Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowe projektory dźwiękowe Yamahy

emaker 17 Gru 2009 11:34 1918 2
 • Nowe projektory dźwiękowe Yamahy
  YSP-4100 i YSP-5100 to nowe cyfrowe projektory dźwiękowe Yamahy. Zaprojektowano je z myślą o większych ekranach, tzn. 50 cali i więcej. W obudowie o wymiarach 120 x 21,2 x 9 cm (YSP-5100) umieszczono procesory, wzmacniacze cyfrowe i 44 głośniki. 40 głośników szerokopasmowych, 2 głośniki wysokotonowe i 2 głośniki niskotonowe dzięki odbiciu kierunkowych wiązek od ścian bocznych pomieszczenia, kreują wrażenie dźwięku dookólny. Słuchacze lokalizują źródła pozorne nie tylko z przodu, ale także z boku i z tyłu, identycznie jak w standardowym zestawie 7.1. W porównaniu do poprzednich modeli, nowe jednostki zawierają dekodery nowych formatów, tj. Dolby Digital True HD i DTS HD Master Audio. Zaawansowany procesor CINEMA DSP zawiera 11 trybów, po 3 dla muzyki i filmów i 5 trybów rozrywkowych. Niekwestionowaną zaletą tych urządzeń jest łatwość montażu. Wystarczy podłączyć źródło dźwięku i skalibrować system za pomocą dołączonego mikrofonu. Projektory dźwiękowe można zamontować na ścianie, ustawić na szafce TV lub wiszącej półce. Dzięki autorskiej technologii bezprzewodowej komunikacji AirWired, odtwarzanie muzyki zapisanej na iPodzie czy iPhonie odbywa się bez kompresji, jednocześnie stają się one pilotami zdalnego sterowania dla YSP. Technologia ta umożliwia również na bezprzewodowe połączenie jednostki głównej z subwooferem.

  Źródło: http://uk.yamaha.com/en/products/audio_visual/hometheater_systems/digital_sound_projector/ysp_5100_black_g/?mode=overview


  Fajne! Ranking DIY
 • #2 17 Gru 2009 16:20
  markovip
  Poziom 34  

  Taki projektor zapewne spełni swoje zadanie, tylko w małym pomieszczeniu (<25m2 ).

 • #3 18 Gru 2009 07:45
  Takaszi
  Poziom 14  

  Niekoniecznie, ale pozostają ograniczenia architektoniczne.
  Dźwięk musi się od czegoś odbić. A nie będą to firanki, kanapy, różne meble, itp. Testowałem toto (wersja mniejsza do 42" TV) i u mnie się nie udało, ku wielkiemu żalowi żony.
  W pomieszczeniu odsłuchowym w salonie muzycznym było super, a miał jakieś 38 m2. W domu nie zagrało, przez graty.
  No i się skończyło na tradycyjnych kolumnach, a szkoda bo to niezła ciekawostka.