Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dm600pvr - wgranie image gemini

TigerTTKB 17 Gru 2009 01:01 7169 21
  • #1 17 Gru 2009 01:01
    TigerTTKB
    Poziom 12  

Witam
    Koledzy czy jest ktoś na forum kto pomoże wgrać image gemini do wyżej wymienionego dreamama.
    Jak wgram image świecą się obydwie diody a wiem że w tym sofcie można nagrywać jeden program, a oglądać drugi oczywiście na tym samym transpoderze.
    Pomocy przeczytałem już chyba cały materiał z neta i chodzi o CVS ale nie wiem jak się za to zabrać. Pomocy rodacy.
    Pozdrawiam

0 21
  • #2 17 Gru 2009 21:47
    studisat
    Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe

TigerTTKB napisał:
    Witam
    Koledzy czy jest ktoś na forum kto pomoże wgrać image gemini do wyżej wymienionego dreamama.

W czym problem?

Potrzebujesz dwa połaczenia z PC - jedno to port szeregowy - może być uzyta przelotka USB-COM np. na chipsecie Profilica i podłacznei po LAN.

Stosowne kable RC232 - kupić albo znaleźć jak je zrobić. Taniej i prościej będzie kupic kabelek.

Następnie ze stony np www.i-hade-a-dreambox.com z database sciagnij sobie DreamUp. W miarę ostatnią werję. Któraś miała jakieś błędy.
    Rejestracja na podanej stronie jest darmowa i wymagana by coś z niej ściagnąć.

Tam też znajdziesz aktualne Gemini i dodatki do niego.

Uruchamiasz DreamUp. Robisz Connect. Wyłaczas i włączasz zasilanie tunera. Powinno sie rozpocząć łądowanie loadera. Nasenie maszkomunkat Box in HTTP mode czy coś w tym stylu. Aktywny staje przycisk Flash. Naciskasz Flash, wskazujesz plik z image i po kłopocie. Jak sie zakończy flashwoanie robisz Disconnect i robisz twardy restart tunera - wyłaćznei i włączenie zasilania. Masz już nowe image.

TigerTTKB napisał:

Jak wgram image świecą się obydwie diody a wiem że w tym sofcie można nagrywać jeden program, a oglądać drugi oczywiście na tym samym transpoderze.

To działa niezależnie od image. Po prostu ten typ (Dreambox) tak zawsze ma.
    Ba nie tylko dwa. Nawet więcej niż jeden nagrywac i jednocześnie drugi oglądać.

TigerTTKB napisał:

Pomocy przeczytałem już chyba cały materiał z neta i chodzi o CVS ale nie wiem jak się za to zabrać. Pomocy rodacy.
    Pozdrawiam

Jak chcesz i masz samozaparcie to możesz sobie samemu skompilować Enigmą ba nawet ja zmodyfikować. Ale chyba do takich nie należysz. ;)

Gemini jest łatwe proste i dopracowane ale to tylko stara Enigma 1 jest w Gemini na DM600 jeszcze bug z obsługą stron kodowych - literka ł jest mylona z literą z cyrylicy a że fonty nie mają unicode to wyświetla się litera j zamiast ł.

Gemini obsługuje EPG DVB jaki DVB MHW (Cyfra+).

Jest jeszcze newnigma - zaletą jej jest to że to w zasadzie nowsza Enigma 2.
    Znajdziesz ja: http://www.newnigma2.to/
    Pobrać moższe bez rejestracji. Oprócz wydań stabilnych są praktycznie codzienne nowe kompilacje (buildy).

Pod Enigmę 2 są istotne update sterownmików (dvb-modules), seconstage lodaera i ew. frontendu. Znajdziesz je w stable feeed. Innych rzeczy nie bedziesz potrzebował zmeiniać. Eniugma na Dreamboxa to wysoce stabilny software.

