Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opinie o jakości paliwa i których stacji się wystrzegać.

mariusz83x83 17 Dec 2009 18:58 9490 15
 • #1
  mariusz83x83
  Level 20  
  Witam po dzisiejszej sytuacji jaka się przytrafiła mojemu znajomemu wpadłem na pomysł założyć temat ''jakich stacji się wystrzegać'' zatankował paliwo (diesel-23st.) ujechał może z 2km i auto zgasło jak się okazało w baku zrobiło się jasne mleko, zatkało pompę filtr ,rozebrałem wszystko zlałem z baku i oczywiście nalałem nowego paliwka z BP chodzi wszystko ok BMW730d a tankowane było na Wełnowcu koło Elektromontażu Woj.Śląskie.

  Opinie o jakości paliwa i których stacji się wystrzegać.
  Tak wyglądało wypływające paliwo z baku po odstaniu po wymianie jest idealnie przejrzyste .
 • #2
  bartez844
  Level 20  
  nastepna stacja na krajowej 8 kobierzyce 105km jest to stacja prywatna pod patronatem schel kiepski on a jeszcze gorsza 95
 • #3
  Mihas66
  Level 22  
  Powiem wprost mam starego turbodiesla i na czym on jeździł to ja nie mam pytań i zawsze większych problemów nie miałem ale podstawa to działający podgrzewacz filtra paliwa i min raz na rok nowy filtr i spuszczona woda z niego i taka parafina dla mojego nie była problemem
 • #4
  Łyko
  Level 10  
  Witam w temacie, mój passat 1.6D latał na byle ON, teraz mam Felicję z 2000 roku i ON ultimate BP podczas ostatnich mrozów narobił niezłych problemów.
 • #6
  mariusz83x83
  Level 20  
  Nie wiem z czym oni to mieszają po odstaniu ma to kolor zielony jak (ludwik płyn) została mi tego cała bańka ,zamieszałem i wlałem do opelka 1.5 isuzu przepalił wszystko i nic nie protestował a zaś z bmw jest dalej mały problem pali jezdzi ale świeci kontrolka (fuel inject system).
 • #7
  szakkkalll
  Level 16  
  Miałeś pecha, pewnie mieli mało napędu w zbiornikach i zatankowałeś szlam z dna. Zajmuję się czyszczeniem takich zbiorników i po 5 latach użytkowania w takim zbiorniku z ON potrafi być parafiny po kolana. Należy wystrzegać się wszystkich kilkunastoletnich stacji paliw, gdzie zbiorniki pewnie nigdy nie były czyszczone.
 • #8
  starter55
  Level 24  
  Widze ze nie wszyscy umieją czytać po co otwarty został ten temat !!!

  Komu jak pali na syfie to nie ta bajka !!!

  Ja dorzucę krajowa 22 Dobiegniew Bliska , warto tankować .
 • #9
  jd43
  Level 15  
  Wystrzegajcie się bieszczadzkich prywatnych stacji benzynowych.Robie już 4 samochodzik z którego spuszczam czarna ropę jeżeli można to nazwać ropka.
 • #11
  luk-bab
  Level 13  
  Mój partner hdi po roku tankowania na BP odmówił dalszej jazdy zatarł sie reduktor ciśnienienia paliwa Opinie o jakości paliwa i których stacji się wystrzegać.
  koszt spory a paliwo diesel jest poprostu za suche a na dodatek mieszają z bio a tankuje zwykłe
  NIE POLECAM BP ! ! !
 • #12
  maszakow
  Level 12  
  luk-bab - coś jest nie tak. Jakby mieszali z bio to raczej nie byłoby za suche, biodiesel znacznie lepiej smaruje niż zwykły ON. Może przedawkowali benzynę jako dodatek ?
  masz nauczkę, tankuj na tańszych stacjach :D poza właśnie dowiedziałem się że BP zaopatruje się w Lotosie więc... to tylko potwierdza moje zdanie, by ich unikać.
 • #13
  luk-bab
  Level 13  
  maszkow nie ważne co i ile ale fakt jest taki że się źle dzieje na stacjach

  z tego co tankuje dobre paliwko ma lukoil i statoil jest oki
 • #14
  JANUARY111
  Level 14  
  luk-bab wrote:
  Mój partner hdi po roku tankowania na BP odmówił dalszej jazdy zatarł sie reduktor ciśnienienia paliwa Opinie o jakości paliwa i których stacji się wystrzegać.
  koszt spory a paliwo diesel jest poprostu za suche a na dodatek mieszają z bio a tankuje zwykłe
  NIE POLECAM BP ! ! !

  Piszesz bzdury bo gdyby mieszali z bio to gwarantuje Ci ze twoj hdi chodzil by bez awarii
 • #15
  konradmc
  Level 11  
  Witam szanownych kolegów nie polecam stacji BP w Żorach przy ulicy Polnocnej 5. Paliwo kiepskiej jakości cała zapchana pompa paliwa . Pozdrawiam
 • #16
  PAWEL222227
  Level 16  
  Wszystkie stacje D&D w okolicy Piotrkowa Trybunalskiego. Mają ich kilkanaście.
  Nawet potrafią wcisnąć 65litrów gazu do butli 60l.