Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

kamera WS-007AS bezprzewodowa, uszkodzona - jak naprawić?

17 Gru 2009 19:43 2046 6
  • Poziom 14  
    Witam,

Jak w temacie mam uszkodzoną kamerkę WS-007AS firmy JMK(+sprawny odbiornik radiowy),
    kamera WS-007AS bezprzewodowa, uszkodzona - jak naprawić?
    kupiona dawno temu chyba na allegro, długo się nią nie cieszyłem, ponieważ spadła mi na posadzkę i odpadła powierzchnia światłoczuła(potem ją zgubiłem), wina słabego kleju, nie dało się tego polutować ponownie, ponieważ druciki łączące ją z płytką były za cienkie, abym mógł je przylutować czymkolwiek. Tak wrzuciłem to do szafki.

Dzisiaj ta kamerka by mi się bardzo przydała, rozkręciłem ją, mam dwie kamerki internetowe, mają podobne powierzchnie światłoczułe, lecz mniejsze, i tak jakby scalone (rozmiar i rozstaw pinów zdaje się być odpowiedni).
    kamera WS-007AS bezprzewodowa, uszkodzona - jak naprawić? kamera WS-007AS bezprzewodowa, uszkodzona - jak naprawić? kamera WS-007AS bezprzewodowa, uszkodzona - jak naprawić?
    Moje pytanie jest takie: Czy można przylutować jeden z tych układów na miejsce starego, czy będzie działać?
    Zależy mi aby wykorzystać ten moduł wysyłający obraz+dźwięk drogą radiową do odbiornika, z którego już wychodzi sygnał audio-Video.

[Z góry przepraszam jeżeli umieściłem temat w złym dziale]
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    To że mają podobny kształt nie znaczy że bezkarnie możesz ja zamieniać. To całkowicie inne elementy i wiele z tym nie zrobisz.
  • Poziom 14  
    Rozumiem, w tej kamerce jest nadajnik (na osobnej płytce) czy w jakikolwiek sposób z kamerki internetowej mogę uzyskać sygnał analogowy niosący obraz? Po podłączeniu do modułu radiowego uzyskał bym zamierzony efekt.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    Prędzej kupisz kamerkę CCD niż przerobisz zwykłą internetową.
  • Poziom 14  
    Rozumiem, czyli musiał bym zakupić przynajmniej coś takiego.

Może to nie pytanie na ten dział, ale mam kamerki internetowe, poza tym mam 3 moduły radiowe o przepustowości 57000bps w obu kierunkach, jeden na USB dwa na Uart, czy wykorzystując je mogę zrobić sobie bezprzewodową kamerkę?
  • Poziom 37  
    No nie wiem czy da radę przesłać sygnał video. Prawdę mówiąc nie da rady.
  • Poziom 14  
    Szkoda, wszelkie dzięki, temat do zamknięcia.