Enigma 2 jest postępem względem Enigmy 1 - móżna łatwo wszystko zmienić - GUI jest w zbudowa ze skrypów jezyka Python- dokładnie jak apliakcja MHW terminali Cyfry+. Poandto w Enigmie 2 nie ma już żadnego problemu ze znaczkami jak nasze, cyrylica - czy to nazwy kanałów czy EPG.
    Nie należy zmieniać czcionki na jakieś przeóbki PL pod enigmę 1.
    Całość załatwia plik encoding.conf - dopisać transpondery cyfry plus jak ich brakuje (chodzi o dwuznakowe kodowanie polskich literek cholerny idiotyczny wymysł wymuszony przez tunery WizjiTV). Enigma 2 daje tobie np. obsługę protokołu SMB - czyli Microsoft Networking.
    Szloda że DM600 nie ma gniazda USB - dodatkowy dysk, DVD-RW, czy WiFi stick ....

Newnigma ma szeroki wybór pluginów. Jak masz problem z problematycznym DiSEqC który nie działa z niczym - to jest świetny plugin który pozwala ingerować w ten protoków na niskim poziomie itd...

Masz EPG Cyfry DVB to stare skrócone na 3 dni jak i te nowe ze szczegółowym opiesm i na 7 dni oraz EPG MHW. EPG warto kopiować (cache) na dysk. Newnigma obłsuguje tez EPG Freeesat (platforma brytyjska BBC). Sa czasem modyfiakcje Enigmy o opcję aby pokazywać EPG tego co już było np 4 godziny wcześniej (czasm przydatne)

Newnigma ma już od razu w sobie CCCama - czyli wkładasz kartę i działa np. Cyfra+. nie musisz dogrywać żandego EMU, cardservera, softcama...

Gemni - ściągasz sobie dwa pliki - jeden to sam softcam a drugi to plik z konfiguracją.
    Wystarczy Tobie ostatni CCCam i jego configi.
    Wgrywasz je FTPem do /tmp. Potem menu - Blue Panel, Addon's - Manual Install i masz listę tego co wgrałeś do /tmp Wybierasz kilkasz .... Po zainstalowaniu w Blue Panel masz wybór CAM'u - klawisze lewo - prawo - sam CCCam wystarczy i do ogladania z włoóznej do czytnika karty jak i do sharingu.

W Enigma2 - inaczej - też do /tmp ale potem już DreamExplorer z menu Plugins. Wybierasz pliz z katalogu .tmp, dostajesz podpowiedź który klawisz instalujesz...

Jednak ew dogranie pluginów wymaga nieco ciepr;iwości za bardzo dodatki rozdrobnili się na rózne pakiety.
    Miejsca za duże nie ma we flashu DM600 ale jak masz za,montowany dysk twardy (neistety IDE :( a nie SATA) to co za problem jeden z katalogów przenieść na dysk twadty i zrobić najprościej ordynarnego linka - proponuję katalog z rozszerzeniami pythona dla enigmy. Zanim enigma nie wystartuje nie jest ten katalog wymagany przez system opracyjny tunera a przed uruchomeniem enigmy jest montowany dysk trwardy.

E1 i E2 - Jeśli wyłączysz sobie pozycje satelitarne w menu kofiguracji satelity czyli żadnego podłączonego ..... To owszem pojawi się Tobie zamiast nazw kanałów - napisy o nieznanym serwisie. Nie panikuj. Enigma niczego nie kasuje z list kanałów jak odłaczysz jakiegolwiek satelitę. Skonfiuguruj że odbierasz cokowlwiek z jakiegokolwiek satelity i lista wróci (oczwiście te kanały, które są powiązane z satelitami wymienionymi w konifguracji anteny). Możesz mieć dowolną liczbę zestawów ulubionych. Lista może dowolną liczbę kanałów - jedyne ograniczenie to ilość pamięci RAM. Do edycji listy kanałów polecam DreamSet (bez problemu i bez niespodzainek konwertuje listy pomiędzy E1 i E2 w różnych jej wersjach). Aby nazwy mieć własne a nie te 'z satelity' to ustaw w danych kanału opcję SDT untouched.

Witamy w świecie dremboxów - zapisz się na forum www.sdtv.pl. Tam najdziesz bardziej niż ja zaawansowanych userów dremboxów (i nie tylko)

0
  • #3 17 Gru 2009 22:36
    TigerTTKB
    Poziom 12  

Kolego dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź ale z tymi diodami chodzi o to ża jak wgram na przykład Gemini4.6 to zielona dioda mignie 3 razy i zaświecają się obydwie, nie było by w tm nic dziwnego gdyby nie to że dream dalej sie nie włączy. Natomiast jak wgram obraz darkstara2 którego obecnie używam jest wszystko OK. Próbowałem juz przeróżnch wersji DreamUp-a, to nie po jego stronie leży wina.
    Pozdrawiam

0
  • #4 17 Gru 2009 22:45
    studisat

TigerTTKB napisał:
    Kolego dziękuję za bardzo wyczerpującą odpowiedź ale z tymi diodami chodzi o to ża jak wgram na przykład Gemini4.6 to zielona dioda mignie 3 razy i zaświecają się obydwie, nie było by w tm nic dziwnego gdyby nie to że dream dalej sie nie włączy. Natomiast jak wgram obraz darkstara2 którego obecnie używam jest wszystko OK. Próbowałem juz przeróżnch wersji DreamUp-a, to nie po jego stronie leży wina.
    Pozdrawiam

Nie włącza się z pilota?

Propbem z DraemUP polegały na nierozpoznaniu typu tunera albo zwisie programu po wykryciu ze tuner jest w stanie przyjąć firmware po HTTP.

Pobierz Gemini z podanego linku, OK?. Ta strona to strona domowa projektu Gemini.
    Bo to co opisujesz wyglada na to że wgrywasz jakieś fake image - albo masz uszkodzony plik image.

Teoretycznie może być uszkodzona pamieć flash ale byś miał niepokojące komunikaty podczas pracy tego drugiego image'a.

Jeest sposób aby zeryfikować czy flash jest OK.

0
  • #5 17 Gru 2009 22:50
    TigerTTKB
    Poziom 12  

Kolego jak to sprawdzić chodzi o pamięć flash, image ściągałem ze strony którą mi podałeś i z wielu jeszcze innych stron, a darkstar2 działa poprawnie. Z tymi diodami miałem tak od samego początku,a walczę z nim już chyba z 6 miesięcy aż nie wytrzymałem i postanowiłem zadać pytanie na forum.
    Pozdrawiam

0
  • #6 17 Gru 2009 23:09
    studisat

Pewny w 100% sposób to wylutowanie kostki i sprawdzenie jej na programatorze.
    tj zapis - weryfikcja - do testów same FF, same 00, przypadkowe wartości...

I szczerze radzę tak zrobić.

Na 99% masz uszkodzony jeden z sektorów we flashu - uszkodzenie sprzętowe.

Można si ę meczyć i narzędziami dla tego systemu plików zrobic przeniesiene fehlernego fragmentu systemu plików w inne miejsce (znam takich co tak robili) - ale sam chyba stwierdzisz że to nie jest wyjście z sytuacji.

Bootblock jest OK więc można go przenieść na nową kość flasha. Jeśli jest seconstage loader to też. Resztę wgrasz po wymianie flasha.

Spróbuj przejrzeć po podłączeniu się telnetem do dreamboxa (user root hasło dreambox albo brak hasła) to co pokaże komenda dmesg - przekieruj to co wypisuje to do pliku czyli dmesg > /tmp/dmesg.out. Plik możesz potem FTPem - przenieść do PC (w trybie tekst)
    dmesg to log ze startu sytemu począwszy od uruchomienia kernela.
    może tam znajdziesz jakieś niepokojące komunikaty

Na www.sdtv.pl powiedzą Tobie czy a raczej jak poprzez COM możesz podejrzeć co robi dream podczas startu (np przy starcie Gemini - powinno coś się pojawić że nie może czegoś zrobić, załadować...) - przyznam się - ja nie znam paramerrów dla połączenia (szybkość, parzystość, bity stopu, sterowanie przepływem) - nie było mi to nigdy potrzebne. Nie tak dawno miał któś problem z uszkodzonym flashem.

