Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Podłączenie tunera SAT do nagrywarki DVD przez Component

mars28 17 Dec 2009 13:06 2637 1
 • #1
  mars28
  Level 10  
  Witam
  Mam pewien problem z moim tunerem SAT (Ferguson 8900HD), mianowicie na wyjściach Euro obraz jest często nieostry. Nie dosłownie, raczej wygląda to tak jakby dwa te same obrazy się na siebie nakładały z przesunięciem w pionie o 1-2mm. Korzystam z tych wyjść do nagrywania z tunera na zewnętrzną nagrywarkę. Do TV mam podłączenie przez HDMI (do niedawna wykorzystywałem wyjście Component), tu problem nie występuje. Nie mam ochoty wysyłać tunera do serwisu, bo czytałem na innym forum, że ktoś miał podobny przypadek, i serwis nic nie pomógł, tuner wrócił, wada dalej występowała. Po zmianie połączenia z TV na HDMI, wyjście Component w tunerze mógłbym wykorzystać do podłączenia go do wejścia Euro nagrywarki. Tylko czy takie połączenie jest możliwe? Nagrywarka ma w specyfikacji: "Wejście nagrywania RGB (LINE1 SCART): TAK".  Trochę szukałem i znalazłem na Allegro coś takiego -> http://www.allegro.pl/item844311007_3_x_rca_cinch_rgb_euro_scart_rgb_component.html

  Wygląda na to, że musiałbym tylko taki kabel jeszcze rozbudować o kabelki audio. Ale tak na chłopski rozum, to chyba wpinam wtyki RCA do wyjścia Component w tunerze, wtyczkę Euro wpinam w nagrywarkę, zmieniam tylko sygnał wejściowy w ustawieniach nagrywarki na RGB i powinno śmigać. Ktoś może to potwierdzić z własnego doświadczenia, ewentualnie wyprowadzić mnie z błędu? Czy dołożenie do tej wtyczki Euro jeszcze kabelków Audio w jakiś sposób wpłynie na sygnał płynący po RGB? Chyba nie powinien, bo jeśli korzystamy z pełnego kabla Euro 21-pin to i tak to wszystko ze sobą jest spięte.
 • #2
  35mario1
  Level 26  
  RGB a komponent to zupełnie różne standardy transmisji obrazu. Kabel "z Allegro" przedstawiony przez Ciebie może w tej formie pracować jako przejście (wyjście!) Euro COMPONENT (oczywiście jeśli urządzenie posiada w swoim oprogramowaniu obsługę takiego formatu na wyjściu EURO) na wejście RCA COMPONENT w TV.