Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Yaris D4D cieknący olej. Zasłonięcie kratki w zderzaku?

Stefan S51 18 Dec 2009 14:20 3424 8
    Stefan S51
    Level 13  
    Witam.
    Dzisiaj rano zauważyłem na ziemi w garażu, że spod mojej toyoty yaris d4d 2007r. cieknie olej.
    Ta plamka oleju była dość pokaźna, więc bardzo mnie to poruszyło, że akuratnie przed świętami musi sie coś dziać.
    Dodam, że ma ona przejechane 199tyś km.
    Wie ktoś może co może być winą?
    Bo póki co nie mam gdzie i jak pojechać na kanał.

Kolejne moje pytanie, to czy nic się nie dzieje jak zasłoniłem kratkę na dole w zderzaku tekturą?
    Bo strasznie długo auto grzeje sie i zanim zgaśnie kontrolka COOL.
    To ja robiłem ze 4km i pomyślałem, że jak to zasłonię może będzie lepiej.
    Tylko czy to nie zaszkodzi?
    Pozdrawiam.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    Mad Max
    Level 23  
    Niech najpierw kolega zlokalizuje skąd ten olej wycieka, czy to olej silnikowy czy przekładniowy-a może płyn hamulcowy?
    Tekturka przed chłodnicą nie pomoże w szybszym rozgrzewaniu (a po rozgrzaniu może i zaszkodzić) silnika-na zimno silnok i tak na małym obiegu pracuje. takie teraz mamy temperatury, niestety...
    szakkkalll
    Level 16  
    tekturka w jakimś stopniu pomoże, bo zimne powietrze nie będzie dmuchać bezpośrednio na silnik, a przy obecnych temperaturach nie zaszkodzi, chyba, że zobaczysz, że temperatura płynu wzrasta ale to mało prawdopodobne.
    Stefan S51
    Level 13  
    Sprawdzałem, jest to czarny olej silnikowy który jakis 1000km temu wymieniałem, lokalizacja wycieku będzie trudna ponieważ nie mam zbytnio dostępu do kanału,
    Ale jak przyjrzałem się temu to tak z środka silnika to kapie, mniej więcej.
    password
    Level 11  
    możesz zasłaniać ja dziś zrobiłem ponad 550 km na całkowicie zasłonietej chłodnicy i jak kolega wczesniej wspomniał silnik pracuje tylko na małym obiegu jak podjechałem na stacje to na wskażniku miałem pod 90* a chłodnica była mimo zasłonięcia lodowata , bardziej może chodzi o to ze jak juz termostat puści duży obieg to płyn przechodząc przez chłodnice nie wyziębi się tak bardzo. a o ilości soli i przeróżnego syfu na wysłonie przd chłodnicą nie wspomne -- szok
    Stefan S51
    Level 13  
    No ale co z tym olejem?
    Michu10
    Level 32  
    Stefan S51 wrote:
    Sprawdzałem, jest to czarny olej silnikowy który jakis 1000km temu wymieniałem, lokalizacja wycieku będzie trudna ponieważ nie mam zbytnio dostępu do kanału,
    Ale jak przyjrzałem się temu to tak z środka silnika to kapie, mniej więcej.

No właśnie co z tym olejem? Po środku powiadasz, to równie dobrze uszczelniacz wału tył przepuszcza, ale jak jest naprawdę ?
    on117
    Level 27  
    Stefan S51 wrote:
    Sprawdzałem, jest to czarny olej silnikowy który jakis 1000km temu wymieniałem

Poziom oleju sprawdzałeś jest powyżej minimum? Kiedy ostatnio dolewałeś olej, bo na 1000 km to samochód może zużyć litr oleju. Nie licząc oleju które ew. wyciekł.
    pawel380V
    Level 19  
    Sprawdź poziom oleju czy nie ubyło go zbyt dużo, nikt Ci tu nie napisze skąd może wyciekać ten olej dopóki sam nie sprawdzisz bo może wyciekać i z uszczelniacza na wale (jak kolega wyżej już wspomniał) i spod uszczelki miski olejowej czy też śruby do spuszczania oleju. Przyczyn może być wiele ale bez warsztatu lub kanału niczego się nie dowiesz.

Moderated By Michu10:

No i to już chyba wystarczy. Temat można zakończyć