Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Peugeot 807 2.2hdi przy odpalaniu włączają się awaryjne.

boryska1 17 Dec 2009 11:54 6986 9
    boryska1
    Level 10  
    Przy odpalaniu peugeota 807 2.2hdi włączają sie światła awaryjne. Wyłączam je i jadę, nie pojawiaja sie inne komunikaty. Co może być przyczyną włączania się swiateł? Miał ktoś coś takiego?
    Staszek49
    Level 35  
    Jeśli masz autoalarm - może uległ awarii. Może coś nie tak z zamkiem centralnym, który sygnalizuje otwarcie bądź zamknięcie, a może padł włącznik świateł awaryjnych. Czy prawidłowo działają Ci kierunki ?.
    boryska1
    Level 10  
    kierunki ok, centralny też, autoalarm ok, awaryjne włączają się nie w momęcie włączenia zapłonu ale w momęcie kręcenia rozrusznikiem , po odpaleniu wyłączam włącznikiem awaryjnych, ważna rzecz problem zaczął się jak temperatura spadła poniżej -5
    kretmirek
    Level 1  
    najprawdopodobniej słaby akumulator. Tak się dzieje przy spadku napięcia
    boryska1
    Level 10  
    ok spróbuje podładować i zobacze czy ustąpi objaw
    mknoe
    Level 10  
    Witam mam, i jak tam udalo sie uporac z tymi awaryjnymi bo mam dokladnie taki sam problem
    kris81orzesze
    Level 17  
    Problem może tkwić w bsi
    mknoe
    Level 10  
    BSI raczej wykluczone podpinalem u elektro machera i nie wykazlo zadnych zmian a facet sprawdzal pod tym katem.

stawiam na akumulator bo tak jak zalozyciel tego posta napisal problem pojawil sie dopiero jak temperatura na zewnatrz spadla w okolica zera jak zapale i wystarczy ze po ok 1 minucie zgasze to ponowne odpalenie idzie bez problemów.

a jeszcze na zimno jak odpale to oprócz awaryjnych przes momencik idzie jakby nie równo wystarczy ze odrobine przegazuje i jest ok lub bez przegazowanie za moment idzie równo
    ostatnio zauwazylem tez zwiekszone spalanie ale w ostatni weekhend sie z tym uporalem tzn odpiolem podcisnienia z elektrozaworów egr i steru turbiny i widze ze spalanie sie unormowalo obecnie jest na poziomie 8 - 9 litrów nie jest to szczyt moich marzen ale i nie jest najgorzej
    maniek7777
    Level 10  
    Witam, mam ten sam efekt jak spada temperatura w Citroenie C8 2.2 HDI.
    Gdzieś wyczytałem że jest to ostrzeżenie o zmieniających się warunkach pogodowych.
    Akumulator mam nowy i nie występują żadne błędy.
    Czy ktoś to potwierdzi?
    Pozdrawiam
    kunadp
    Level 10  
    Mijającego awaryjne przy odpaleniu auta sygnalizują słaby akumulator:)