Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 6 - webasto, błąd F--

18 Gru 2009 11:40 3705 3
  • Poziom 10  
    Witam.
    Mam problem z rozbudowanym webasto w samochodzie Mazda 6 (thermo top C i zegarek jajowaty). Gdy zegarek dochodzi do zaprogramowanej godziny włącza się dmuchawa a pod maską słychać cykanie. Agregat chyba się nie włącza, a przynajmniej ja tego nie słyszę. Po jednej, dwóch minutach na wyświetlaczu pojawia się literka F, a chwilę później "F--". Próbowałem resetować przez wyjęcie bezpiecznika 20A przy włączonym silniku, ale problem się nie rozwiązał. Wydaje, że agregat w ogóle się nie włącza "z guzika". Nie słyszę żadnego buczenia. Być może włącza się tylko przy odpalonym silniku, bo silnik szybko się nagrzewa. Mniej więcej dwa razy szybciej niż w Passacie 1,9TDI. Wczoraj przysłuchałem się po odpaleniu samochodu po pracy. Nic szczególnego oprócz silnika nie słychać. Po dojechaniu do domu wyłączyłem silnik i włączyłem ogrzewanie z programatora. Z okolic agregatu na początku słychać bardzo niewyraźne huczenie, coś jak lecący nade mną samolot, być może to ten wentylator. Dźwięk ten był jednak bardzo cichy, więc możliwe że to była chodząca dmuchawa wnętrza.

Czy ktoś wie, gdzie może być przyczyna i jak to naprawić?
  • Poziom 14  
    Miałem ten sam problem uszkodzony był kołek żarowy, warto za pomocą waga sprawdzić piecyk poprzez thermo test.
  • Poziom 2  
    witam , mam podobny problem w mojej mazdzie. Otóż w ciągu dnia webasto chodzi bez zarzutu, jak włączam ręcznie lub zaprogramuję. problem pojawia się gdy nastawiam zegar na 6.00 i wtedy piec nie rusza tylko pokazuje na wyświatlaczu F--. Co to może być za przyczyna, słyszałem że może to być wina słabego akumulatora. auto kupiłem 2 miesiące temu i nie wiem czy inwestować w nowe aku, bo zima się zbliża, czy szukać usterki w samym webasto. Proszę o jakeś podpowiedzi. z góry dziekuję za wszystkie porady.
  • Poziom 14  
    Przeciez odpowiedź masz w poscie wyżej.