Możesz ten plik - wynik działania dmesga podesłać mi mailem - studisat(malpa)interia.pl

Jest co prawda inny spośob ale nie ma pewności że podczas startu nie będzie cokolwiek zapisane do flasha. Wiec go pomińmy.

Jeśli tuner jest jeszcze na gwarancji (a powinien być jeszcze ) to żaden problem. Aż dziw że jeszcze nie wymieniłeś

0
  • #7 17 Gru 2009 23:13
    TigerTTKB
    Poziom 12  

Kolego nie mam dostepu do programatora, jaki to sposób, kupiłem go na allegro ........... . Co więcej mogę powiedzieć. Gość od którego kupiłem ma zablokowane konto ...................... . ?? IMPORT ?? hmmmmmm.

Ale dlaczego jak wczoraj pobrałem jakieś muzełmańskie image to sie włączył?

Pozdrawiam napewno był nowy

0
  • #8 17 Gru 2009 23:50
    studisat

TigerTTKB napisał:
    Kolego nie mam dostepu do programatora,

Trzeba się rozejrzeć. Jest to forum może jest ktoś z Twojej miejscowości albo okolic z programatorem. Chyba nawet warto podjechać gdzieś dalej - czyż nie?

TigerTTKB napisał:

jaki to sposób, kupiłem go na allegro ........... . Co więcej mogę powiedzieć. Gość od którego kupiłem ma zablokowane konto ...................... . ?? IMPORT ?? hmmmmmm.

Pechowo.... Zwlekałeś z reklamacją....

Ten drugi sposób to odczyt flasha z działającego tunera komendą dd - otrzymasz plik image. Można porównać - ale jest jeden problem - podczas startu moga być zapisywane modyfikowane pliki - można to obejść dopisując do skryptów startowych linijkę z komendą dd...
    Ale wg mnie to chyba nawet zbędne - możesz mieć kłopot z oceną czy ew. różnica to uszkodzenie flasha czy akturat zapis jakiegoś pliku podczas bootowania.

TigerTTKB napisał:

Ale dlaczego jak wczoraj pobrałem jakieś muzełmańskie image to sie włączył?

Bo akurat uszkodzony sektor flash, który raz trafia w puste miejsce w systemie plików albo w plik który nie jest krytyczny na boot tunera a w innych image w jakiś krytyczny plik dla uruchomienia się tunera (lub wręcz w plik kernela). Ot tyle. Nie wszystkie bloki systemu plików są zajęte - (sprawdzenie df -k - rapor zajetości systemów plików) - każdy plik łącznie z kernelem (podstawa systemu operacyjnego) może być umieszczony gdziekolwiek w dostępnej przestrzeni systemu plików.

Zrób to co propnowałem z komendą dmesg.
    Krok drugi to śledzenie bootowania image które nie wstaje poprzez COM

A już od razu szukaj kogoś z programatorem.

Nie wiem czy w DM600 jest JTAG - czy może inny interface diagnostyczny. Jeśli inny to wg mnie szybciej i prościej będzie postąpić standardowo - wylutowanie, programator, weryfikacja, ew. zaprogramowanie nowego flasha, wlutowanie...
    Szkoda czasu i nerwów.

0
  • #9 18 Gru 2009 11:08
    TigerTTKB
    Poziom 12  

Kolego plik wysłałem Ci na pocztę. A na forum ktoro mi podałeś wczoraj nie mogłem się zarejestrować.

0
  • #11 18 Gru 2009 14:32
    TigerTTKB
    Poziom 12  

Dzisiaj też nie można sie zarejestrować.

0
  • #12 18 Gru 2009 16:29
    studisat

No OK ludzie są wyjazdach. To nie roboty. Mają swoje życie prywatne.

