wrote:
    Spliter.

Myślałem że będzie jakaś możliwość kabelkiem po złączach rs 232 bo to najtańsze rozwiązanie, spliter + karty abonenckie to koszt ok. 130 - 150 zł, dodatkowo przewód łączący każdą kartę w tunerze ze spliterem no i otwarta przykrywka czytnika karty.
    Można to jeszcze rozwiązać spliterem bezprzewodowym ale to już zupełnie inne koszty, około 500 - 700 złotych.
    Najtańszym i chyba najpewniejszym sposobem będzie wykupienie drugiej karty TNK.
    Chyba że jest inny sposób? Czekam na propozycję i pozdrawiam.

Zmienić tunery na Globo-Opticum
    martinus83
    Level 11  
    Przyszedł czas na programowanie. na jaki soft mam zmienić oprogramowanie i co będzie mi potrzebne do programowania, jest gdzieś instrukcja do programowania krok po kroku i innych rzeczy.
    martinus83
    Level 11  
    biber40 mam pytanie do Ciebie w sprawie przewodu łączącego tunery a dokładnie chodzi o te diody. Ty na forum podałeś ogólnikowy rysunek na którym przy 2 tunerach home serwer znajdują się 4 diody tylko nie widzę wartości ich. Ale na forum natknąłem się na taki schemat z 2 diodami Jak podzielić kartę tnk? GLOBO 7300 PVR
    Ja będę miał tylko jeden tuner home klient, ale chcę się dowiedzieć jak to będzie prawidłowa jak bym chciał zwiększyć liczbę tunerów.
    biber40
    Level 21  
    martinus83 wrote:
    biber40 mam pytanie do Ciebie w sprawie przewodu łączącego tunery a dokładnie chodzi o te diody. Ty na forum podałeś ogólnikowy rysunek na którym przy 2 tunerach home serwer znajdują się 4 diody tylko nie widzę wartości ich. Ale na forum natknąłem się na taki schemat z 2 diodami Jak podzielić kartę tnk? GLOBO 7300 PVR
    Ja będę miał tylko jeden tuner home klient, ale chcę się dowiedzieć jak to będzie prawidłowa jak bym chciał zwiększyć liczbę tunerów.

Na tym rysunku co podaleś jest po jednej diodzie na tuner,zalecane są dwie,koszt diody to ok 20gr/szt (1N4148)
    dla dwóch tunerów server-klient stosuje sie uproszczoną wersje kabla null modem 2-3.3-2.5-5. 5 do obudowy wtyczki lub pelny null modem,dla większej ilości klientów diody są niezbędne do prawidłowej pracy tunerów.