Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Słaby zasieg, router - laptop. Jak zwiekszyc sygnal ?

17 Gru 2009 00:30 13170 7
  • Poziom 9  
    Mam taki problem.
    Dzis informatyk podlączyl mi routera (ASUS RT-G32) z dwoma laptopami.
    Router jest u rodzicow na parapecie ja mieszkam klatke obok w sumie troche scian jest i w sumie to sie nie dziwie ze w ogole nie ma zasiegu.
    Moje pytanie jest takie.
    Jak mozna zwiekszyc sile sygnalu ??
    Mozna dokupic jakos drugiego routera ??
    MOze jakąs karte sieciowa wi-Fi USB ??

Ulozenie bloku jest takie jak powyzej.
    Obecnie lapie zasieg sieci bezprzewodowych ale sa one zabezpieczone, w sumie inne bloki sa w odleglosci od mojego jakies 30-50 metrow wiec sie dziwie ze w ogole lapie a nie moge z klatki obok zlapac sygnaly.

Z gory dzieki za odpwoiedzi

A moze taka antena bedzie dobra ??
    http://www.allegro.pl/item842750278_antena_wifi_rp_sma_38cm_12dbi_ak115.html
    Dodam tylko ze jak jestem na koncu mieszkania czyli najblizej kierunku rodzicow routera to wyskakuje mi połączenie bezprzewodowe rodzicow ale polączyc sie nie da, choc pokazuje mi wszytskie kreski zasięgu. hmmm dziwneee

Proszę wklejać zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html
    [DriverMSG]
  • Poziom 16  
    Tu by się raczej przydała antena kierunkowa.I tak nie będziesz miał gwarancji że osiągniesz rezultat.A że nie możesz się połączyć z swoją siecią to kwestia konfiguracji. http://www.dipol.com.pl/przykladowe-rozwiazania,4701
    Najlepiej będzie jak antenę wyprowadzisz na zewnątrz,a drugą do odbioru w laptopie tak samo.
  • Poziom 43  
    kabelka nie mozesz rzucic?
    Netstumblerem sprawdz sile sygnalu i SNR, to Ci powiemy czy jest sens sie bawic.
    Antenki cud-12dBi z allegro sobie odpusc - sciema
  • Poziom 11  
    mam podobny problem, router jest na piętrze, po przekątnej, a w moim pokoju internet łapię tylko kiedy prawie przykleję laptop do szyby. sygnał jest tak słaby, że często się gubi. natomiast przed drzwiami i w pokoju obok (też na parterze) siła sygnału jest dobra. myślę o rzuceniu jakiegoś kabla pod drzwi, ale nie znam się na tym zupełnie, więc proszę o informacje :
    -czy to będzie działać (mam realtek rtl8187b)
    -jaki kabel (na zdrowy rozum wychodzi mi, że antenowy, ale jak wspomniano powyżej - się nie znam się) , proszę o nazwy
    -jakie są koszty
  • Poziom 43  
    Ee, rzucenie kabla pod drzwi nic nie da - takowy musi być gdzieś podłączony.
    Antenowy - nie masz gdzie podłączyć. Lepiej sobie drapnij skrętke z tego routera do siebie - polączenie stabilne jak skała, tylko tracisz troche na mobilności.
    Może drzwi mają duże tłumienie - spróbuj troche przestawic router na piętrze bardziej w strone Twojego pokoju(jeśli to możliwe)
    Można kupić repeater, ale to mocno średnie rozwiązanie.
  • Poziom 16  
    Chyba najlepsze było by podpiąć skrętką Rj45,ale trzeba mieć miejsce do prowadzenia kabla.Ja mam router na dole i na piętrze nie mam problemu z zasięgiem/WR542G/.Kup antenę np.TL-ANT2409A i powinna rozwiązać problem.
  • Poziom 11  
    sorki, jeśli moje pytania będą głupie, ale nie mam jak poprowadzić kabla, a chcę chociaż zrozumieć jaki mam problem
    -domyślam się, że antenę powinnam podłączyć do laptopa, ale jak? to złącze męskie SMA-RP(M). Nadajnikiem będzie router, tak?
    -gdześ przeczytałam, że podobny problem rozwiązałby "access point". czy to to samo co repeater? jeśli tak, to jakie są wady tego rozwiązania?
    -z "rzuceniem kabla" chodziło mi o "przedłużenie" laptopa, a właściwie odbiornika wifi, do miejsca, gdzie jest mocniejszy sygnał. czyli przed drzwi mojego pokoju. czy do tego potrzebny jest właśnie repeater? plus długi kabel (jaki?)

tak se tylko kombinuję... :roll:
    dzięki za wsparcie w tej czynności
  • Poziom 10  
    Jest sposób, sam z niego korzystam. Wystarczy mieć adapter wi-fi, kabel przedłużający usb i jakiś mały garnuszek albo sitko.. Podłączasz adapter do kabla, mocujesz adapter w środku owego garnuszka, sitka czy czegokolwiek metalowego (w kształcie koła najlepiej) i kierujesz całość w stronę routera. W ten sposób na pewno poprawi Ci się siła sygnału :) ) To jest coś w rodzaju kierunkowej anteny wi-fi.

Słaby zasieg, router - laptop. Jak zwiekszyc sygnal ?