Więc tak.
    Tunery Dreambox od drugiej serii 7020, 7025, 600, 800, 8000 mają BIOS podobny do tego w PC.Bootloadre podczas startu oczekuje na przyznanie adresu IP z serwera DHCP (domyślnie chyba że w BIOSIE ustawisz na stałe adres IP).
    Serwer DHCP - skąd - np w ruterku, którym się łączysz do internetu. A jak nie to sa takie programy na PC.

Pierwsza istotna uwaga (podobno w szkołach uczą informatyki.... eeech te nasze szkoły). Trzeba zrobić wpis w serwerze DHCP gdzie na stałe przypiszemy adres do Dreramboxa.
    Jak to zrobić?

Ano każdy host sieciowy ma adres sprzętowy zwany MAC. To te sześć liczb szesnastkowych dwucyfrowych. I to jest to co potrzeba. MAC adres identyfikuje fizycznie gniazdko. A adres IP jest tylko logicznym przypisanie innego adresu do tego gniazda. (tak jak numer telefonu komórkowego powiązany z karta SIM) ale telefon ma swój numer unikalny IMEI. Koniec dygresji.

Robimy w DHCP rezerwację permanentną adresu na MAC adres dreamboxa. MAC adres jest na pudełku w króym był tuner jak go kupiliśmy. Można go odnaleźć inaczej - jeśli tuner działa to po wykonaniu pinga albo połączeniu telentem do dreama wypełni się tablica ARP na PC. Z linii komend PC ta - cmd - uruchamiamy program arp z parametrem -a. (arp -a). Pojawi się lista gdzie zobaczymy adresy IP i odpowiadające im adresy MAC. Znamy adres IP tunera więc znajdziemy adres MAC.

Jak się to dokładnie konfiguruje zależy od programu (na PC czy w ruterku)

Jak już mamy serwer DHCP i skonfigurowany to wyłączamy zasilanie tunera. Zasilanie - fizycznie poprzez odłączenie kabelka.

Naciskamy klawisz On/Off i trzymamy go.

Włączamy zasilanie trzymając naciśnięty powyżej podany klawisz. .

Na tunerach z wyświetlaczem pojawi się napis stop adres dhcp ip
    W DM600 pewnie pomiga LEDkami i się uspokoi dyskoteka.

Łączymy się telnetem do dreamboxa - najpiej użyć programu putty - bo telnet windowsowy to w sumie badziewie...

I zobaczymy pierwszy, powitalny ekran BIOS'u.

W BIOSie można wpisać adres IP (najwygodniej ten sam jaki zdefiniujemy pod enigmą). Wtedy dalszy dostęp do BIOS'u nie będzie wymagać posiadania DHCP a jedynie znajomości adresu IP.

Po wyjściu z BIOSu tuner kontynuuje start i możemy na ekranie prześledzić co się dzieje...

W BIOSie jest opcja Flasgh Sector Recovery - od niej bym zaczął gdy podejrzewamy że flash ma walniety jakiś sektor.

Zamiast trzymania przycisku On/Off po włączeniu zaislania jak uzykamy połączenie telnetem to naciskamy na klawiaturze PC klawisz S To mniej wygodny sposób wejścia do BIOS'u.

W załącznikach BIOS od DM800...
    Pliki pochodzą z forum SDTV...

dm600pvr - wgranie image gemini dm600pvr - wgranie image gemini dm600pvr - wgranie image gemini dm600pvr - wgranie image gemini dm600pvr - wgranie image gemini

Następnym razem to samo ale tylko za pomocą portu RS232 - COM.

RS232 - kabel null modem.
    Połączeni np. Hyperterminalem w Windowskie - szkość transmisji 115200bit/s, bitów danych chyba 8, parzystość - Brak, bitów stopu 1, kontrola przepływu - sprzętowa.

Podłączamy kabelek. aktywujemy połączenie (podniesie słuvhaki w Hyperterminalu). łczamy zasilanie tunera naciskamy klawisz S do pojawienie sie ekraniu BIOS'u.

Zadziała to na kabelku USB-RS232 - sprawdzone i pewne to te z chipsetem Profilic'a.

