Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet Orange usb, jakie dokupić urządzenia do WIFi?

szyfuch 17 Gru 2009 17:58 3344 22
  • #1 17 Gru 2009 17:58
    szyfuch
    Poziom 10  

Witam! Od niedawna jestem posiadaczym internetu Orange. Mam modem ADU podpięty do laptopa przez kalbel usb. Problem jest w tym, że muszę się w każde miejsce przenosić z laptopem i całym internetem modem+wzmocnienie które jest w komplecie (co jest niewygodne). Chciałbym, żeby ten modem stał w jednym kącie w domu i przemieszczać się z laptopem i korzystać swobodnie z internetu po pomieszczeniu bez konieczności noszenia ze sobą modemu. Co musiałbym zakupić? Ile by to kosztowało? I jak wygląda instalacja tego wszystkiego?

0 22
  • #2 18 Gru 2009 14:10
    rafał
    Poziom 22  

Linksys WRTG54G3G są dwie wersje tego urządzenia wersja z portem USB to koszt około 450 PLN.

Instalacja nie powinna ci zając więcej niż kilkanaście do kilkudziesięciu minut.

0
  • #3 19 Gru 2009 01:17
    szyfuch
    Poziom 10  

Hmm nie ma czegoś tańszego...Masz jakieś skany opis instrukcji, połączeń, itp. tego urządzenia?

0
  • #4 19 Gru 2009 15:40
    rafał
    Poziom 22  

Opis instrukcji otrzymasz z urządzeniem lub na stronie producenta. Zainstalowałem ich kilka działają bezbłędnie.

Tańszego nie widziałem, nie testowałem więc nie polecam.

0
  • #5 20 Gru 2009 19:43
    szyfuch
    Poziom 10  

Przyjrzałem się routerowi trochę bliżej, ale to nie jest to czego szukam, ponieważ router jest uwiązany do laptopa RJ-45! Potrzebuje, żeby mój laptop komunikował się z urządzeniem bezprzewodowo, tak żebym mógł się swobodnie przemieszczać po mieszkaniu.

0
  • #6 20 Gru 2009 19:51
    1222699
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 20 Gru 2009 20:16
    szyfuch
    Poziom 10  

Internet jaki mam to z Orange ale nie na liniach TP. Jak wygląda konfiguracja łącza WiFi

0
  • #8 21 Gru 2009 08:35
    rafał
    Poziom 22  

Znaczy noe doczytałeś dokładnie opisu tego urządzenia.

Ten ruter jest podobny pod względem funkcjonalności do każdego innego. Czyli posiada WiFi LAN etc.

Różnicą w stosunku do innych jest możliwość podpięcia do niego karty USB bądź PCMCIA za pomocą której odbierzesz Internet Od dostawcy komórkowego.

Jeśli masz problemy z określeniem tego co dany ruter posiada lub nie to polecam zapłacić komuś kto się na tym zna. Sprawa zostanei załatwiona w 20-30 minut.

Fakt jeśli zrobisz to sam nauczysz się mniej więcej o co chodzi i w razie awarii być może będziesz potrafił naprawić.

Niestety twój modem ADU nie jest obsługiwany przez Linksys. Poniżej lista obsługiwanych modeli.

* Option: GE0201, GE0301 (RAS mode only), GT 7.2 Ready, GT 3G+, 3G Datacard,3G Quad
    * Huawei: E870, E660A, E618, E630, E620, E220, E272, E172
    * Novatel: XU870, U740, U630

0
  • #10 21 Gru 2009 09:29
    rafał
    Poziom 22  

On ma Internet Orange Fredom Mobile. :D

A modem Modem ADU 635

0
  • #11 21 Gru 2009 14:46
    szyfuch
    Poziom 10  

rafal... jeśli mój modem ADU nie jest obsługiwany przez Linksys to co mam zrobić??

0
  • #12 21 Gru 2009 16:01
    rafał
    Poziom 22  

Najtańszą opcją będzie zakup tańszej wersji WRT54G3G tej bez USB do tego modemu Huawei E630 (koszt jakies 100-150 PLN ruter na All....Go teraz jest za 295 PLN)

Jest to o tyle celowe, że w przypadku potrzeby polepszenia sygnału mozna do niego dołączyć antenę bo ma wyprowadzone gniazdo.

Jak widzisz koszt całości zamknie się w granicach 450-500 PLN i będziesz bez problemu cieszyć pracą komputera z siecią WiFi w domu.

0
  • #13 22 Gru 2009 13:27
    szyfuch
    Poziom 10  

Wersja WRT54G3G tą z USB nie da się pod ten port podpiąć ADU?

