Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet 1018-Po włączeniu startuje i się nie zatrzymuje

18 Gru 2009 14:07 1515 5
  • Poziom 10  
    Witam!
    Mam problem z LaserJet 1018. Mianowicie po wymianie folii fusera drukowała mi całe czarne strony. Dobrałem się do lasera żeby go przedmuchać i po ponownym złożeniu kolejna fanaberia. Po odpaleniu drukarka startuje. Piecyk się nagrzewa, rolka się kręci coraz szybciej i szybciej, po chwili zwalnia do pewnego momentu i potem już się kręci tym wolnym tempem.

Czy ktoś miał już taki przypadek? Czy czegoś nie podłączyłem? Szukałem w Internecie i tu na forum ale nie bardzo mogłem coś znaleźć.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 28  
    Cytuję" Piecyk się nagrzewa, rolka się kręci coraz szybciej i szybciej, po chwili zwalnia do pewnego momentu i potem już się kręci tym wolnym tempem."
    Stary jaka rolka???? czerwona w piecu? podająca papier?
  • Poziom 10  
    Faktycznie powinienem napisać rolki. Kręcą się wszystkie możliwe...

• Poziom 30  
    Folia fuzera nie ma nic wspólnego z drukowaniem czarnych stron. Za drukowanie czarnych stron może byc odpowiedzialny toner, laser lub płyta zasilacza.
    Ale z Twojego opisu to już nic nie mogę wywnioskować. Po kolei: jak uruchamiasz drukarkę, to co się dzieje???
  • Poziom 10  
    Folię na piecyku wymieniłem, bo poprzednia była w strzępach.
    Po wymianie, wydruki testowe wychodziły całe czarne.
    Przeczytałem, że powodem może byc zabrudzone lusterko w laserze.
    Rozkręciłem laser, wszystko przeczyściłem i po skręceniu jest tak:

Włączam-wszystkie rolki się kręcą-po około dwóch sekundach zaczynają przyspieszac-przyspieszają tak przez kilka sekund-zwalniają do szybkości, z którą zaczynały się kręcic-kręcą się z prędkością, z którą zaczynają się kręcic-kręcą się aż wyłączę.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie!
    Postanowiłem na spokojnie zajrzeć do drukarki i okazało się, że nie podłączyłem taśmy łączącej laser z płytką znajdującą się nad nim.

Dziękuję za zainteresowanie,
    temat uważam za zakończony.

Pozdrawiam