0
  • #13 19 Gru 2009 20:22
    TigerTTKB
    Poziom 12  

Witam ponownie wyczytałem że to najprawdopodobniej nie jest flash tylko wersja bootloadera czy można ją podnieść w warunkach domowych?. Sądzę tak dlatego że mój boot to wersja 53 i każde oprogramowanie w którym na podglądzie logu jest build 53 uruchamia się a jak zainstaluję image w którym pisze build 67 nie połączy się. A oto logi, pierwszy image darkstar2, drugi oryginalne oprogramowanie ze strony dreama najnowsze:

Dreambox DM600PVR
    FIRST STAGE 1.6 {BO2345}
    2ND STAGE OK, build #53 (20070827)

0.000 - fp init
    0.001 - ca init
    0.756 - load config
    0.814 - config loaded.
    * press [S] to enter setup
    - waiting for IDE spinup...
    78140160 sectors (38154 MB)

Device 2:
    No valid FAT fs found
    no OLED found!
    BOOT #53(20070827)
    - NAND PROBE: ad 75 ad 75
    CF AVAILABLE
    +CF
    detected jffs2 blocksize: 16kb
    +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
    dreamupd initialized
    Scanning JFFS2 FS: . done.
    /flash/bootlogo.elf
    /flash/zImage.elf

loaded at: 00500000 00672244
    board data at: 00670124 00670244
    relocated to: 00505194 005052B4
    zimage at: 00505A2D 0066F891
    avail ram: 00673000 04000000

Linux/PPC load: console=null root=/dev/mtdblock3 rootfstype=jffs2 rw
    Uncompressing Linux...done.
    Now booting the kernel

Dreambox DM600PVR
    FIRST STAGE 1.6 {BO2345}
    2ND STAGE OK, build #67 (20081024)

0.000 - fp init
    0.001 - ca init
    SW != 9000
    error in receive
    error during t1 transfer
    cannot read cert(1)
    SW != 9000
    error in receive
    error during t1 transfer
    cannot read cert(1)
    SW != 9000
    error in receive
    error during t1 transfer
    cannot read cert(1)
    SW != 9000
    error in receive
    error during t1 transfer
    cannot read cert(1)
    SW != 9000
    error in receive
    error during t1 transfer
    cannot read cert(1)
    CA invalid
    no OLED found!
    NO CONFIGURATION DATA PRESENT. STOP.
    * ERR01: NO CA FOUND

0
  • #14 21 Gru 2009 11:57
    studisat

1. Wgranie jakiejkolwiek np. Enigmy 2 na DM600PVR zrobi upgrade seconstage loadera i raz frontprocessora. Opócz tego oryginal ze strony DMM zrobi to samo....
    2. To wygląda na problem 'podróbki':
    - tunery mają zabezpieczenie w postaci karty SIM. W ten sposób producent nie produkuje całości tunera. Kartę wstawia potem Dream Multimedia. Komunikaty mówią jednoznacznie o problemie z pobraniem certyfikatu (no bo nazwa urządzenia ca ....). Jeden wniosek albo kupiłeś lewiznę, albo tuner ma szukodzoną kartę SIM lub któś próbował ją wyjmować albo zamienił.......

Ale to potwierdzę.

Jak sobie poradzić. Flash jest podizlnoy na patycje. Można namierzyć - bootloatder, secodnstage loader i systemy plików linuxa. Potrzbne sa narzędzi które by z image'a usuało seconstage laodera i podstaiwło starego - wtedy powinno sie zabootować - oczywiście ze skrtyptów startowych trzeba pousuwać wszlekie upgrade'owanie 2nd loadera.

Ale możesz już spówbować jednego:
    Pobierz ze strony

http://www.newnigma2.to/wbb2/jgs_db.php?action=show&eintrags_id=75&sid=

Owczywiście rejestracja - darmowa itd..
    formalnie - trna z forum, potem database - i DM600VR newnigma2 2.8.1.

Wgraj to image. Na pewno wymieni secondstage loader'a na werjsę 66.
    W sumie E2 jest lepsza od E1... Mało miejsca zostaje we flashu ale można np. katalog ze skryptami enigmy przenieść na HDDi zrobić link do niego. Całkiem sporo miejsca we fashu się zwolni.

