Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie dziala mi przedni panel audio.

jump$ 17 Gru 2009 18:38 7194 4
  • #1 17 Gru 2009 18:38
    jump$
    Poziom 20  

Nie działa mi przedni panel audio?
    Mam płytę msi p35 neo f.
    Przedni panel audio ( głośnik, mikrofon ) jest podlączony zgodnie z instrukcją, lecz niema dźwięku na wyjściu.
    Czy ktoś może wie jaka jest przyczyna, może się coś ustawia jeszcze w biosie?
    Proszę o pomoc.

http://www.msi-polska.pl/index.php?func=proddesc&maincat_no=1&prod_no=1215#

----------------------------------------------
    msi p35 neo-F
    Intel® Core™2 Quad Q660
    6GB ram DDR2 800 Mhz goodram Dual
    HDD WD... 320GB SATA
    nvidia GeForce 8600 GTS 256 DDR3 Dual
    DVD LIGHTSCRIBE 24x LITEON SATA
    ATX 350W COLORSit
    Win. Windows 7 ultimate ,XP PRO.

Zdania rozpoczynamy z wielkiej litery i kończymy kropką.
    Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek".
    Zlikwiduj ozdobniki "????" itp.
    Spację stawiamy po przecinku, kropce, a nie przed.
    mat_ed

0 4
  • Sklep HeluKabel
  • #2 17 Gru 2009 22:33
    Waluś90
    Warunkowo odblokowany

W Biosie jest opcja wyłączania całkowicie zintegrowanej karty dźwiękowej, wyłączenie tylko przedniego panelu i włączenie tylko tylnych wyjś audio.

Musisz przeszperać funkcje w biosie, bo zapewne masz włączoną opcję "wyłączenia tylko przedniego panelu (off FP)"
    Trzeba tylko dobrze poszukać.:-)

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 18 Gru 2009 00:19
    novik89
    Poziom 13  

A ja się spytam czy kolega ma ten przedni panel zintegrowany z płytą czy podłączony za pomocą wiązki przewodu do płyty głównej?Nie dziala mi przedni panel audio.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Gru 2009 01:17
    ghost
    Poziom 23  

Jeśli podpiąłeś prawidłowo przewód/przewody do płyty jak kolega napisał powyżej i dalej nie działa Ci frontpanel najprawdopodobniej dlatego ze :
    Masz panel AC97 a karta jest przystosowana do nowszego standardu HD-Audio - który ma możliwość wykrywania podłączenia urządzenia do fronpanelu.
    Jak to rozwiązać:
    W XP: W menedżerze Realtek HD-Audio (otwierasz poprzez klikniecie POMARAŃCZOWEGO głośniczka kolo zegarka) przejdź na zakładkę z rysunkiem kolorowych wejść. W okolicy rysunku frontpanelu jest mały przycisk z "kluczem francuskim" - wchodzisz przez niego do dodatkowych opcji i zaznaczasz opcje "wyłącz wykrywanie gniazd panelu przedniego"
    Jeśli zielone różowe i gniazdko frontpanelu jest "klikalne" i otwiera sie na nim menu wybierz opcje "Ponowne przydzielenie zadania dla złącza" - i zaznacz że to "Słuchawki" i "mikrofon"
    Potem w zakładce miksera (tam gdzie są suwaczki i gałki głośności) upewnij się, że masz włączone i podniesione do góry suwaki o nazwach "Front pink in" i "front green in" - musisz przewinąć dalej listę suwaków bo te o których pisze są dalej, poza ekranem.

W Windows 7: Wszytko niemal tak samo jak w XP, tyle że opcje frontpanela znajdują się w menu które jest pod żółtą ikonką "folderu" - tak samo przy rysunku "gniazdek".
    Poza tym w 7 sam frontpanel powinien występować jako zakładka z regulatorami (nazwa zakladki bedzie jednoznaczna ;) )

0
  • #5 18 Gru 2009 10:25
    jump$
    Poziom 20  

Działa! zrobiłem sam
    wystarczy było wyłączyć funkcję wykrywania panela przedniego w menadżerze realtek HD audio.
    @ghost dzięki za trafną odpowiedź którą przeczytałem niestety dopiero dzisiaj, szkoda ze nie wczoraj tak musiałem zam grzebać, ale się udało.

0