Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Immobiliser w Peugeot 106 - silnik zawsze startuje

18 Gru 2009 13:43 4052 5
  • Poziom 18  
    Witam. Czy po odcięciu zasilania tego Immobiliser'a (wyjęcie bezpiecznika). Samochód nadal powinien odpalić czy też nie? To jest ta wersja z klawiaturą (Peugeot 106). Dzisiaj grzebałem przy radiu. I aby nie zrobić czasem jakiegoś zwarcia. Wyjąłem bezpiecznik. Okazało się, iż odpowiedzialny on jest również za zasilenie tej całej magicznej klawiatury. I o dziwo samochód normalnie zapalił bez wklepania pinu. Na mój rozum to chyba coś się stało. Bo co to za zabezpieczenie przed odpaleniem. Jak wystarczy wyjąć bezpiecznik. Czy ten Immobiliser jest połączony z jakimś przekaźnikiem odcięcia zapłonu czy paliwa? Jak zdiagnozować usterkę? I w którym miejscu szukać?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Motronic napisał:
    Jeżlei bezpiecznik wyjąłeś przed czasem niż klawiaturka wysłała kod zerowy ( zabezpieczający) do kalkulatora silnika to będzie palił.
    Faktycznie, to prawda. A ile taki Immobiliser mniej, więcej powinien brać prądu przy zablokowaniu samochodu?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 14  
    Tak jak kolega wspomniał wcześniej chodzi o "zero".Ta klawiatura to jest cały imobilajzer,komunikuje się bezpośrednio z ECU silnika.Nie steruje żadnym przekażnikiem odcięcia.Ważne także czy miałeś otwarte dzwi podczas wypięcia tego bezpiecznika bo wtedy czas uzbrajania wydłuża się.
  • Poziom 9  
    Witam. Podłączy cie pod temat bo nie chce zakładać nowego. Może ktoś wie jak się tego wynalazku z klawiaturą [immobilisera] w pozbyć w 106-ce.