Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Symulator do sterownika firmy Omron?

baton 17 Gru 2009 19:41 3430 2
 • #1 17 Gru 2009 19:41
  baton
  Poziom 11  

  Witam mam pytanko czy oferowany w pakiecie CX-One Symulator do sterowników Omrona pozwala na symulacje bez podłączenia sterownika? czy jednak koniecznie trzeba go posiadać? Jeśli da się to jakoś symulować bez podłączania to prosiłbym o wskazówki jak to zrobić. Jeśli nie to może są jakieś inne programy?

  0 2
 • #2 18 Gru 2009 10:43
  mawi2
  Poziom 25  

  Oczywiście że nie trzeba podłaczać sterownika. Działa samodzielnie. Dodatkowo ma zintegrowaną symulację CX-Programmer z CX - Designer. Czyli wykonujesz projekt programu na PLC oraz projekt na panel operatorski , uruchamiasz symulator i masz działający wirtualnie system. Uwaga nie symuluje starszych sterowników. Uruchomienie samego PLC:
  1. Otwierasz projekt. 2. Wybierasz menu z cx- programera : Simulation / Work Online Simulation (lub odpowiednie skróty lub ikony). 3. Pojawia się okno identyczne z oknem wgrywania programu do PLC i po chwili jeśli w programie nie masz błędów masz podświetlony ekran na szaro. W tym momencie jeśli klikniesz na styk /który w networku ma włączyć wyjście/ Pojawi sie okno do wpisania wartości "Value" , wpisujesz tam "1" i masz aktywny styk , który włącza podłączone do niego wyjście. To podstawowy przykład. Oczywiście możesz wpisywać również wartości komórek. Pozdrawiam.

  0
 • #3 30 Gru 2009 15:22
  tomikier
  Poziom 9  

  CX programmer jest bardzo fajnym produktem do nauki i symulowania, ma tylko niewielką wadę: nie chodzi na os 64 bitowych, w żaden sposób nie mogłem tego pokonać.
  Czy ktoś może uruchomił to na systemie 64-bitowym ?

  0