0
  • #14 22 Gru 2009 13:38
    rafał
    Poziom 22  

Kolego przecież napisałem Ci powyżej jakie urządzenia obsługuje wersja z USB.Czy coś w tym opisie nie jest dla Ciebie jasne :?: Urządzenie obsługuje tylko i wyłącznie modemy z listy która zamieściłem w poście powyżej.

0
  • #15 22 Gru 2009 13:58
    szyfuch
    Poziom 10  

Problem z modemem Huawei E630 jest taki, że nie współpracuje z Win7 64

0
  • #16 22 Gru 2009 14:15
    Samuraj
    Poziom 35  

Nie potrzebujesz do tego współpracy z Win7 bo wtykasz go do rutera a nie do komputera.
    No chyba że będziesz chciał zabrać laptop i modem poza dom np do babci na święta :)

0
  • #17 22 Gru 2009 14:27
    szyfuch
    Poziom 10  

Umiałby mi ktoś tak szczegółowo streścić jak wygląda samo podłączenie i konfiguracja laptopa i tego całego zestawu... najlepiej jakby ktoś wysłał mi na maila skany...

Narazie wiem tyle, że do modemu Huawei E630 wkładam karte SIM z Orange, a sam modem do routera WRT54G3G i co dalej...

0
  • #18 22 Gru 2009 14:40
    Samuraj
    Poziom 35  

Podpinasz kablem się do rutera. Wpisujesz login i hasło, w ustawieniach pin karty, hasło sieci wifi itp.
    Odpinasz kabel i już.
    Nikt krok po kroku nie będzie tego posywał bo to jest złożony proces, a po wtóre wszystko jest w instrukcji obsługi. Lepiej zapłać komuś i będziesz mieć pewność że wszystko chodzi jak należy. Ze swojej strony zrobiliśmy na tyle dużo że wybraliśmy za Ciebie odpowiedni sprzęt.

0
  • #19 22 Gru 2009 14:40
    rafał
    Poziom 22  

Dalej czytasz instrukcję obsługi i postępujesz zgodnie z nią. Wszystko jest tam napisane Ba nawet są obrazki.

Wybacz ale twoje pytania świadczą, że albo próbujesz sprawdzić nasz próg cierpliwości. Albo jesteś tak leniwy, że nie chce ci się przeczytać instrukcji.

0
  • #20 22 Gru 2009 14:50
    szyfuch
    Poziom 10  

Moje pytania nie biorą się po to żeby was sprawdzić.. po prostu nie znam się na tym i chcę się jak najwięcej dowiedzeć, żeby mieć mniej więcej, z teoretycznego punktu widzenia, jak to działa.. zobaczymy jak to będzie w praktyce.

0
  • #21 22 Gru 2009 16:15
    rafał
    Poziom 22  

Niestety takich urządzeń nie da się w teorii zanalizować. Jedynie sprawdzenie praktyczne daje jakiekolwiek efekty. Jak sam też zauważyłeś podawanie danych po kawałku zależnie od potrzeb powoduje wydłużenie całego procederu. Urządzenia które podajemy z kolegami na forum jako odpowiednie są przez nas testowane i sprawdzone w działaniu. Ale wybacz nikt nie będzie robił specjalnie screenów ani innych dodatkowych instrukcji skoro one znajdują się bądź w pudełku ze sprzętem, bądź na stronie producenta. Co do konfiguracji WRT54G3G to poszukaj sobie na stronie Linksys tego modelu wybierz dowolny typ (są dwa) i pobierz instrukcję instalacji tam uzyskasz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Jeśli nigdy nie konfigurowałeś żadnego z Rutera to i tak nie obejdzie się bez drobnych bądź większych wpadek lub poprawek. My też przez to przechodziliśmy i dlatego pomagamy ale nie wykonujemy roboty za zainteresowanego.

0
  • #22 22 Gru 2009 16:53
    szyfuch
    Poziom 10  

Dzięki, i tak mi dużo już pomogłeś... teraz musze obczaić ceny i kupić cos odpowiedniego.

0
  • #23 26 Gru 2009 18:00
    enrike4
    Poziom 10  

Jeżeli kolega ma modem ADU 635 w sieci Orange (Jeżeli dobrze zrozumiałem),
    to może lepiej takie rozwiązanie:
    Jakiś leciwy pecet (np. od: Babci,Mamusi,Kolegi,piwnicy sąsiada itp) byle postawić
    windę i uruchomić Neta. Wpiąć w niego kartę WIFi, uruchomić serwer proxy
    np.Free Proxy(konfiguracja banalna) i można z laptopem "podróżować"po całym domu".
    Pozdrawiam.

0