Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kupić paczki? Kwota 4000zł.

charwer 18 Gru 2009 13:04 1101 6
  • #1 18 Gru 2009 13:04
    charwer
    Poziom 15  

Drodzy użytkownicy forum elektroda.pl. Zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze kolumn. Chodzi o kupno dwóch nowych paczek do 4000zł. Przekopałem forum i bardzo dużą ilość postów w poszukiwaniu sugestii. Mam pewne modele na oku, ale przed kupnem wolałbym się spytać ludzi, którzy mają większe doświadczenie i są osłuchani ze sprzętem. Nie chciałbym też nic sugerować, co mam na oku, więc do rzeczy: krótko o zespole, o tym co posiadamy i co chcemy.

O zespole:
    Zespół grający co tydzień na mszach w kościele, oraz 3-4 koncerty w roku w różnych parafiach. Nagłaśniamy śpiew i grę czterema kolumnami i powermixer'em + mikrofony pojemnościowe, dynamiczne dla solistów. Poziom jest wysoki, wielo-głosowe interpretacje utworów, przeważnie czysto, solówki instrumentalne i wokalne.

Posiadamy:
    Phonic Powerpod 1860II (2x300W 4 ohm)
    2x paczka Fender 150W 8ohm
    2x monitor Fender 150W 16ohm (to chcemy wymienić)
    pyta - 30m
    Pomijam mikrofony, kable, Diboxy itp.

Co chcemy:
    Dwie pasywne paczki o jakimś sensownym pasmie przenoszenia i obowiązkowo dobrym brzmieniu. Kwota przeznaczona na ten cel to 4000 zł za obie, z możliwością małej korekty w górę +500 zł. Wiem, że nie jest to kwota na dobre głośniki, ale jako zespół kościelny musimy jakoś sobie radzić ze słabym finansowaniem :) i za tą kwotę kupić najlepszy sprzęt jaki się da.

Dziękuję z góry za pomoc. Bardzo chętnie odpowiem na każde pytanie. Pozdrawiam, Paweł Rolbiecki - Gdańsk.

0 6
  • #3 18 Gru 2009 14:20
    charwer
    Poziom 15  

Cześć. Dzięki za odpowiedź. Potężnego dołu nam nie potrzeba. Zaproponowany przez Ciebie sprzęt jest jedną z opcji, którą wyczytałem z forum. Pod uwagę brałem jeszcze PA 115-300, tylko nie wiem którą. Czy PA 112-300, czy PA 115-300. Rozumiem, że oprócz ceny, niewiele się od siebie różnią? Kiedyś miałem przyjemność osłuchać się z tymi kolumnami. Brzmiały lepiej od obecnych :)

0
  • #4 18 Gru 2009 14:47
    gófer
    Poziom 34  

Różnią się przede wszystkim rodzajem (a raczej rozmiarem) zastosowanego głośnika nisko-średniotonowego. W obu przypadkach mamy pewien kompromis PA112-300 dadzą lepsze brzmienie środkowego pasma za to uboższy dół, za to z PA115-300 będzie na odwrót. Napisz może jakich instrumentów używacie, będzie wtedy łatwiej rozstrzygnąć która paczka lepiej się sprawdzi.

0
  • #5 18 Gru 2009 16:00
    charwer
    Poziom 15  

Używamy następujących instrumentów:
    gitara klasyczna (z przystawką, Admira)
    gitara basowa (piec ma direct out i stamtąd bierzemy sygnał)
    skrzypce
    klawisz (Yamaha P-120)
    dżamba

Okazjonalnie gra gitara akustyczna posiadająca przystawkę, oraz drugie skrzypce. Wokal nagłaśniany jest z mikrofonów pojemnościowych (3 sztuki Audio-Technica mb4k), solówki - shure sm58, jak nie ma solówek, do skrzypiec i dżamby używamy sm58.

0
  • #6 18 Gru 2009 16:32
    gófer
    Poziom 34  

Z uwagi na gitarę basową i dżambe (pytanie też jak duża ona jest bo z tego co się orientuje ten instrument może mieć różne rozmiary a tym samym brzmienie) jednak skłaniałbym się ku PA115-300.

0
  • #7 18 Gru 2009 23:38
    charwer
    Poziom 15  

Dżamba ma wysokość około 50 cm, średnicę membrany około 20 cm. W aktualnie używanych głośnikach dżamba i bas w ogóle nie brzmią, nie były one kupowane, 10 lat temu, z myślą o takich instrumentach. Powiedziałbym, że nie śniło nam się, że będzie dżamba i bas. W każdym razie mam teraz twardszy orzech do zgryzienia - pójść za twoja pierwszą radą czy za drugą. Ale chyba weźmiemy 115 zwłaszcza, że głośniki, które mają być zastąpione mają beznadziejny dół. Jak się ostatecznie zdecyduję, to napiszę. Bardzo dziękuję za naprowadzenie, wytłumaczenie i za cierpliwość Smile oraz za propozycję paczki.

Boję się tylko tego, co napisałeś a mianowicie, że kosztem bogatszego dołu, środek może trochę ucierpieć. Ale mam nadziej, że uda mi się w trójmieście obie paczki przed kupnem osłuchać i porównać, ponieważ wolę mieć osłuchany sprzęt niż kupować w ciemno:) Wezmę też pod uwagę twoją sugestię odnośnie basu i dżamby. Jeszcze raz dziękuję.

0