Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podczas kręcenia świecą się cały czas świece żarowe...i

17 Gru 2009 14:37 1562 5
  • Poziom 9  
    Witam. Mam problem z Passatem 1.9 TDI 1z z 94r. Gdy przekręcam kluczyk grzeją się normalnie świece, później gasną, przekręcam bardziej i kręce rozrusznikiem z tym że świece ponownie się włączają. Do tego inne kontrolki podczas kręcenia jakby wariują, mrugają. Odkryłem też że gdy dotykam przekaźnika 109 to on ma dosyć mocne bicie-wyczuwalne palcem i można usłyszeć od niego jakby tykanie. Pierwszy dzień kiedy nie odpaliłem auta, do tego akumulator się prawie rozładował. Proszę o pomoc.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 34  
    Jeśli przekaźnik 109 tyka i zapala się kontrolka od grzania świec to wyjmij ten przekaźnik i przeszlifuj w nim nóżki oraz popraw lutownicą luty na jego płytce drukowanej - on ma trzymać cały czas a nie tykać, najwyraźniej nie ma dobrego połączenia prądowego. Mryganie pozostałych kontrolek jest spowodowane znacznym stopniem rozładowania akumulatora lub braku odpowiedniej przewodności prądowej na jego zaciskach - podładować i dobrze oskrobać klemy i zaciski.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 9  
    przeczyściłem i przeszlifowałem przekaźnik-nic nie pomogło. Mój aku to 90Ah zawsze kręcił super. Podładowuje go.

Dodano po 1 [godziny] 37 [minuty]:

Nie znam sie na lutowaniu itp...jutro podmienię z innego lub kupie nowy przekaźnik.
  • Poziom 9  
    Auto odpaliło od strzału jak podmieniłem przekaźnik. Silnik pochodził z 15minut po czym na środku drogi mi zgasł. Po dłuższym kręceniu odpala i po 15sek gaśnie. I tak w kółko. Co to może być? Dolałem do RUSKIEJ ropy STP-diesel - dodatek do paliwa 2dni wcześniej. Mam w baku 30 litrów ropy.

Dodano po 3 [godziny] 30 [minuty]:

Po kilku godzinnych bojach udało Mi się zetorka doprowadzić do ładu. Zamarzła mi ropa-najprawdopodobniej była letnia. Zamykam temat.
  • Poziom 33  
    Widać ruska ropa nie lubi dolewek::D:D
  • Poziom 39  
    Albo STP to taki dodatek.