Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Serwer FTP i moje miejsca sieciowe-Thomson ST 585

bialywilk53 18 Dec 2009 00:27 801 0
    bialywilk53
    Level 2  
    Witam.

Mam problem z którym walczę już od kilku dni.(Posiadam ruter Thomson ST 585) Mianowicie mam 2 kompy na jednym z nich jest postawiony serwer FTP (System Windows Serwer 2003)z zewnętrznym IP przypisanym do bezprzewodowej karty. Chodzi sprawnie i co do tego nie mam zarzutów. Ale problem się pojawia kiedy z drugiego kompa chce przeglądać zawartość dysków przez moje miejsca sieciowe. Oczywiście nie mam do nich dostępu mimo ze na 1 kompie z serwerem FTP są udostępnione dyski do przeglądania wewnątrz sieci. No i dochodzi do tego brak możliwości połączenia pulpitu zdalnego z 2 kompa z systemem Windows XP. Z kolei w 2 stronę czyli z Kompa tam gdzie jest FTP mogę połączyć się z pulpitem zdalnym. Wiec wpadłem na pomysł ze podłączyłem jeszcze jeden kabel sieciowy do kompa i do rutera z wewnętrznym IP czyli dla tego rutera 192.168.1.6 można było przeglądać siec ale była strasznie niestabilna i często traci połączenie w trakcie oglądania filmu czy kopiowania plików poprzez moje miejsca sieciowe. Nie wiem jak to wszystko skonfigurować a możne niestabilność pochodzi od kiczowatego rutera. Sam już nie wiem w jaki sposób połączyć FTP z przeglądaniem zasobów dysków przez wewnętrzną siec. Prosiłbym o jakieś sugestie jak ten problem rozwiązać ?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo