Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FORD MONDEO -RĘCZNA KLIMATYZACJA

08 Lip 2004 20:51 9608 5
  • Poziom 12  
    Ford mondeo 95r 2l z gazem.To jest moje pierwsze auto z klimatyzacją dlatego proszę o instrukcje na temat regulacji temperatury wewnątrz tak aby sprężarka załączała się jak najrzadziej poniewarz auto dużo traci na mocy przy załączonej klimie. Mój prymitywny sposób to załączanie na parę minut i po schlodzeniu wyłączanie.
  • Poziom 12  
    klima w każdym samochodzie powoduje utrate mocy- niestety luksus musi kosztować/pare koników i pare złotych/. chociaż z drugiej strony ja mam mondeo mk2 2.0 1999 kombi z lpg i praca klimy jest odczuwalna szczególnie na niższych obr. ale bez tragedi. co do regulacji jedyna mozliwosć to regulator ciepłego nawiewu. sprężarka klimy i tak pracuje własnym rytmem załącza sie i wyłacza
  • Poziom 26  
    Wujek ma cytryne xsare i nie ma różnicy czy z klimą cyz bez przynajmniej tak mi się wydaje.. cąły czas dynamiczna
  • Poziom 18  
    Kolega pejko ma rację. Klima działa cyklami. W zależności od obrotów silnika i temperatury zewnętrznej zmienia się czas załączania i wyłączania sprężarki. Niestety zabiera trochę mocy -tego nie da się uniknąć - ciesz się, że nie masz diesla lub 1.6.
  • Poziom 12  
    Witam .Zrozumiałem że nie ma termostatu wewnątrz kabiny który regulował by czas pracy sprężarki w zależności od temperatury wewnątrz auta.A co z przełącznikami kierunku i siły nadmuchu, jak lepiej ustawiać, na nawiew z zewnątrz czy wewnętrzną cyrkulację powietrza? I jeśli można jeszcze jedno pytanko: czy jest jakiś tani sposób na samodzielne odgrzybienie (oczyszczenie) klimatyzacji bo zapach troszkę dziwny ? Pozdrawiam damian.
  • Poziom 18  
    Nie ma termostatu wewnątrz kabiny. Cyklami pracy rządzą czujniki niskiego i wysokiego ciśnienia w obiegu czynnika chłodniczego. Jeśli chodzi o nadmuch to ustaw, jak Ci jest wygodnie. Aha, przy ustawieniu nawiewu tylko na szybę zawsze się włączy sprężarka.
    Jeśli chodzi o samodzielne odgrzybianie to możesz kupić XERAMIC AIRCO CLEANER - jest np. w Norauto za 59zł, możesz też kupić u dilera Xeramic - znajdziesz w internecie. Jak klima dawno nie była odgrzybiana to jedno opakowanie może nie wystarczyć. Na pewno spece od klimatyzacji samochodowej mają lepsze środki - tylko niestety nie w sprayu.