Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TONSIL ALTUS 200 - potrzebny tani i dobry wzmacniacz

18 Gru 2009 16:42 2228 4
  • Poziom 10  
    Witam! Jakiś czas temu pisałem na forum o tym że planuję zakup Altusów 200. Teraz jestem szczęśliwym posiadaczem tych cudeniek. Rozglądam się za jakimiś wzmacniaczem do nich.

Aktualnie korzystam z wierzy Sherwood P-333R lecz ona nie pozwala tym kolumnom wykorzystać mocy w pełni... Bass jest ale nie taki jak powinien być... Najlepiej obrazuje to fakt że testując jedną taką kolumnę na wzmacniaczu Nightline 360 (tak wiem że to jedne z najgorszych) głośnik nisko tonowy miał ładny skok a przy tej wieży tego skoku nie ma. Jest takie 'walenie' zamiast pięknego czystego basu.

Teraz zastanawiam się nad zakupem jakiegoś wzmacniacza tym bardziej że niedługo planuję zrobić mniejszą imprezę sylwestrową na tych kolumnach i wykorzystanie wieży odpada. Zależy mi na tym aby wzmacniacz był wystarczająco tani (max 200zł) i wystarczająco dobry do tych kolumn liczy się też dla mnie dobra jakość dźwięku. Wiem że to oczywiste ale nie zaszkodziło napisać.

Proszę was ekspertów o jakieś propozycje - najlepiej wzmacniaczy które dostane na allegro.

pozdrawiam
  • Poziom 14  
    RADMOR 5201(amplituner), seria WS z Diory
  • Poziom 10  
    axelaxel napisał:
    RADMOR 5201(amplituner), seria WS z Diory

Nie jestem pewien czy poradzi sobie z tymi kolumnami... Nie jestem też do końca pewien czy znalazłem konkretnie ten o którym pisałeś.

Co myślicie o Sherwood AX-5090R ?

Moc znamionowa - 2 x 100W/8R(0,3% THD)
    Pasmo przenoszenia - 10-60000Hz
    Całkowite zniekształcenia - 0,03%
    Pobór mocy - 430W
    Waga - 8,5kg

Podobno zasada jest taka że moc wzmacniacza ma być 2 razy mniejsza niż moc kolumny. Tutaj niby jest ta zasada zachowana.

Należy jednak podkreślić że pojęcia nie mam o tych sprawach toteż pytam was :)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Ostatecznie wyszło tak że dostałem od znajomego stary wzmacniacz UNITRY WS 304 S. Świetnie nadaje się do tych kolumn. Niestety po dwóch tygodniach użytkowania zadymiło się z niego i umarł z racji tego że stał długo nieużywany a do tego w wilgotnym miejscu. Całe szczęście mój sąsiad jest świetnym elektronikiem - postawił go do życia plus to powymieniał wszystkie spalone tranzystorki. Teraz zarówno jakość jak i moc są wprost bajeczne. Polecam wszystkim ten zestaw!