Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers ZW 20 99rok rosnące ciśnienie na manometrze

17 Gru 2009 20:21 4701 5
  • Poziom 9  
    Mam pytanie co jest przyczyną wzrostu ciśnienia podczas grzania C.O.Ciśnienie na kotle to 1,3 bar a podczas pracy pieca na 4 poziomie grzania c.o ciśnienie wzrasta do 2,8 bar.a na 5 ponad 3bar Proszę o radę co może być przyczyną. Pozdrawiam.:cry:
  • Poziom 25  
    Uzupelnij cisnienie powietrza w zbiorniku przeponowym.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Brak ciśnienia w naczyniu wzbiorczym!!
  • Poziom 9  
    Panowie proszę o krótki opis jak to ciśnienie uzupełnić,ponieważ jestem tylko użytkownikiem a nie fachowcem.Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Brak powietrza w naczyniu przeponowym powoduje gwałtowny wzrost ciśnienia w układzie C.O. dlatego że woda jest nie ściśliwa.
    Kup na stacji CPN zaworek do dętki i wymień w naczyniu.Potem odetnij kocioł od instalacji,spuszczając z niego wodę(np.zaworem bezpieczeństwa)i pozostawiając go otwartym napompuj naczynie sprężarką do wartości ok.0,8-1 bara.
    W czasie pompowania woda będzie gwałtownie wypływać,a ciśnienie powietrza będzie rosnąć i maleć.Po stabilizacji i zaniku wypływu wody skoryguj ciśnienie j/w.
    Teraz wystarczy zakręcić zakrętkę,zamknąć wypływ wody z kotła,sprawdzić czy odpowietrznik automatyczny nie jest zabezpieczony dokręceniem kapturka i można napełnić kocioł wodą do ok.1,5 bara,otworzyć zawory odcinające i wlączyć go na 5 sekund.Po skończonym "syczeniu" odpowietrznika,powtórzyć ze dwa razy czynność.Po odpowietrzeniu można już używać kociołek spokojnie :smoke:
    Uwaga!Jeżeli w przypadku wymiany zaworku poleci z niego woda... to współczuje kosztów wymiany całego naczynia przeponowego :cry: Pompowanie nic nie da.
    Naczynie to takie coś w tylnej ścianie kotła wyglądające jak dwa głębokie talerze złączone ze sobą.Zaworek jest na samej górze pod zaktętką,taką samą jak w kole samochodowym.
  • Poziom 9  
    Dziękuje bardzo za tak wyczerpujący opis,myślę że wina jest moja a nie zaworka,kiedyś sam napełniałem kociołek wodą po czyszczeniu wymiennika i brak wiedzy zrobił swoje ,przycisnołem na odpowietrznik w naczyniu przeponowym i kociołek po syczał ,a po załączeniu upuścił nadmiar wody prze zawór bezp. w naczyniu.Od tamtego czasu mam kłopoty z rosnącym ciśnieniem .Po świętach przeprowadzę zalecane prace i zobaczymy czy to wystarczy.Pozdrawiam Ironss