Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stroboskop LED w ustach wokalisty .

16 Gru 2009 23:56 3199 11
  • Poziom 2  
    Witajcie, wydaje mi się że nikt do tej pory nie mówił o niczym takim. Na koncercie grupy Rammstein wokalista podczas wykonywania jednego z utworów miał zamontowany stroboskop w ustach, zasilanie było poprowadzone kabelkiem z zewnątrz.
    Stroboskop LED w ustach wokalisty .

Chciałbym uzyskać efekt zbliżony do tego, oczywiście jak najmniejszym kosztem. Nie znam się na elektronice ale bardzo chcę coś takiego zrobić. Myślałem o diodach LED ale chyba generują zbyt słabe światło. Ważną rzeczą jest to żebym miał zdolność mówienia.
    Bardzo proszę o Wasze pomysły
  • Poziom 43  
    Chyba tylko diody Led i skąd wiesz, że da rady normalnie mówić? Musiałbyś użyć super jasnych białych i na dodatek zasilanie - niskim napięciem i do tego z baterii.
  • Poziom 2  
    Co do mówienia: śpiewa cały utwór i oczywiście bez playbacku. Jakie to są super jasne? 20000mcd?
  • Poziom 15  
    Musi to być na ledach, bo palnik stroboskopowy by go zabił.
  • Poziom 2  
    A jakie ledy proponujesz? możesz mi wskazać na allegro?
  • Poziom 43  
    Wstawi link i temat poleci do kosza, bo nie chce ci się zobaczyć, jakie dają najwięcej światła....
  • Poziom 19  
    Najlepiej jakies diody smd polutowane równolegle ( w celu zmniejszenia napięcia ) i zabezpieczone np. lakierem.
  • Poziom 15  
    zimne białe, albo power ledy chociaż to nie wyjdzie tanio, więc proponuje zimne ledy 76000 mcd
  • Admin grupy Projektowanie
    Obecnie LED dają bardzo silny strumień światła,

przykładowo z oferty EDISON OPTO
    ET3528H-1E1W
    ET3528W-AB1W
    ET3528X-AE1W
    Można pójść dalej i skorzystać z RGB
    ET3528RTB-311W

Lub FLUX
    LED-SFW4
    LED-SFW

Wszystkie wymieniony diody znajdziesz przez www.google.pl

Prądy dla poszczególnych LED trzeba ograniczyć do nominalnych,
    rezystancjami, to jedna sprawa,
    inne to kwestia sterowania diodami tak aby migały,
    lub migały w rytm basów.

Wymienione problemy są opisane w przyklejonych tematach:
    Link 1
    Link 2
    Link 3

Podejrzewam że przy zastosowaniu około 5 sztuk wymienionych LED,
    emitowane światło będzie na tyle silne że gdy oświetlisz przednie tkanki twarzy,
    będziesz wyglądał jak UFO :)
  • Poziom 9  
    Ten sam problem próbowałem poruszyć na forum, ale temat niestety poleciał do kosza.

No więc ja mam jeszcze pytanie, jak to zamocować w ustach, żeby się trzymało?

Hans92, udało Ci się to zrobić w końcu?
  • Poziom 14  
    Witam

Jeśli poszukujesz takiego rozwiązania o jakim piszesz to obejrzyj sobie teledysk Kingdom - Dave Gahan

Link

Podczas Plus Camerimage 2008 rozmawialiśmy z reżyserem i podczas seminarium kilkakrotnie było zadawane pytanie o oświetlenie ust wokalisty z tym że tu nie było użyte światło stroboskopowe tylko ciągłe

Z informacji które pamiętam bo niestety nie mam dostępu do nagrania z seminarium to cały układ był zmontowany z diod SMD i dobierane wg siły światła oraz przesłony kamer.

Układ zasilany był z miniaturowych baterii i cały był zalany aby nie było uczucia przepływu prądu lub podobnych. Z informacji wiem że układ składa się z 3-4 diod montowanych w jednej linii. oraz był możliwie najbardziej płaski a wokalistka kilkakrotnie powtarzał dany tekst aby był zrozumiały

P.S. Co do przewodu to dziwnie by to wyglądało

Pozdrawiam i życzę rozwiązania problemu.
  • Poziom 9  
    Znaczy tak, bardziej mi się widzi efekt, który widać u wokalisty zespoły Rammstein:
    http://www.youtube.com/watch?v=5gicyIHneBM
    I widać tam, że kabelek wchodzi po policzku do ust.
    Twój sposób nie jest zły, ale chyba trochę ciężko jest to wykonać.
    Myślę zrobić tak:
    jjutro kupię kilka różnych diod i możliwie najcieńszych przewodów i będę kombinował jak je podłączyć. Myślę też nad jakimiś nakładkami, które można by zaczepić do zębów, a do tego poprzyklejać te diody. Kabelek z zewnątrz, spróbuję go jakoś zakamuflować. Oczywiście wszytko ładnie wyczyszczę i odkażę, żeby jakiegoś syfu nie złapać.

Może coś z tegfo wyjdzie, w każdym razie będę kombinował ;)

Dzięki za odpowiedź ;)
    Pozdrawiam ;)