Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FSC Amilo Pi3540 i Windows Vista - zmiana kroju czcionek

Corsarz_ 17 Dec 2009 09:09 1515 4
    Corsarz_
    Level 2  
    Witam,
    Posiadam laptopa FS amilo Pi 3540 i ostatnio po wykonaniu następujących czynności :
    - podłączenie laptopa dl LCD za pomocą kabla HDMI
    - używaniu programu LUPA,
    - naciśnięciu kombinacji klawiszy Fn + F10

(wymnieniłem wszystko bo nie wiem co było przyczyną)

zmienił mi się krój czcionek pod ikonami na pulpicie oraz w otwieranej przeglądarce i innych programach.
    Przykład : w Outlook czcionka na przyciskach jest jakby mniejsza i grubsza a w treści wiadomości cienka i chuda, to samo w firefoxie.

Mam dwa pytania :
    Co może być przyczyną i jak powrócić do poprzedniego stanu ?
    Co powoduje naciśnięcie kombinacji Fn + F10 (na klawiszu jest taki monitorek) ?

Pozdrawiam
    Matuzalem
    Level 43  
    Fn +F10 - Display switch (przełączenie wyświetlacza ekran - monitor zewnętrzny).
    Same to te czcionki się chyba nie pozmieniały, ale gdzie szukać to już kwestia pewnie systemu (o którym nic nie wiadomo) - czy to jakieś cleartype, czy odświeżanie czy jeszcze coś (np. w ustawieniach przeglądarek) i konkretyzacji opisu, bo "jakby" nie daje pewności, że to nie tylko wrażenie związane z porównaniem wyglądu na obu ekranach.
    Corsarz_
    Level 2  
    Dzięki za odpowiedź.
    System to windows vista ; sorry, że nie podałem.
    Zmiana dotyczy raczej systemu bo jak otwieram okna prawym przyciskiem myszy to też są zmienione w menu jakie się otwiera ...
  • Helpful post
    Matuzalem
    Level 43  
    Nie pamiętam jak to się w Viście zwie - coś koło personalizacji chyba (pod ppm na pulpicie bodaj). W tych opcjach sie rozglądnij.
    Corsarz_
    Level 2  
    Czy ktoś się orientuje jak w tym laptopie przeprowadzić tzw "środkowanie ekranu". Nie wiem czy w laptopach jest taka opcja jak w monitorach LCD.
    Nie chodzi mi o skalowanie ale o środkowanie, wyrównywanie ekranu.