Dodatki do newnigmy2 są tu: http://feed.newnigma2.to/stable/

Dodano po 2 [godziny] 36 [minuty]:

Nie próbuj....

To już potwierdzone, neistety kupiłeś tuner pdróbkę albo ktoś wyjmował zabezpieczajacac tuner kartę SIM.

Karta SIM jest jeszcze zabezpieczana przed wyjęciem.

Możesz z Gemini wgrać co najwyżej wersję 3.50. Nowsze nie ma pewności. Może jeszcze 3.60 i 3.70 przejdzie...

W image jest już seconstage loader.

Co poradzić - hmm zabrzmi brutalnie i niezbyt fair. Próbuj sprzedać zaznaczająć ew by nic nowszego nie wgrywać. Albo niestety zachować się tak jak ten co Tobie sprzedał.

Na przyszłość lepiej dopłacić i kupić w pewnym miejscu.

0
  • #15 21 Gru 2009 23:53
    TigerTTKB
    Poziom 12  

Po wgraniu enigmy2 logi jak poprzednio, więc rozkręciłem swojego Dreama i jest w środku karta sim i nic nie widać aby ktoś przy niej majstrował. Czyżby aż tak brutalnie podrabiali dreamy?

dm600pvr - wgranie image gemini dm600pvr - wgranie image gemini

W załączniku Gemini 4.5 oraz DarkStar2 Nabilosat najwyższe jakie udało mi się znaleźć działające z tym botem dla nieszczęśników którzy mają ten sam problem.

PS. Jeżeli to nie jest jednak podróbka i tak chciałbym go naprawić.

Bardzo dziękuję studisat za zainteresowaniem się tematem, chęć pomocy i wyczerpujące wypowiedzi.

Pozdrawiam

0
  • #16 22 Gru 2009 11:13
    studisat

TigerTTKB napisał:
    Po wgraniu enigmy2 logi jak poprzednio, więc rozkręciłem swojego Dreama i jest w środku karta sim i nic nie widać aby ktoś przy niej majstrował. Czyżby aż tak brutalnie podrabiali dreamy?

Gdyby nie było tego problemu nie byłoby tych zabezpieczeń z kartą SIM.
    A tak nie dośc że karta SIM to jeszcze jest regularnie updateowany secondstage loader.

Formalnie pozostaje jeszcze jedno uszkodzenie danych CA na karcie SIM.

CA - centrum autoryzacji certyfikatów opartych na kluczu prywatnym i publicznym.
    Czy CA na karcie SiM jest updateowane przez Dream Multimedia- nie wiem - są pluginy w nowych iamge'ach które robią weryfiakcję oryginalności - łącza się one z serwisem Dram Multimedia - i ... właśnie i ... byc może podsyłane są nowe certyfikaty do CA.

TigerTTKB napisał:

PS. Jeżeli to nie jest jednak podróbka i tak chciałbym go naprawić.

To tylko w Dream Multimedia. Zweryfikowanie czy karta SIM nie jest zamieniona lub czy nie ma uszkodzonych danych.

TigerTTKB napisał:

Bardzo dziękuję studisat za zainteresowaniem się tematem, chęć pomocy i wyczerpujące wypowiedzi.
    Pozdrawiam

No problem.

Dodano po 1 [godziny] 23 [minuty]:

Jeszcze jendo jeśłi karta SIM jes tOK a tuner nie był klonem. To uszkodzony sektor flasha trafiający w obszar secondstage loadera może dac efekt niezainicjowania CA.

Można użyc programu DreamUp i wgrać image wykorzystując opcję z menu -> Extras ->dm600pvr, dm500+, dm7025, dm800, dm8000 -> recover bad sectors.

To chyba ostatnia szansa....

