Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser w Panasonic u

PIOTREL 08 Lip 2004 17:04 1185 6
  • #1 08 Lip 2004 17:04
    PIOTREL
    Poziom 26  

Witam czy jest możliwe aby totalnie padł laser tzn. nawet nie rusza się soczewka góra dół czy jest prawdopodobieństwo braku jakiegoś napięcia . Tylko jakiego .? Ma może ktoś schemat z podanymi napięciami aby to sprawdzić.
    Chodzi o laser we wieży Panasonic SA-AK18.
    Proszę o pomoc.

0 6
  • Relpol
  • #2 08 Lip 2004 17:32
    senicz
    Poziom 11  

zobacz czy swieci? musisz zdjac gorna czesc mechanizmu - proste kilka srubek i zobacz czy laser swieci - taki slaby buraczkowy punkcik na soczewce. jak tak to klopot choc czesto automatyka nie majac odpowiedzi z diod odbiorczych na odpowiednim poziomie nie rusza juz niczym lub gdy prad lasera nie plynie. Choc to malo techniczne to mozna odniesc minimalnie prad lasera ale nie wiecej niz 10-15%
    powodzenia
    Czasami nowe lasery kosztuja 35 zl np. kss231c wiec moze warto kupic nowy i wymienic?

0
  • Relpol
  • #3 08 Lip 2004 19:01
    PIOTREL
    Poziom 26  

Mam schemat lasera , wszystko posprawdzam i dam znać

0
  • #4 08 Lip 2004 20:34
    PIOTREL
    Poziom 26  

Więc tak na 100% laser jest dobry. Uszkodzona jest elektronika na której jest sterowanie silnikami , oraz samym laserem. Teraz mam znowu pytanie co wchodzi w skład takiego lasera czy jest ta płytka czy trzeba będzie zostawić laser a samą elektronikę kupić.? Jak wygląda ta sprawa? Ewentualnie jeśli mogę kupić taką płytkę z elektroniką to ile ona kosztuje?

0
  • #6 15 Lip 2004 17:21
    Valhala
    Poziom 12  

Jeśli nie porusza ci się soczewka przy próbie odczytu to najprawdopodobniej coś się dzieje ze sterownikiem lasera.Sprawdź czy dochodzi do niego napięcie zasilające oraz czy przy próbie odczytu występuje napięcie na końcówkach odpowiedzialnych za sterowanie soczewką.Jeśłi wystąpi to drugie to układ jest wydymiony i do wymiany.Sprwdź jak ci inni piszą czy laser świeci po próbie odczytu (to wskazuje na uszkodzenie układu lub taśmy łączeniowej.

0
  • #7 15 Lip 2004 22:44
    PIOTREL
    Poziom 26  

U mnie na 100% padło coś na płytce bo podstawiałem taką samą płytkę od innej wieży . Gdzie mogę dostać tą płytkę.?

0
  Szukaj w 5mln produktów