Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłącznie Cyfry+ i anteny siatkowej

17 Gru 2009 13:09 2238 3
 • Poziom 10  
  Nie znam się na tym, ale z tego co udało mi się dowiedzieć, to Cyfrę+ podłącza się do TV w ten sposób, że antena przez konwerter podłączona jest do tunera, a tuner do TV. Natomiast antenę siatkowa podłącza się chyba bezpośrednio do TV.

  Mam zamiar kupić Cyfrę+, ale jako że na antenie satelitarnej nie ma chyba Polsatu, chciałbym jeszcze zainstalować sobie antenę siatkową. Jak to zrobić, żeby można była wygodnie przełączać pomiędzy kanałami z Cyfry+ i kanałami z anteny siatkowej? Może trzeba kupić jakieś specjalne przełączniki albo gniazda?
 • Pomocny post
  Poziom 34  
  Zależy jaki tuner kupisz.
  Jedne mają tylko wyjście euro , inne wyjście i wejście antenowe etc.
 • Pomocny post
  Poziom 15  
  Możesz tak podłączyć, że antenę satelitarną do dekodera. Z dekodera kablem Euro do kina domowego a jak nie posiadasz kina domowego to bezpośrednio do TV. Antenę siatkową możesz wpiąć bezpośrednio do TV i wtedy, aby oglądać POLSAT musisz przełączyć się w TV na wejście gdzie masz podłączoną antenę siatkową (może to być różnie oznaczone np. "antena", "tv" lub coś w tym stylu w menu telewizora; często na pilocie jest przycisk "input" i nim przełączasz źródło z którego "leci" obraz). Jeżeli chcesz oglądać cyfrę to przełączasz się na inne "wejście" (sprawdź w instrukcji TV jak się nazywa to gniazdo do którego podłączyłeś kabel z dekodera Cyfry i przełącz na pilocie na odpowiednie "wejście").
  Prostszym rozwiązaniem jest posiadanie tunera HD lub PVR HD z cyfry. Wtedy podłączasz antenę siatkową bezpośrednio do dekodera a nie do TV i masz POLSAT z nadajników tv naziemnej (DVB-T) w cyfrowej jakości. Kanały tv naziemnej są w cyfrze na końcu listy (chyba od 950 kanału). Ale jest warunek jeden - musisz być w zasięgu sygnału TV cyfrowej. Zasięg możesz sprawdzić TU.
 • Pomocny post
  Specjalista - lampowe odbiorniki radiowe
  Jełśi masz terminal PVR lub HD to one mają wbudowane głowice do odbioru cyfrowej TV naziemnej. Operator dość dawno temu rozesłał upgrade oprogramowania, które pozwala odbierać cyfrowe naziemne programy TV. Jeśli tam gdzie mieszkasz jest dostępna naziemna cyfrowa TV to będziesż miał w na terminalu ogólnodostęne kanały Polsat'u.

  Wystarczy że podłączysz naziemną antenę do stosownego gniazdka w dekoderze, wyszukasz kanały naziemnej cyfrowej TV i będziesz miał Polsat w Cyfrze+.
  Jak masz terminal PVR to będziesz mógł nagrywać cyfrowo na dysk audycje nadawane przez cyfrową naziemną TV. Oczywiśce zakładam że masz aktualne oprogramowanie w tunerze - jeśli nie to zaktualizuj je - stosowne menu w tuenrze.

  Terminale Cyfry+, które nie są HD nie mają możliwości odbioru naziemnej TV cyfrowej.

  Żaden z cyfrowych terminali Cyfry+ nie odbiera analogowej TV (czy to sateitarnej, czy kablowej czy naziemnej).