Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Diora WS311D, zwarcie przy mostku prostowniczym.

17 Dec 2009 08:48 1443 10
  • Level 14  
    Witam, posiadam taki o to sprzęt. Na początku myślałem, że diody są uszkodzone, lecz jednak po wyciągnięciu mostka i sprawdzenia go, działa. Sprawdzałem miernikiem, to nawet bez mostka, mimo, że ścieżki się nie zwierają to zwarcie na tych łączach jest (nie licząc ścieżek idących z trafo). Wzmacniacz po próbie naprawy, zostały wymienione w nim końcówki, gdyż uległ uszkodzeniu na wskutek zwarcia ze sobą kabla głośnikowego. Powiedzcie mi znawcy tych sprzętów, od czego można zacząć? Serwisy za dużo sobie życzą a sprzęt naprawde dobrej jakości jak na te czasy.

Na początek ; poprawić proszę...
    (dj-MatyAS)

Każdemu się zdarzy.
  • Level 36  
    Odlutuj nowe tranzystory mocy i sprawdż czy zwarcie występuje. Jak nie to, tranzystory padły, jak tak, to sprawdż kondensator filtrujący.
  • Level 15  
    Witam!
    Najpierw wylutuj kondensatory filtrujące a resztę zostaw podłączoną i wtedy zobacz.One często wysychały i robiły zwarcie,zwłaszcza po latach.
    Pozdrawiam

Moderated By dj-MatyAS:

Kolega zaleca podłączenie wzmacniacza do zasilacza BEZ KONDENSATORÓW filtrujących? Porada taka może przynieść definitywne rozwiązanie problemu; totalne zniszczenie wzmacniacza.
    Ostrzeżenie.

• Level 37  
    Kolego "Nosorożec": nie jest dobrą metodą mierzenie rezystancji złożonych. Zacznij od pomiarów napięć poczynając od nieobciążonego zasilacza, potem idziesz zgodnie z torem sygnałowym. Uszkodzenie wzmacniacza mocy (najczęstsza usterka) to osobny temat, ale najpierw trzeba to zweryfikować.
  • Level 14  
    Co jak na razie sprawdziłem, to tylko 2 nóżki tranzystorów mają zwarcie z masą, odlutowałem kondensator, odłaczyłem trafo a zwarcie nadal występuje na ujemnym napięciu zasilania.
  • Level 36  
    Wiesz co to podkładki mikowe, i tulejki dystansowe? Rozumiesz o co mi chodzi?

ps. czy w tytule nie ma błedu? moze 311?
  • Level 14  
    Czyli środkowe nóżki nie mają prawa stykać się z masą?
    W sumie mój błąd - 311D

Dodano po 5 [minuty]:

Z resztą zaraz sam sprawdze w katalogu :|
  • Level 36  
    Tylko nie mów, ze poprzykręcałeś bez niczego? Na BDP, środkowa nóżka to kolektor, czyli zasilanie.
  • Level 14  
    No niestety, teraz już wiem, wymienię wszystko na nowo i wtedy dam znać czy jest ok. Nie wiem czy sam dalej sobie poradze.
  • Level 36  
    A jak było przed wymianą, jak nie wiesz zapytaj.
  • User removed account