Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja głośności konkretnego kanału.

SPAZ4fun 18 Gru 2009 12:33 981 5
  • #1 18 Gru 2009 12:33
    SPAZ4fun
    Poziom 8  

Witam . Posiadam satelitki stojące przy monitorze które mają własną regulacje i subwoofer aktywny który regulacje ma na tylnej obudowie , i jeśli chcę ściszyć bass to muszę się trochę nagimnastykować aby się do niego dostać i ściszyć odpowiednio ,
    satelitki są spięte kablem chinch - chinch z komputerem na kanale "przednie głośniki" a sub na oddzielnym kanale "sub/center" i też jest spięty kablem chinch - chinch.
    Czy są może jakieś programy abym mógł przypisać klawisze do regulacji głośności konkretnym kanałem?? W oryginalnych sterownikach nie ma takiej funkcji , lub jakieś inne proste rozwiązanie.

1 5
  • #2 18 Gru 2009 13:15
    vipmatrix7
    Poziom 18  

Mozna zbudować albo kupić taki pilocik do którego podłączy się dwa zestawy - satelity i subwoofer

0
  • #3 18 Gru 2009 13:29
    SPAZ4fun
    Poziom 8  

A konkretniej ?? model?? czy co kolwiek?

0
  • #4 18 Gru 2009 15:32
    Gaston
    Poziom 10  

Najprostszym rozwiązaniem jest EQUALIZER (w sterownikach powinien być ) masz regulacje u mnie od 100hz i na pewno masz balans. Czyli kontrola nad basem i satelitami. Prościej się chyba nie da.
    (nie polecam tego z winampa jest do d...)

0
  • #5 18 Gru 2009 17:44
    vipmatrix7
    Poziom 18  

Tak tak, korektor ale czy o to koledze chodziło? Tu nie chodzi chyba o to żeby można było regulować lewy prawy i basy tylko chodzi o to że pod kartę dźwiękową która ma kilka wyjsć są podłączone satelity i osobno subwoofer i podgłaśniając satelity, subwoofer ma nadal stała głośność. Jedynym rozwiąaniem jest sterowanie głosnościa za pomocą głosności w windowsie z pasu zadań ale to niewygodne. Można jeszcze podłączyć subwoofer i satelity pod jedno wyjscie <bo rozumiem ze jedno i drugie jest sprzetem aktywnym a nie pasywnym> ?

0
  • #6 19 Gru 2009 18:56
    Gaston
    Poziom 10  

vipmatrix7 tak masz racje nie doczytałem. W starym zestawie 4+1 (mocy bodajże 10w coś Cambridge audio... ) był pilocik 2x jack i 2x RCA bodajże radził bym poszukać na allegro możliwe ze podobne były w zestawach Creative. 2.1

0