0
  • #17 22 Gru 2009 21:26
    TigerTTKB
    Poziom 12  

Witam
    Normalnie porażka oto z log DREAMUP:

20:56:21 box type: DM600PVR
    20:56:21 Enabled recovery of bad sectors
    20:57:12 Calculating checksum...
    20:57:12 Uploading file to box...
    20:57:47 box is flashing from its memory...
    20:57:48 Log: +++ 015 bad sector recovery enabled
    20:58:08 Log: +++ 006 erase failed at 007bc000: e1. Block will be marked as bad.
    20:58:08 Log: +++ 006 verify failed, at 007bc000: e0. Block will be marked as bad.
    20:59:00 OK, flash-copy succeeded

po tym dream dalej nie wstaje, czy ten sector jest za to odpowiedzialny?
    Kolego czy na PW możesz mi wysłać nr telefonu może byłbyś w stanie mi zaprogramować i wysłać pamięć flash, a ja bym ją sobie wymienił.
    Pozdrawiam

0
  • #18 23 Gru 2009 11:24
    studisat

TigerTTKB napisał:
    Witam
    Normalnie porażka oto z log DREAMUP:

Eeeer tam porażka to raczej wskażówka że nie jest beznadziejnie....
    Wymiania flasha to pikuś w porównaiu z uszkodzonym lub nieprawidłowym (podróbka) zabezpieczeniem kartą SIM

TigerTTKB napisał:

20:57:48 Log: +++ 015 bad sector recovery enabled
    20:58:08 Log: +++ 006 erase failed at 007bc000: e1. Block will be marked as bad.
    20:58:08 Log: +++ 006 verify failed, at 007bc000: e0. Block will be marked as bad.

No to flash do wymiany. Koniecznie. Nie ma co kombinować pod góre aby obchodzić ten sektor.

TigerTTKB napisał:

po tym dream dalej nie wstaje, czy ten sector jest za to odpowiedzialny?
    Kolego czy na PW możesz mi wysłać nr telefonu może byłbyś w stanie mi zaprogramować i wysłać pamięć flash, a ja bym ją sobie wymienił.
    Pozdrawiam

Nie mam ani dmuchawki do SMD ani programatora. Poszukaj wśród 'lepsiejszych' speców od telefonów komórkowych mogą mieć odpowiedni sprzęt. Ponadto masz tu forum...

Srpobuj odczytać typ pamięci flash - chodzi bardziej o typ obudowy czyli koniecznego adaptera. Aby bezproblemowo przenieść bootloader i tablice partycji to załaduj do tunera image, które działa, uruchom tuner, potem go wyłacz wylutuj flash, przekopiuj zawartość do nowego flasha, wlutuj nowy. Ew. błąd odczytu nic nie nabroi. Potem już możesz wgrać inny image.

To najprostsza metoda i skuteczna. Nie ma sensu inaczej kombinować.

0
  • #19 30 Gru 2009 22:42
    TigerTTKB
    Poziom 12  

Kolego a jak można ominąć ten fragment pamięci flash ponieważ jest problem z zakupem tego epromu?

0
  • #20 31 Gru 2009 10:48
    studisat

TigerTTKB napisał:
    Kolego a jak można ominąć ten fragment pamięci flash ponieważ jest problem z zakupem tego epromu?

Najprościej będzie jednak zakupić układ scalony. Nie powinno byc problemu z zakupem to standardowy podzespół. Jest wielu sprzedawców na świecie.

Alternatywą jest ciągłe modyfikowanie image'a - wg mnie to jest bez sensu. Poandto jak padł jakiś sektor to wysoce prawdopodobnym jest to, że więcej usszkodzeń w tej pamięci się pojawi.

1
  • #21 31 Gru 2009 11:27
    TigerTTKB
    Poziom 12  

Kolego która to dokładnie pamięć bo ja koncentrowałem się na epromie A i jest on naprawdę ciężko dostępny, a może chodzi tu o pamięć flash na rysunku oznaczona jako B, był bym bardzo wdzięczny za czysty wsad do dm600, jak on oznacza uszkodzenie w pamięci, według mnie po sklonowaniu pamięci tan sektor dalej będzie widziany jako uszkodzony.

Pozdrawiam

2