Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gateway MA7 ładowanie baterii z ominięciem gniazda zasilania

jakub1993 18 Gru 2009 18:12 2522 9
  • #1 18 Gru 2009 18:12
    jakub1993
    Poziom 9  

Witam wszystkich, z tego co czytam już trochę tematów widnieję na forum, ale żaden mi nie pomaga. No więc tak posiadam laptopa Gateway ma7 pewnego czasu zrobiło się zwarcie na zasilaczu (którego już nie mam, ale jak będzie trzeba to mogę zakupić) które wypaliło styk na płycie. Byłem w kilku serwisach, ale wszędzie mówią że to nie do naprawy i trzeba wymienić płytę główną... (koszt jakieś 500-600zł) Moje pytanie brzmi czy da się jakimś sposobem zasilać tego lapka? nie wiem np przez styki baterii czy jakoś jeszcze inaczej bo nie mam już pomysłu ;/ już mówię że nie jestem specem w tych sprawach (dopiero zaczynam zabawę w tej dziedzinie, ale jak coś trzeba będzie przylutować to jakoś sobie poradzę) tylko pytanie czy istnieje taka możliwość? z góry dziękuje za odpowiedzi.

dane odnośnie baterii:
    Rating 11.1V - 4800mAh
    Li-ion
    dane laptopa:
    INPUT: 19V - 3.42A or 19V - 4.74A

0 9
  • #2 20 Gru 2009 23:06
    j3drek
    Poziom 14  

Jakubie zrób zdjęcie gniazda zasilania i tego wypalonego miejsca

0
  • #3 21 Gru 2009 07:25
    faraway.pl
    Poziom 16  

Zazwyczaj można zrobić pomost nad wypalonym miejscem,(jest to pracochłonne) o ile uszkodzeniu nie uległy inne elementy.Jednak zdjęcie jest niezbędne.

0
  • #4 21 Gru 2009 21:30
    jakub1993
    Poziom 9  

Na razie zrobiłem tylko takie zdjęcia jutro (jak będę w domu) postaram się zrobić trochę lepsze przy świetle dziennym, jakość zdjęć nie jest za dobra, ale jak na razie nie mam dostępu do lepszych:
    Gateway MA7 ładowanie baterii z ominięciem gniazda zasilania Gateway MA7 ładowanie baterii z ominięciem gniazda zasilania Gateway MA7 ładowanie baterii z ominięciem gniazda zasilania Gateway MA7 ładowanie baterii z ominięciem gniazda zasilania Gateway MA7 ładowanie baterii z ominięciem gniazda zasilania

Zdjęcia dodajemy za pomocą przycisku "Dodaj obrazek". Popraw. mat_ed

0
  • Pomocny post
    #5 10 Sty 2010 23:41
    j3drek
    Poziom 14  

Sprawdz między zielonym a czerwonym prostokątem rezystancję, jeśli jest w miarę duża klilka kOhm to możesz podłączyć bolec gniazda w miejscu czerwonego prostokąta. najlepiej jak byś odgiął bolec tak aby nie przechodził przez laminat unikniesz w ten sposób ewentualnego zwarcia między warstwami w wypalonej dziurce ;P oczywiście dobrze wszystko posprawdzaj aby nie narobić większego "bigosu" :P

Gateway MA7 ładowanie baterii z ominięciem gniazda zasilania

1
  • #6 11 Sty 2010 18:57
    jakub1993
    Poziom 9  

dzięki za odpowiedź, po "googlowaniu" pojęcia rezystancja, po ustawieniu miernika na 2000 Ohm wyświetla średnio 305, więc po twojej odpowiedzi pojawia się światełko w tunelu, teraz muszę załatwić sobie zasilacz i biorę się za lutowanie (i tu moje pytanie ten bolec łącze z miejscem czerwonego prostokąta tyle że w tym miejscu są 2 "łączenia" ale to chyba obojętnie do którego? ) no większego "bigosu" już się aż tak nie da zrobić. No więc teraz wyruszam w poszukiwania zasilacza :) jak by co to się odezwę jeszcze w tym temacie jeszcze raz dzięki za odpowiedź.

0
  • #7 11 Sty 2010 22:43
    j3drek
    Poziom 14  

te dwa łączenia(pod czerwonym prostokątem) są podłączone do tej samej ścieżki więc nawet jak je połączysz cyną razem to nic się nie stanie ;P a lepiej będzie złapać przewodzik.

ja zrobił bym to tak że wyprostował bym bolec (odgioł o 90stopni), przylutował gniazdo z powrotem do płyty, następnie przygotował kawałek kabelka dobrze izolowanego tak aby przeszedł mi przez wypaloną dziurkę, przewlekł bym ten kabelek jeden koniec przylutował do bolca a drugi do czerwonego prostokąta, składając lapka zwrócił bym uwagę aby bolec nie dotykał obudowy(żeby nie było zwarcia)

0
  • #8 12 Sty 2010 19:44
    farmer
    Poziom 29  

Nie ma potrzeby przewlekania kabla, gniazdo i punkt lutowniczy są po tej samej stronie laminatu.

0
  • #9 12 Sty 2010 21:34
    jakub1993
    Poziom 9  

No tak jak napisał farmer nie ma potrzeby przewlekania, a poszukiwania zasilacza trwają :) i dzięki za zainteresowanie się moim problemem.

0
  • #10 20 Lut 2010 12:11
    jakub1993
    Poziom 9  

niestety nic się nie dało zrobić, zresztą coś mi się pomyliło i tak jak kolega wyżej napisał że musi być klilka kOhm u mnie jest bardzo mało z tego co wyszło, jak sprawdzałem na innej (takiej samej) płycie to było kilka razy większe ;/ więc teraz mi nic już innego nie zostaje jak kupić nową płytę (czego raczej nie zrobię ze względu na koszt) wiec raczej sprzedam w takim stanie jak jest. No nic dzięki za wszystkie porady.

0